Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracında Tekno Paket Olan Arkadaşlardan Fikir Bekliyorum

Özer Öztürk

Soru

Aracında tekno paket olan forumdaşların fikir ve görüşlerine ihtiyacım var.

Ben bu aracı sırf bu özelliklerinden dolayı almak istiyorum diyebilirim.

Özellikle şehir içi güvenlik ve kör nokta uyarısına ihtiyaç duyuyorum.

Şerit takip o kadar önemli değil (oto park hiç gerekli değil) adaptif hız zaten kaldırılmış...

Kör nokta uyarısı gerçekten işe yarar bir özellik mi?

Şehir içi güvenlik (oto fren) anlatıldığı kadar sağlıklı işleyen bir sistem mi?

Paketteki diğer özellikler hakkında da kullanımla ilgili görüş verirseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugün şartlarında 60bin üstüne Focus almamak lazım gibi geliyor.

Paramın yettiği sıfırı almak yerine temiz 2012 bulursam tercih edeceğim ama üst donanımlar pek satılmadığından ikinci eli yok. Bir de dikkatimi çeken hep HB var. Ben sedan istiyorum.

Ortalık trend, style dolu...

Kiralama araçları dolu piyasa genelde. Temiz az kullanılmış bulmak zordur genelde.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kiralama araçları dolu piyasa genelde. Temiz az kullanılmış bulmak zordur genelde.

Evet bir ay kadar önce sahibinden 5000-7000km arası 20 belki 30 focus vardı. Biz anlamadığımızdan bunlar niye satılıyor ne hatası var filan derken bitti. Sonra otokoçtan öğrendim. Yıl sonunda filo şirketlerine çok iyi indirim yapmışlar stoklar bitsin diye. 15bin ucuza vermişler. Ama düşük donanımdı hepsi. Hem onları kaçırdım hem de o yüzden bayilerde stok kalmamıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla 70 Bin TL focusa para verdim aldım...Şimdiki aklım olsa ne focus alırdım ne de 70 bin TL. para verirdim arabaya..Bi yerine bişey olacak diye aklım çıkıyor.Giderdim 2 tane 2.el arab alırdım paşa paşa binerdim eşime de araba almış olurdum hemde...Arabaya heleki türkiyede 40 bin tl bile verilmez...Bu ne yaa,millet başkasının eşyasına malına düşman olmuş,kıskançlık kin nefret....Asla 40-50 bin tl verip araba almayın yazık valla....Dacialar var mükemmel arabalar,yedek parçası bol ve ucuz...Symbol var süper yapmışlar,tam türkiye arabası...Focusun 40 binden fazla para verilip alınması çok büyük hata olur...En alt donanım dizel focusu alın binin bence....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Paramın yettiği sıfırı almak yerine temiz 2012 bulursam tercih edeceğim ama üst donanımlar pek satılmadığından ikinci eli yok. Bir de dikkatimi çeken hep HB var. Ben sedan istiyorum.

Ortalık trend, style dolu...

Ortalık trend ve style dolu; çoğu dizel şirket arabası... Style Donanımı beğenmemezlik yapmayın; gerçi yeni style sanırım biraz eksik ama style plus kör nokta uyarı sistemi hariç istediğiniz bütün özellikleri bulunduruyor ayrıca ön cam ısıtma, bluetooth, otomatik far, otomatik park ve katlanan aynaları var ki hepsi de çok keyifli donanımlar... Park sensörleri de çok iyi çalışıyor, park etmek çok kolay hale geldi benim için ki otomatik park da işe yarıyor baya bir. İki dezavantajı kolçak yok önde, bir de ön koltuklar sportif değil ( ben otomatik klima, anahtarsız çalıştırma vs. donanımlarını çok da merak etmediğimden style plus tercih ettim daha dolu diye)... Ama ek donanımlar aracı boş titanyum donanımdan daha iyi dolduruyor yani titanyum alacaksanız mutlak ek paketleri düşünün derim.

Stok aracı bulabilir misiniz bilmiyorum ama ikinci el alırken de Style Plus bakın bence, dediğim gibi fiyat-donanım orantısı oldukça iyi.

Son olarak HB de nasıl bilmiyorum ama sedanda arka görüş biraz sıkıntılı; arka sol tarafı net göremiyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla 70 Bin TL focusa para verdim aldım...Şimdiki aklım olsa ne focus alırdım ne de 70 bin TL. para verirdim arabaya..Bi yerine bişey olacak diye aklım çıkıyor.Giderdim 2 tane 2.el arab alırdım paşa paşa binerdim eşime de araba almış olurdum hemde...Arabaya heleki türkiyede 40 bin tl bile verilmez...Bu ne yaa,millet başkasının eşyasına malına düşman olmuş,kıskançlık kin nefret....Asla 40-50 bin tl verip araba almayın yazık valla....Dacialar var mükemmel arabalar,yedek parçası bol ve ucuz...Symbol var süper yapmışlar,tam türkiye arabası...Focusun 40 binden fazla para verilip alınması çok büyük hata olur...En alt donanım dizel focusu alın binin bence....

Ana kriterimiz konfor değil. Yıllık 10bin km yaptığımız için en az 10 yıl kullanmayı planlıyoruz. Yaş da malum. Zaman içinde bazı yeteneklerimizde azalmalar da olacak. O nedenle güvenlik daha ön planda bizim için. Tekno paketi düşünmemizin ana sebebi bu aslında. Bazen sağa sola araç giriyor. Hani solumda yer kalmadı diye düşünüyorsunuz, sağa bakarken soldan biri burnunu sokuveriyor. Veya yavaş giderken ki bu durumda dikkat daha çabuk dağılıyor bence bakışlar yol kenarına vs kaçabiliyor.

