Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar;

Eşim Bilgisayar Müh. doktorası yapıyor bilgisayarı eskidi vakti olmadığı için benden İntel core i7, ve en az 8 gb ram ve 15.5-15.6'' bir laptop almamı rica etti bana kullandığınız veya tecrübe ettiğiniz, tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mı? Araştırmalarım devam ediyor bugüne kadar hep Lenovo kullandık hep memnun kaldık acaba sony vaio mu alsam diyorum fikir verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık bir yıldır Lenovo Z570 modelini kullanıyorum. İşlemcisi i5, i7 değil. 8 GB ram, iki adet ekran kartı (1 GB onboard ve 1 GB harici GeForce GT-540M), 750 GB HDD'ye sahip bir cihaz. Eğer mutlaka i7 olmalı gibi bir düşünceniz yoksa (ki ben o fiyat farkına değmez deyip i7 almamıştım) bu cihazı tavsiye edebilirim. Özellikle soğutma sistemi ve sessizlik konusunda oldukça başarılı. Fakat üzerinde fazla toz tutuyor. Ekran çerçevesi de piano yapısında olduğundan parmak izine müsait.

Hala satılıyor mudur bilmiyorum ama geçen sene 1500 TL civarı bir rakama almıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asus'u çok methediyorlar ama servisi hakkında bir fikrim yok.

Dell'in servisinin çok iyi olduğunu, ancak ısınma problemi olduğunu duydum.

Toshiba bana nedense hiç sıcak gelmemiştir.

Lenovo hakkında da fikir sahibi değilim. Kullanıp memnun kaldıysanız yeni maceralar aramaya gerek yok.

Tabi mac de fena olmaz galiba. :D Ama parasına değip değmediğini bilmem ben, onu Yakup bilir. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asus'u çok methediyorlar ama servisi hakkında bir fikrim yok.

Dell'in servisinin çok iyi olduğunu, ancak ısınma problemi olduğunu duydum.

Toshiba bana nedense hiç sıcak gelmemiştir.

Lenovo hakkında da fikir sahibi değilim. Kullanıp memnun kaldıysanız yeni maceralar aramaya gerek yok.

Tabi mac de fena olmaz galiba. :D Ama parasına değip değmediğini bilmem ben, onu Yakup bilir. :D

Ümit eğer yenilik konusunda sorun yaşamıyorsan kesinlikle değer gerçekten farklı pc'lerde gezerken artık zevk almıyorum...Bir an önce evime gidip mac'ime dokunmak istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Matlab, delphi, visual studio, sql server programları kullanıyor ben pek anlamam ama i7 çok şey değiştirmez herhalde i5 de olabilir. Mac e yabanciyiz hiç düşünmedik

Bu programlar eğer mac'de varsa bakılabilir ama yabancılık çekilecekse vs almayın madem :) winzort yüklü pc olacaksa

i7 son çıkan yongalılar ve minimum 6gb ram'e (tavsiye 8) sahip olsun.

her i7 aynı değere sahip değil indirim yapıp i5 performans'ı satıyorlar..Buna dikkat edelim yeterli..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Z570 i internette bulamadin satişi devam etmiyor herhalde

Yaklaşık bir yıldır Lenovo Z570 modelini kullanıyorum. İşlemcisi i5, i7 değil. 8 GB ram, iki adet ekran kartı (1 GB onboard ve 1 GB harici GeForce GT-540M), 750 GB HDD'ye sahip bir cihaz. Eğer mutlaka i7 olmalı gibi bir düşünceniz yoksa (ki ben o fiyat farkına değmez deyip i7 almamıştım) bu cihazı tavsiye edebilirim. Özellikle soğutma sistemi ve sessizlik konusunda oldukça başarılı. Fakat üzerinde fazla toz tutuyor. Ekran çerçevesi de piano yapısında olduğundan parmak izine müsait.

Hala satılıyor mudur bilmiyorum ama geçen sene 1500 TL civarı bir rakama almıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Matlab, delphi, visual studio, sql server programları kullanıyor ben pek anlamam ama i7 çok şey değiştirmez herhalde i5 de olabilir. Mac e yabanciyiz hiç düşünmedik

Bu tarz programlar kullanılacaksa i5 fazlasıyla yeterli. Matlab'i rahatlıkla çalıştırıyor.

