Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.0 Ecoboost Yakıt Tüketim Değerleri

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

Geçen sene yazın bana da olmuştu, fethiye ve antalya da depoyu dolduramamıştım. Çeyrek depo kadar boşluk kalmıştı. Ankaraya dönünce tekrar denedim dolmuştu, Ben de havaların sıcaklığı ve neme bağlamıştım. Başka neden olabilir ki bu sorun. Pompa ağzında bozulabilir bir parça var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Herkese merhaba arkadaşlar

uzun araştırmalar sonucu karar vererek1.0 ecoboost motor focus ile araniza katıldım. Hep aklımda yakıt tüketimi ve çekiş konusu vardı. 150 km de tamamen şehir içi ort hız 33 ve yakıt 6.5 lt daha ne olsun. Çekiş ise mükemmel. Her devirde araçda tork kuvvetini hissediyorsunuz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıldan beri her evden dışarı çıktığımda komşumun 1.0 beyaz Focus'unu görür ve gözümü alamazdım. Nihayet  ev alacağı için satmaya karar verdi ve 15 günden  bu yana artık benim Focus'um :)

Araçla yaklaşık 450 km yol yaptım. Şehiriçi- Şehir dışı(şehir dışı ortalama 80 km üstüne pek çıkamadım trafık, tarfik ışıkları vs.) karma kullanımda ortalama hız 32 km.,  ort. tüketim 6,4lt . Uzun yolda 100-120km hızlarda hız sabitleyerek 5,5 tl görürüm galiba :)

M. Ali BİLGEN tarafından düzenlendi
yazım hatası
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar yakıt ışığı yandığında depoda tam olarak kaç lt. benzin kalıyor? Ben ışık yandıktan sonra yaklaşık 15 km yol gittim ve  sonra depoyu fulledim. 43.5 lt civarı (196,5 tl ) benzin aldı. Yol bilgisayarı ort. yakıt 6,6lt gösteriyor. Depoyu doldurmamdan  bu yana 230 km yol yaptım, kalan yakıtla gidilebilecek yol 495 km gösteriyor. Depo çizgisi de 1/2'nin biraz üstünde.Yorumlarıızı bekliyorum. Teşekkürler :)

M. Ali BİLGEN tarafından düzenlendi
yazım hatası
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

depo girişinde 2 kapak var, ikinci olanı tam çamak için pompa tabancasını düzgünce içeri itmek gerekiyor, her doldurmada pomapcılara bunu söylüyorum, ikinci ağzı tam açamıyorsa çabuk atıyor malum.. birde tek tırnak attırarak doldurtun, adamlar çekiyor tetiği sonuna kadar..

bu forumda arkadaşların bildirdiği, alman menşeli, ilk yayımlanan 100.000 km 1.0 testinde tek bozulan parça pompa ağzı idi..

2. testte bozuk parça yok..

sonuçta bu dizayn tüm focuslarda var, inşallah arızalanmaz..2. kapak 5mm yukarı yerleştirilse idi bunlar olmazdı..

@Fatih Mehmet USLU

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşlar, Focus 1.0 ecoboost aracımla ilk uzun yol deneyimim olan Yalova -  Ankarası arası  yolculuk verilerini paylaşmak istiyorum.

-   Yola çıkarken depoyu fulledim 42 lt yakıt aldı.(Fullemeden önce  benzin ışığı henüz yanmamıştı.)

-   2 kişi + 2 valizle birlikte gidişte 110km  ile hız sabitleyici kullanarak gittim,  yaklaşık 100 km Ankara şehiriçi kullanımdan sonra,  tek kişi olarak 100 km sabit hızla döndüm ve Yalova'ya yaklaştığımda benzin ışığı yeniden yandı. 

-   Benzin ışığı yandığında, Yol Bilgisayarında ortalama tüketim 4.8lt , kat edilen yol  toplam 867 km görünüyordu. Tekrar Fulleyemediğim için kalan yakıtı hesaplayamıyorum şu an.  

Sizce bu yol bilgisayarı  verileri tamamen gerçeği yansıtıyor mu?  ortalama tüketimde 0,2 - 0.3 lt  civarı bir sapma olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, Focus 1.0 ecoboost aracımla ilk uzun yol deneyimim olan Yalova -  Ankarası arası  yolculuk verilerini paylaşmak istiyorum.

-   Yola çıkarken depoyu fulledim 42 lt yakıt aldı.(Fullemeden önce  benzin ışığı henüz yanmamıştı.)

-   2 kişi + 2 valizle birlikte gidişte 110km  ile hız sabitleyici kullanarak gittim,  yaklaşık 100 km Ankara şehiriçi kullanımdan sonra,  tek kişi olarak 100 km sabit hızla döndüm ve Yalova'ya yaklaştığımda benzin ışığı yeniden yandı. 

-   Benzin ışığı yandığında, Yol Bilgisayarında ortalama tüketim 4.8lt , kat edilen yol  toplam 867 km görünüyordu. Tekrar Fulleyemediğim için kalan yakıtı hesaplayamıyorum şu an.  

Sizce bu yol bilgisayarı  verileri tamamen gerçeği yansıtıyor mu?  ortalama tüketimde 0,2 - 0.3 lt  civarı bir sapma olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum.... :)

Veriler tahmindir her zaman hata olabilir eğer bu farktan eminseniz bunu değiştirebilirsiniz.

Başlığımız: http://www.focusclubtr.com/topic/3033-yol-bilgisayarı-ortalama-tüketim-değeri-kalibrasyonu/?page=1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Veriler tahmindir her zaman hata olabilir eğer bu farktan eminseniz bunu değiştirebilirsiniz.

Başlığımız: http://www.focusclubtr.com/topic/3033-yol-bilgisayarı-ortalama-tüketim-değeri-kalibrasyonu/?page=1

Yakup bey yol bilgisayarı verileri daha önceki hesaplamalarımda depo hesabiyla örtüşüyordu. Bu defa da  muhtelemelen  yakın değerlerdedir diye düşünüyorum. 4.8lt görünce  bir tereddüt ettim de o yüzden :)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Kadirli/OSMANİYE- ANTALYA    //    ANTALYA - Kadirli/OSMANİYE  gidiş geliş yakıt tüketimi.

Antalya ve Mersinde Ş.içi kullanım olarak yaklaşık 150 km geri kalanı ş.dışı olmak üzere; dağlık, bol virajlı, bol ışıklı uzun yol verilerim. 

Arabada 3 Yetişkin 1 Bebek vardı ve bagaj dolu idi. Kullanım olarak bölünmüş yollarda 110 cc ile... Otoyollarda 130 cc ile...

Dağ yollarında ise olabildiğine keyfini çıkararak kullandım.  Depo Full YB'nı sıfırlayıp yola çıktım.

Toplam alınan benzin yaklaşık 90 lt.... 6.0 ort...

Sizi bilmem ama ben bu motoru seviyorum. :)

20151107_171049_zpsce9uqyyh.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.