Bir çarpma anında hava yastığı sayısı, yeri vs de önemli. Yoksa sesle kontrol, dijital klima vs çok önemli değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi gidip 50 küsür bin(birazı kredi vade farkı vs )  verdim ben; benim de bir yerine bir şey olacak diye aklım çıkmıyor değil =) ama en azından istediğim araca biniyorum... İlk lansman yapıp, reklamları oynamaya başlayınca gözüme öyle güzel göründü ki ve tabi bir de kullanmış kimse sorsam genç-yaşlı; herkes " ford " güzel, sağlam, dayanıklı araba dedikleri için gözüm kapalı aldım; şimdi olsa yine alırdım açıkçası... gidişinden de duruşundan da yol tutuşundan da oldukça memnunum... motor 1.6 Ti-Vct olmasına rağmen ( ecoboost istemiştim maddiyat izin vermedi ki donanımlı alamazdım zaten böyle daha iyi oldu  ^_^ ) hızlanmasından ve gücünden de memnunum.

insan istediğine biniyor tabi; fiyat konusunda da tek sıkıntı bence yarısının vergi olması yoksa zaten aldığım araç bedeli 30 bin en fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ortalık trend ve style dolu; çoğu dizel şirket arabası... Style Donanımı beğenmemezlik yapmayın; gerçi yeni style sanırım biraz eksik ama style plus kör nokta uyarı sistemi hariç istediğiniz bütün özellikleri bulunduruyor ayrıca ön cam ısıtma, bluetooth, otomatik far, otomatik park ve katlanan aynaları var ki hepsi de çok keyifli donanımlar... Park sensörleri de çok iyi çalışıyor, park etmek çok kolay hale geldi benim için ki otomatik park da işe yarıyor baya bir. İki dezavantajı kolçak yok önde, bir de ön koltuklar sportif değil ( ben otomatik klima, anahtarsız çalıştırma vs. donanımlarını çok da merak etmediğimden style plus tercih ettim daha dolu diye)... Ama ek donanımlar aracı boş titanyum donanımdan daha iyi dolduruyor yani titanyum alacaksanız mutlak ek paketleri düşünün derim.

Stok aracı bulabilir misiniz bilmiyorum ama ikinci el alırken de Style Plus bakın bence, dediğim gibi fiyat-donanım orantısı oldukça iyi.

Son olarak HB de nasıl bilmiyorum ama sedanda arka görüş biraz sıkıntılı; arka sol tarafı net göremiyorsunuz...

Evet style plus donanım şimdi titanyumda bile yok. Oto park ve ş.içi güvenlik olan bir style plus bulsam alır kör nokta sensörü takarım. Anahtarsız çalıştırma kiti de var gerekirse o da takılır. Zaten titanyumdaki de sonradan takılmış. Stylede yeri hazır diye görünüyor.

HB görüntü olarak ve hacim olarak tercihimiz değil. Aksi gibi satıştaki araçların çoğu HB. Test sürüşlerinde görüşe dikkat etmedim ama trafikte sıkıntı olsaydı dikkatimi çekerdi. (BLIS bu açığı kapatabilir)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2-3 donanım için ondan fazla diyorsunuz ama iki donanım arasında bir çok şey farklı. Param varsa düşünmeden titanium alırım.

Tüm Alman araçlarda (paket dışı) en üst donanım almak lazım (benim görüşüm tabi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ana kriterimiz konfor değil. Yıllık 10bin km yaptığımız için en az 10 yıl kullanmayı planlıyoruz. Yaş da malum. Zaman içinde bazı yeteneklerimizde azalmalar da olacak. O nedenle güvenlik daha ön planda bizim için. Tekno paketi düşünmemizin ana sebebi bu aslında. Bazen sağa sola araç giriyor. Hani solumda yer kalmadı diye düşünüyorsunuz, sağa bakarken soldan biri burnunu sokuveriyor. Veya yavaş giderken ki bu durumda dikkat daha çabuk dağılıyor bence bakışlar yol kenarına vs kaçabiliyor.

Bir çarpma anında hava yastığı sayısı, yeri vs de önemli. Yoksa sesle kontrol, dijital klima vs çok önemli değil. 

Diz hariç sanırım bütün hava yastıkları ( 2 ön, 2 yan 2 perde ) style da standart ( kendimi otokoç satıcısı gibi hissettim 3 yorum yazarken ); city stop da bir kere işime yaradı; sizin bahsettiğiniz o sol kör noktayı izlerken öndeki taksiye çarpıyordum araba zınk diye durdu... yani her zaman kullanılan bir özellik değil tabi; işi sizin yerinize yapmıyor ama dikkatsizlik durumlarında bir fail-safe oluşturuyor; bence bu da yeter...

trend almaya bile karar verseniz en azından x düşünün hem alaşım jant hem de cruise control için...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2-3 donanım için ondan fazla diyorsunuz ama iki donanım arasında bir çok şey farklı. Param varsa düşünmeden titanium alırım.

Tüm Alman araçlarda (paket dışı) en üst donanım almak lazım (benim görüşüm tabi)

Titanium + X + smart + tekno almayı hedefledim de parayı denkleyemedik henüz....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2-3 donanım için ondan fazla diyorsunuz ama iki donanım arasında bir çok şey farklı. Param varsa düşünmeden titanium alırım. Tüm Alman araçlarda (paket dışı) en üst donanım almak lazım (benim görüşüm tabi) Titanium + X + smart + tekno almayı hedefledim de parayı denkleyemedik henüz....
X'i almayın size sonradan 1000 liraya xenon buluruz onu takarsınız.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.