Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.0 Ecoboost Yakıt Tüketim Değerleri

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Doğan Kurban said:

Adam hesap makinasının ekranını üşenmemiş çekip buraya atmış.Geniş ekran gibi görünsün diye de 4 parçayı birleştirmiş.

Ekran amaç değil araçtır :P Amaca hizmet etsin yeter.... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban said:

Etmiyor işte sorun o etmiyoooor. Yav pos cihazları bile tablet ekranı kimin olmuş peeee.Hemde renkli

Yahu bizimki fakir tesellisi işte... Bizi üzecek şeyleri niye yüzümüze vuruyorsunuz abi :muha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

yaklaşık 1.5 depoya yakın tüketim..   :D

testlerde malum 10 derecelerde yapılıyor çünkü f-p deriz ya 10 derecede sanırım oksijen-verim için ideal hava koşulları.. en az 4 km gitmek şartıyla, ki ben 5 km gidiyorum. 1 lamba var(eskiden yoktu- ilk mesajlarımın birinde yazılıdır).. yolun %40 ı 5. vites 70 le gidiliyor..diğer bölgeler 3-4. vitesler ağırlıklı

sonbaharda bu tüketimi görüyorum, ramazan ayında merkeze fazla gidildiği için ve yol 10-12 km olduğu için 5.5 lara düşüyor.. çok soğuk 1 ay 7-7.5 litre, diğer bir soğuk ay 6.5 lt diyelim..diğer ayları 6 litre ile tamamlıyorum..

kalibrasyonludur, olmasaydı 0.4-0.5 aşağı gösterirdi..

makyajlı daki 1.0 euro 6 ve bizden %10 eksi değerlere sahip, denemek isterdim şahsen.. astra 1.0, 105 bg 99 gram co salınımı.. bizlerinde focus 100 bg lik versiyon öyleydi..ingiltere de

DSC_0160.JPG.0aa34f70a0c3985b8554bf43427

DSC_0163.JPG.cd8a1ac6726ae44a56dd40470d8

DSC_0161.JPG.a2cf183451ff14cfb39a8d2ccfe

DSC_0162.JPG.9f5428464f8158b05be602562d8

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Aynen öyle, sayaç sıfırlandıktan sonraki hız ortalaması 90km/s. Aslında ortalama diyemeyiz çünkü sadece uzun yol verisi var. Muhtemelen de hız sabitleyiciyle olmuştur gibi geldi bana. Ankara-İzmir arası dik rampalarda çok fazla yok. Varsa da çok uzun (Kula rampaları hariç) değiller. Fakat yine de çok iyi bir değer yakalanmış. 1.0 EB. farkı diyebilir miyiz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yakup Çağatay said:

90 km/h için de çok olağan bir tüketim

Bizimkiler (MK2)çok yakıyor o zaman. Ben uzun yolda hız sabitleyiciyle bile 6.5lt. altına düşüremedim. Otomatik şanzıman çok yakar dediler de inanmamıştım. Beygir gücü farkı da önemli tabi ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Süleyman Ünal said:

Bizimkiler (MK2)çok yakıyor o zaman. Ben uzun yolda hız sabitleyiciyle bile 6.5lt. altına düşüremedim. Otomatik şanzıman çok yakar dediler de inanmamıştım. Beygir gücü farkı da önemli tabi ki.

Arada çok fark var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.