Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

lenovolar genelde pilden çalar ve klavye tuşları çabuk deforme olmaya meyillidir.

o sayfaya bakacak olursanız 1500-2000 tl aralığında i7 sahibi laptopları sadece lenovo satıyor. birde 1.8 i7 var başka markanın..

kısaca bilemiyorum, fiyatı çok uygun ama ucuz etin yahnisine döner mi bilinmez???

lenovo ibm i alınca sanki adamlar ibm kalitesinde mal üretiliyormuş izlenimi veriyor satıcılar. yanıltmaca.

yeni giren dell lerin kasa iyi işlemcileri kötüdür. kötü derken performanstan yoksun U serisidir.

hp, samsung, asus daha çok ön plana çıkıyor. toshibalar ise aynı paraya daha düşük donanım satar..

ben ise fujitsu-Siemens ile başlayıp, fujitsu ile devam ediyorum.

bütçenize uygun birini alın gitsin. şans artık. illa i7 olacaksa 2500 tl ye çıkmak lazım

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyler evdeki 4.5 yıllık Dell notebook mevta oldu. yine Dell almak isterim ama piyasadan çekilmiş sanki.. pek model bulamadım. 

Bilgisayar genel geçer işler için kullanılacak aslında çoğu günü açılmayacak bile bir de oğlan STEAM ile team fortress falan oynayacak. 

nedense i7 olsun takıntımız var. eldeki mvta olan 4.5 yıllık notebook i7 iken i5e falan downgrade mantıklı gelmedi. 

şöyle 1500 civarlarına falan i7li birşey yok sanırım şu lenovoyu buldum 1700 seviyesinde . Bu modele ne dersiniz. 

Lenovo ideapad G510

Bu kuzu 15.6 inch, 1366x768 4700MQ i7, 6 GB RAM, 1TB HDD, 2GB Radeon 8750 ekran kartı vs vs

ben genede yazayım, böyle bir kullanım için i7 çok gereksiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

team fortress vs için i5 kesinlikle yeterli

minimum ya da recomended system requirements olarak mı bakıyorsun yoksa oynayıp denedin mi?

Güyya Diablo 2 de baya eski bir oyun, i7 olmayan adam server bile olamıyordu mesela. 

Bir de online oyunlar daha bir resource hungry.

Son olarak da laptop'lardaki i5'ler 2 çekirdekliydi, şu anki alternatiflerimizi bilmiyorum gerçi de bizim kötü macler de öyle sanırsam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

minimum ya da recomended system requirements olarak mı bakıyorsun yoksa oynayıp denedin mi?

Güyya Diablo 2 de baya eski bir oyun, i7 olmayan adam server bile olamıyordu mesela. 

Bir de online oyunlar daha bir resource hungry.

Son olarak da laptop'lardaki i5'ler 2 çekirdekliydi, şu anki alternatiflerimizi bilmiyorum gerçi de bizim kötü macler de öyle sanırsam.

online oyun tecrübem yok ama diğer oyunlarda tecrübe olarak diyorum.

zaten laptopta bottleneck gpu olunca işlemci xeon olsa ne olacak?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

online oyun tecrübem yok ama diğer oyunlarda tecrübe olarak diyorum.

zaten laptopta bottleneck gpu olunca işlemci xeon olsa ne olacak?

Gpu bottleneck ayarlardan halledilir de cpu bottleneck için öyle bir şansın yok koçum!

Bir de Servet beğin müdahil olup reddetme ihtimali yüksek olsa da server işlemcilerinin oyunlar için yeterince işgörüp görmedikleri pek tartışılırdı son bakındığımda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gpu bottleneck ayarlardan halledilir de cpu bottleneck için öyle bir şansın yok koçum!

Bir de Servet beğin müdahil olup reddetme ihtimali yüksek olsa da server işlemcilerinin oyunlar için yeterince işgörüp görmedikleri pek tartışılırdı son bakındığımda.

İ5 oluncada gpu bottleneck bildigim kadarıyla. Xeon ornek sadece. Ben gereksiz yere ısınmasın diye cpuyu underclock ediyorum, %80e ayarlı ve hic birsey değişmiyor, nfsde mesela.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İ5 oluncada gpu bottleneck bildigim kadarıyla. Xeon ornek sadece. Ben gereksiz yere ısınmasın diye cpuyu underclock ediyorum, %80e ayarlı ve hic birsey değişmiyor, nfsde mesela.

Underclock da gereksiz iş la. Nfs dediğin hangisi underground filan mı?  :pist:

Bİr de underclock'un ısıyı düşürdüğünü somut olarak heattestlerle doğruladın mı?

(Ne gerek var incoming...)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam hp bir kaç sene önce bilgisayar üretimini azaltarak sonlandıracağını açıklamıştı. Kararlarından geri mi döndüler acaba ? 

bilgim yok malesef, hatta senden duydum. olabilir. günümüzde şirketler kaptırdıkları pazarı geri alamayacakları endişesi taşıdıkları için, almaya çalışmayı nafile bir çaba gördükleri için. tokat yedikleri pazarları terkedip, iyi olduklarını geliştirme çabasındalar. hp için bu yazıcı grubu olabilir mesela. bir ara fotoğraf makinası bile çıkarmıştı sanırım.(senin neyine değil mi)

koreliler, japon ve usa şirketlerinin canını okumaya devam ediyor.

ama malum artık günümüzde patent yarışı var. sonuçta patentler hala abd lilerde. diğerleri takliti geliştirmeye çalışıyor

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben genede yazayım, böyle bir kullanım için i7 çok gereksiz.

Peki Ozan bizim Turkcell tv aboneliğimiz var. Bazen oturup film seyrediyoruz. Ama Turkcell tv Samsung tv ye smart tv uygulaması yapmamış. Dolayısıyla laptopu hdmi den tv ye bağlayıp seyrediyoruz. Bazen 1,5 -2 saatlik filmler oluyor. İ5 bu durumda yeterli olur mu? Aklında i5li bir örnek var mı ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki Ozan bizim Turkcell tv aboneliğimiz var. Bazen oturup film seyrediyoruz. Ama Turkcell tv Samsung tv ye smart tv uygulaması yapmamış. Dolayısıyla laptopu hdmi den tv ye bağlayıp seyrediyoruz. Bazen 1,5 -2 saatlik filmler oluyor. İ5 bu durumda yeterli olur mu? Aklında i5li bir örnek var mı ?

FullHDde problem olmaz abi. Bildigim bir model yok.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet beyler lenovoyu aldım 1699 TL 9 taksit. 

alternatif sadece acer E1 modeli vardı o 1760 TL idi.. 

lenovodaki işlemci 4700 iken acerinki azcık geri 4500 idi. 

fakat acerdaki 8 GB RAMe karşın lenovoda 6GB RAM var. diğer donanım aynı gibi. 

acer daha şık tasarımlı daha ince daha hafif ama RAM avantajına karşın daha yeniişlemciye gittim.(bir de gezmekten yoruldum acerı almak için fizana dönemezdişm)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.