Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar;

Eşim Bilgisayar Müh. doktorası yapıyor bilgisayarı eskidi vakti olmadığı için benden İntel core i7, ve en az 8 gb ram ve 15.5-15.6'' bir laptop almamı rica etti bana kullandığınız veya tecrübe ettiğiniz, tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mı? Araştırmalarım devam ediyor bugüne kadar hep Lenovo kullandık hep memnun kaldık acaba sony vaio mu alsam diyorum fikir verirseniz sevinirim.

Ankarada olsaydınız yardımcı olurdum...

şuanda ağırlık ultrabook da ssd hdd lerin olması ve görsel oalrak daha ince daha hafifi olması...vs..

markaların etkeni işlerinin arkasında durmasıyla alakalı... bir çok markanın teknik hizmetleri çok kötü... hiç biri tam anlamıyla yapmıyor...

Apple size yabancı gelmesin.. yakınınızda satanb ri yer varsa gidip bir bilgi alın... size tahmin edemeyeceğiniz yazlılımlarla değişik şeyler yaşatabilir...

hiçte yabancılık çekmezsiniz...

ikinci seçenek... Lenovo  markasını düşünmenizi tavsiye ederim... son yılların mükemmle çıkışını yakalayan ve diğerlerine göre daha iyi bir teknik hizmet sunan marka

ayrıca ıbm kökenli bende lenovo kullanıyorum ve çok memnunum...

daha sonra kesinlikle sony tavsiye ederim..  ama almadan önce beğendiğiniz ürünün tam ürün kodunu bana özelden yazarsanız.. fiyat konusunda size yardımcı olmaya çalışırım...

Bunlar haricindeki bütün ürünlerin teknik servis sıkıntısı var...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

labtop almayın ... masaüstü yapın miss gibi oyun oynayın ... :)

sony'e bir daha asla para vermem , elektrik süpürgesi gibi sesi var :)   sony vaio vpc- f22 serisi 

ilk yazımda da bahsetmiştim maalesef hiç bir markanın teknik servisi dörtdörtlük diil...

ürnünüzü neredne aldığınızı bilmiyorum ama sony nin türkiyede tek distirbtörü var...  diğer firmalar hep el altından getirip satıyorlar...

sony sadece İndex bilgisayar üzerindne getirilip satılan ürünleri garanti altına alıyor... sizinki kim tarafından nasıl ithal edildi bilmiyorum...

ama teknik servisine gittiğiniz zaman ( bahsettiğiniz sanırım fan sesi ) çözülmeyecek bir sorun diil...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama teknik servisine gittiğiniz zaman ( bahsettiğiniz sanırım fan sesi ) çözülmeyecek bir sorun diil...

istanbul bilişimden aldım , labtop ta arıza yok , kronik olarak sony vpc 22 f lerde bu problem varmış , işim gereği kullandığım programlar Adobe After effects gibi video programlarında kafamı şişiriyor ...  serviste ne yapacaklarki fanı sökseler makina yanmayacakmı ? :)  performanslı çalışsın diye kafa ütülemenin anlamı pek yok ...  

birde ne alırsam alayım 5 000 tlnin üzerine çıkmadıkca ; aldığım hiçbir labtop masaüstü konforu ve hızını sağlayamayacağını anladım ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

istanbul bilişimden aldım , labtop ta arıza yok , kronik olarak sony vpc 22 f lerde bu problem varmış , işim gereği kullandığım programlar Adobe After effects gibi video programlarında kafamı şişiriyor ...  serviste ne yapacaklarki fanı sökseler makina yanmayacakmı ? :)  performanslı çalışsın diye kafa ütülemenin anlamı pek yok ...  

birde ne alırsam alayım 5 000 tlnin üzerine çıkmadıkca ; aldığım hiçbir labtop masaüstü konforu ve hızını sağlayamayacağını anladım ...

aldığınız ürün İstanbul biilişim ise bu ürün gray die tabir ettiğimiz bir satış politakası yani ürünün tamamen garantisi ist bilişim üzerinde tabiki böle sorunlar yaşadığınızda çözemessiniz...

Ben sony dahil bir çok ürünün türkiye distirbitöründe çalışıyorum...

Teknik servis fanı tabiki iptal etmiyecek ama müşterilerdeng elen şikayetler üzerine oraya yenileyeceği fan ile bu sorunu çözebilir.. ama sizin ürününüze hiç bir yetkili sony servisi bakmaz.. 5000 tl üzeri diilde ürünü alırken ürün hangi yolla gelmiş kim getirmişe bakmak daha faydalı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben üniversite öğrencisiyim arkadaşta sony var kışın onunla ısınıyoruz o kadar diyim onda mı sorun vardır bilmiyorum ama bildiğin soba gibi ısınıyo :D bende samsung var amd-a8 işlemci özelliklerini tam bilmiyorum ama gayet kaliteli bi kere düşürdüm hafıza kartı yeri çalışmıyo sadece üzerinde auto cad-solid works gibi proglamlar yüklü her hangi bir kasma vb. yaşamadım samsung öneririm isterseniz modelini filanda yazabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.bimeks.com.tr/urun/128011/asus-k55vd-sx888h-w8-.aspx#specs bende bunu alacağım büyük ihtimalle. Özellikleri fiyatı vs iyi geldi. yinede son bir yorumları alayım diyorum :)

