Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

Güle güle kullanın. Telefon ve bilgisayar için yorumları bekleriz. :)

valla bilgisayar eski bir kasa görünümlü,ağır ve kalın da (taşımayacağımız evde sabit yerde duracağı için tercih ettik)   çok çekici değil ama yeterince hızlı. bir de fan bayağı sessiz. bilmiyorum belki de çalışmıyor. 

batarya aldığımızda %60lardaydı ama yanlış muhtemelen. çok hızlı bitti. şarj da 1.5 saat falan sürüyor. 

kasa eski ama tuşların kabarıklığı da iyi kullanımı kolay. 

yalnız turkcell tv için tv ye bağladım sorun oldu. o biraz hayalkırıklığı oldu. 

iyi bir i7 için zaten 2300ü falan gözden çıkarmak galiba..

bize yetti şimdilik..

bu arada eski dell mevta oldu dedik ama bu alet kendi şarj adaptörünü tanımıyordu. ülen dedik bu kadar para vereceğimize 100-150 TLye adaptör alsaydık düzelir miydi acaba..bir ara bir dell şarjı bulup deneyeceğim..

telefon için yurtiçi kargoya isyan ediyorum. yarın ayrıntılı yazarım adamlara da şikayet yazacağım. cumartesi şubeye geldi adamlar getirmiyor çünkü çok dolular. ben almaya gittim bir bina dolusu kargo var, bulmak mümkün değil çalışanlar nefret ediyor hepsi mutsuz umutsuz çalışmaktan sürmenaj olmuş sürekli bir defans halindeler bulunmaz gidip bekleyin pazartesi akşama doğru gelir falan...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla bilgisayar eski bir kasa görünümlü,ağır ve kalın da (taşımayacağımız evde sabit yerde duracağı için tercih ettik)   çok çekici değil ama yeterince hızlı. bir de fan bayağı sessiz. bilmiyorum belki de çalışmıyor. 

batarya aldığımızda %60lardaydı ama yanlış muhtemelen. çok hızlı bitti. şarj da 1.5 saat falan sürüyor. 

kasa eski ama tuşların kabarıklığı da iyi kullanımı kolay. 

yalnız turkcell tv için tv ye bağladım sorun oldu. o biraz hayalkırıklığı oldu. 

iyi bir i7 için zaten 2300ü falan gözden çıkarmak galiba..

bize yetti şimdilik..

bu arada eski dell mevta oldu dedik ama bu alet kendi şarj adaptörünü tanımıyordu. ülen dedik bu kadar para vereceğimize 100-150 TLye adaptör alsaydık düzelir miydi acaba..bir ara bir dell şarjı bulup deneyeceğim..

telefon için yurtiçi kargoya isyan ediyorum. yarın ayrıntılı yazarım adamlara da şikayet yazacağım. cumartesi şubeye geldi adamlar getirmiyor çünkü çok dolular. ben almaya gittim bir bina dolusu kargo var, bulmak mümkün değil çalışanlar nefret ediyor hepsi mutsuz umutsuz çalışmaktan sürmenaj olmuş sürekli bir defans halindeler bulunmaz gidip bekleyin pazartesi akşama doğru gelir falan...

güle güle kullanın, şarjın bitmesi normal.. teknik olarak 5 saat yazıyorsa gideceği 2,5-3 saat. oyunda, kablosuz fare ile o kadar da gitmez..

5 saat üstü süre ssd li ultrabook lara mahsus, daha fazlası ise tabletlere..

kargolar cmt-pazar dağıtıma çıkmıyor artık, siz gittikten sonra bulmalılardı aslında. aras kargo ise cmt öğleye kadar çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güle güle kullanın, şarjın bitmesi normal.. teknik olarak 5 saat yazıyorsa gideceği 2,5-3 saat. oyunda, kablosuz fare ile o kadar da gitmez..

5 saat üstü süre ssd li ultrabook lara mahsus, daha fazlası ise tabletlere..

kargolar cmt-pazar dağıtıma çıkmıyor artık, siz gittikten sonra bulmalılardı aslında. aras kargo ise cmt öğleye kadar çalışıyor.

bizim zaten şarj beklentimiz yok..ben hatta bunu direk bataryasız kullanmayı ayda 1-2 kere de bataryalı kullanmayı düşünüyorum. Bir sorun olmaz değil mi bozulma garanti dışı kalma falan..bu arada kablosuz mouse kullanmıyorum mouseum kablolu notebook mouse u..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim zaten şarj beklentimiz yok..ben hatta bunu direk bataryasız kullanmayı ayda 1-2 kere de bataryalı kullanmayı düşünüyorum. Bir sorun olmaz değil mi bozulma garanti dışı kalma falan..bu arada kablosuz mouse kullanmıyorum mouseum kablolu notebook mouse u..

batarya taklılı dursun abi, olası bir elektrik probleminde cihazı korur. 3-5 günde bir %20 kadar kullanıp tekrar şarj edersen ömrünü korursun, birde 2 haftada yada ayda 1 filan tamamen boşaltıp şarj  etmekte fayda var. Son olarak eğer ayrı tutacaksanda %60 civarında şarjda beklemesi iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozan yazmış..

benimkide sürekli elektrikte ve pili takılı, ayda 1-2 kez pilli kullanıp şarj ediyorum.. Ozan a katılmadığım unsur ise, lithium piller hiçbir zaman tamamen boşaltılmamalı..en geç %5 in altına düşünce şarj edilmeli diye biliyorum.. hatta birçok cihaz pili korumak için pil tam boşalmadan kendini kapatır.

lithium polymer piller bu konuda daha dayanıklı olduğu için sökülemeyen yerlerde daha çok kullanılırlar. sabit pilli telefon ve tabletler..

@,

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozan yazmış..

benimkide sürekli elektrikte ve pili takılı, ayda 1-2 kez pilli kullanıp şarj ediyorum.. Ozan a katılmadığım unsur ise, lithium piller hiçbir zaman tamamen boşaltılmamalı..en geç %5 in altına düşünce şarj edilmeli diye biliyorum.. hatta birçok cihaz pili korumak için pil tam boşalmadan kendini kapatır.

@,

doğrudur. tam boşaltmaktan kastım, bilgisayar bitti diyene kadardı. ki oda standart ayarlarda %10 olması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

doğrudur. tam boşaltmaktan kastım, bilgisayar bitti diyene kadardı. ki oda standart ayarlarda %10 olması lazım.

Bu tip işleri laptop'ın kitapçığındaki şarj yönergelerini okuyarak yapmanızda fayda var. Laptop batarya tipine göre bu tip işler değişir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Laptop'larda olduğu gibi pildeki kaybı gösteren bir zımbırtı/program vb var mı bunlarda?

Onu çok aradım,bulamadım. Eskiden widget vardı arka ekranda gösteren onlar çalışmıyor/yüklenmiyor silinmiş aslında.Eskiden sahip olanlar çalıştırır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mac, think simple.

3 yıldır hiç dikkat etmeden kullanılıyor.Pili hala iyi. 

çakılı pil mi çıkarılabilir mi?

sabitse öyle olması normal çünkü lithium polymer pildir.

benim eski laptop 6 yılı geçti hala 1 saat dayanıyor. normal pilli

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.