Fazla araştırmadım ama Z570 yerine artık Z580 üretiliyormuş sanırım. Şu an Vatan'ın sitesinde güzel bir model mevcut. Eğer soğutma sistemi Z570 ile aynıysa düşünülebilir. Fakat yine de, diğer forumlardaki kullanıcı yorumlarını da okumanızı öneririm. Benim tavsiyem Z570 modeli içindi, Z580'in yapısında değişiklikler olabilir.

http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=62771

Hepsiburada

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yenilerde qm olarak gelmeyen çok nadir ancak siz yine de alırken işlemci kodunun sonunda qm yazmasına dikkat edin bence, eğer i7 alacak iseniz.

Direkt kendinden SSD olana denk gelemeyebilirsiniz ancak bütçeye SSD fiyatını da dahil etmeyi planlayabilirsiniz eğer yükleme zamanları ve/veya hız sizin için önemli ise. SSD düşünürseniz 2 hdd yeri olanlardan alabilir veya cdrom yerine hdd takabilirsiniz.

Hp alacaksanız özenli kullanmalısınız, fiyat/performans ürünleri olsalar da sert kullanıma gelemeyip parçalanıyorlar malesef.

Bir de önceliklerinizin ne olduğu bence en önemli olan kısım. Arabalarda da olduğu gibi en iyi araba yoktur, sizin şart ve isteklerinize en çok uyan sizin için en iyisidir :) .(Tabiki bence)

Bir arkadaşım Asus N serisi almış o da bilgisayar mühendisi önceden G serisi kullanıyordu, şu an ondan gayet memnun. İşinde Eclipse kullanıyordu.

Bayadır almayı planlamadığımdan verdiğim bilgiler biraz eski olabilir ancak ssd isteyip istemediğiniz, pil ömrünün ne kadar önemli olduğu, eğer çok önemliyse Tr'de extended battery, genişletilmiş batarya oluyor Türkçe'si sanırım, bulabileceğiniz bir marka alabilirsiniz, %100'e kadar daha uzun pil ömrü sağlayabilir. Bir de ben benim laptop'a 4 gb ram sonradan eklemiştim, alacağınız markada garanti işi ne olur bilmiyorum da ram eklemek kolay bir iş bu devirde, o sebeple olmazsa olmazlarınızı diğer parçalara yönlendirin derim. Çok uzun oldu kusura bakmayın :)

Bir de o programları çoğu işlemci çalıştırır da Compile zamanının çok uzun olması program yazan çoğu kişiyi ciddi olarak sinir edebilir :) .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tarz programlar kullanılacaksa i5 fazlasıyla yeterli. Matlab'i rahatlıkla çalıştırıyor.

Fazla araştırmadım ama Z570 yerine artık Z580 üretiliyormuş sanırım. Şu an Vatan'ın sitesinde güzel bir model mevcut. Eğer soğutma sistemi Z570 ile aynıysa düşünülebilir. Fakat yine de, diğer forumlardaki kullanıcı yorumlarını da okumanızı öneririm. Benim tavsiyem Z570 modeli içindi, Z580'in yapısında değişiklikler olabilir.

http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=62771

Hepsiburada

Teşekür ederim ilginize bizim aradığımız bilgisayar bu sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgisayarı almadık 1475 TL ye, gece 24:00 den sonra 1809 TL oldu şansa bak be ... herhalde haftasonu kampanyasıymış ve 1475 TL ye i5, 8 GB RAM, 2 GB HARİCİ EKRAN KARTI, 1 TB HARDİSCİ, WINDOVS 8 İŞLETİM SİSTEMİ 2.50 GHZ VE 16 GB ram A YÜKSELEBİLİR başka bir laptop yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 sene evvel maddi durumlar biraz kötüydü idare etsin diyerekten uygun fiyatlı lg marka bir bilgisayar almıştım nasıl olsa bi kaç seneye bozulur demiştim.Şimdi Allahıma şükür maddi durumlar düzeldi ben en iyisinden yeni bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum fakat bu lg hala daha canavar gibi çalışıyor anlamadım giitti.

Artık yeni bilgisayar alırsam kesinlikle alıcağım markalardan en başta lg geliyor :) :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.