ben 6 aydır şu dizüstü yü kullanıyorum çok memnunum. http://www.hepsiburada.com/liste/fujitsu-lifebook-lh532-intel-core-i5-3210m-25ghz-4gb-500gb-14-tasinabilir-bilgisayar-vfylh532mpab5tr/productDetails.aspx?productId=bd302725&categoryId=98&navq=categoryid%3d98%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_secondid%3dbd302725%26fh_lister_pos%3d2%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bfujitsu%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500_98%257d%26fh_refview%3dlister

niye bunu aldım, en önemli etken bir önceki de fujitsu Siemens di. 6 yıl sorunsuz kullandım. Siemens parekendeci yönünü iyi yönetemediği ve sürekli zarar ettiği için cep telefonu dahil birçok üretim ürünlerini sattı. fujitsu da dizüstü bölümünü aldı. 5 yıl iki isimli çıktı şimdi artık fujitsu. hala almanya daki aynı fabrikasında üretiliyor. öncekide bu da alman malı, usa dakiler emin olmamakla beraber japon malı. ürünün işçiliği süper. malzeme seçimi süper. donanım sorunsuz.(bir çelişkiden bahsedeğim az sonra) 4 gb ramle geldi ben 4 daha taktım. kapağı açınca gördüm ki işlemci üzerindeki soğutucu borunun paralelinde birde anakart üzerindeki kuzey köprü chipinin üzerinden de geçen boru var. kısaca çift soğutuculu. ısınma diye bir şey yok. 3g kart yuvası hazır 120-150 tl ye ali baba dan kartını alıp 3g sim takabilirsiniz. sim kart takma yeri var. 4 usb girişi var 3 ü usb 3.0. bunlardan biri anytime charge özellikli, dizüstü kapalı bile olsa usb den elektrik vermeye devam ediyor. prize takılı olmasa bile cep tel şarj edebilir. prize takılıyken tabletinizi. çelişki şu idi. dizüstünü aldım dos la geliyor. win kuracağım DVD tepsisi açılmadı. iğne ile açtım. kurdum 3 ay kadar kullandım o şekilde acaba geçer mi diye. DVD çıkarma işlemini bazen yapamıyor tepsi takılıyordu. win7 den sonra yükseltme win8 aldım kurdum bu seferde DVD yazdıktan sonra tepsi açılır malum, yine takıldı tırrt tırrt..açılmadı bazen..bazen iki DVD yi üst üste yazmadı..netten araştırdım üstündeki yazıcı toshiba markalı samsung a yaptırılmış. usa da satılan toshiba marka dizüstülerde de sorun olmuş win8 le 2 DVD üstü üste yazmıyor. hata veriyor. tek vidalı olan DVD yazıcıyı söktüm servise yolladım, mümkünse toshiba markalı yollamayın dedim. parça 1 ayda almanya dan geldi ve Panasonic yolladılar şu an sorunsuz. dizüstüyle beraber win7 ve win8 sürücü DVD si geliyor. bu ürünle ilgili başka soru olursa cevaplarım..biraz ürün yorumu oldu ama..

sony e gelelim. bilader ultrabook unu aldı. üzerinde win7 vardı. abuk subuk davranışlar sergiledi, win8 e yükseltilince stabil hale gelebildi. fanı sesli çalıştığı için servise gitti, geldi eko modda sorunsuz performans mod halini bilemiyorum.  fan  hava çıkışı ekranın en altında ve ekranı kaldırıyoruz malum, hava kanalları kapanıyor ve cihaz çok ısınıyor. 70 dereceleri aşabiliyor ama ısınmaya bağlı kasma veya kapanma yapmıyor. toshiba gibi şişirme fiyatları var son zamanlarda biraz ucuzladılar her nedense.

ub lara gelince mobil internet kullanmak değilse amacınız tavsiye etmem. (performans isteniyor ve masa üstünde kullanılacaksa normal dizüstü alınmalı)çünkü u serisi düşük profilli işlemci kullanıyorlar. mesela i5 U 1.7 ghz.. performans düşük olunca bunu aşmak için sata hdd yerine ssd kullanıyorlar ama yeterli gelmiyor. normal i5 M işlemcili ssd hdd li olursa çok iyi olur. veya klasik sata  hdd li alınır. sonra ssd takabilirsiniz. işte ssd süper dizüstü 30 sn de açılıyor. bunu yaptıran ssd değil win8 :)

seçtiğin asus a gelince ahmet kardeş, ekran kartı biraz düşük ama diğer donanımları iyi. asus da genel olarak iyidir.

fiyatta normal 1655 e.. hepsiburada da worldcard a 150 tl chip para var değerlendirebilirsin. toshiba lar gerçekten iyidir ama düşük donanımı pahalıya satıyorlar. f-p olarak ise asusdan başka dell ve fujitsu yu tavsiye ederim. fakat dell bu sıralar ucuz çünkü az önce bahsettiğim U işlemcileri ön plana çıkarıyorlar.. normal dizüstünde bile onlar takılı.

haftasonu %30 indirim var vatanda  1500 e gelir http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np270e5e-x01tr-np270e5e-notebook-core-i5-260ghz-8gb-750gb-2gb-156-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=67876

seçtiğin asus tan ekran kartı daha iyi. usb 3.0 kaç adet üretici sitesine bakmak lazım. Diyarbakır mağzasında var gözüküyor. sorun olsa vatanla muhatapsın. bimeks bu konuda bayağı zayıf

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Ssd şart.

Şaka gibi ama..

Benim ssd bozuldu falan masraf olmasın diye hdd aldım tekrar babam evdeki pc'yi dizmiş kendi kendine bilin bakalım :D 

SSD takmışlar uçuyor oğlum diyor :D uehuehuhe

İyi o zaman bende yazın mac'i yeniliyorum dedim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.