Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Garantiyi Uzatma Ve Ford Güvence Sistemi...

saner can

Soru

Dün servisten, aracımın garantisini 520TL karşılığında 3 yıldan 5 yıla çıkarmanın mümkün olduğunu öğrendim. Garantisini 2 yıl +50000km uzatmanın ücreti ise 1040TL. Bu konuda kararsız kaldım. Sizce buna değer mi? Ayrıca bu garanti uzatma, herşeyi ve arızanın tamamını mı kapsıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu garanti kapsamında neler olduğu tam olarak öğrenilirse bence güzel olabilir. Çünkü sonuçta kazalara karşı kasko yaptırıyoruz ama mekanik aksana karşı bir tebdir yok. Bi nevi motorun kaskosu olur bence :)

Bir de merak ettiğim bişey var ,Normalde arabayı sıfır aldığımızda her araba garantili oluyor mu yoksa ekstradan para vermemiz yada başka bir işlem yapmamız gerekiyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu garanti kapsamında neler olduğu tam olarak öğrenilirse bence güzel olabilir. Çünkü sonuçta kazalara karşı kasko yaptırıyoruz ama mekanik aksana karşı bir tebdir yok. Bi nevi motorun kaskosu olur bence :)

Bir de merak ettiğim bişey var ,Normalde arabayı sıfır aldığımızda her araba garantili oluyor mu yoksa ekstradan para vermemiz yada başka bir işlem yapmamız gerekiyor mu ?

Tüm parçaları içeren 3 yıl standart garanti varmış.

Ama uzatılmış garanti benim bildiğim herşeyi kapsamıyor.

Edit: 3 yıl imiş.

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

eğer 5 yıl içinde 100 bin km yi aşmazsanız +2 yıl yeterli olur eğer çok km yapıyorsanız 5 yılda 150 bin km yaparım diyorsanız da zaten focuslar genelde motorda 150 bin km den sonra ufak tefek sorunlar vermeye başlıyor dizeller özellikle ..zaten 1000tl den fazla para vereceksınız uzatmak için bakalım araç herhangi bir arıza çıkardığında 1000 tl yi geçecek mi arızası ..belki de 300-500 tl lik bir arıza verir o yüzden +2 yaptırmak bence +50 bin km den daha mantıklı .150 bin km ye kadar kolay kolay motorda büyük bir arıza vermez ben daha önce dizel focus trend aracımla 160 bin km yapmıştım bu km ye kadar sadece krank kasnağını değiştirmiştim o da 140 bin km de sorun vermişti onun dışında normal rutin bakımlarını yaptırmıştım...garanti aracın tüm parçalarını kapsıyor tabi belli km sonunda yıpranan veya sürüş kusurlarından kaynaklanan sorunları kapsamaz .bazı firmalarda 5yıl garanti diye reklam yapıyorlar fakat bu sadece mekanik garanti oluyor fordda ise tüm parçalar garanti kapsamında ,

bende aracımın garantisini 5 yıla uzattım 620 tl ye +50 bin km ye gerek duymadım zaten 5 yılda en fazla 100 bin km yaparız o yüzden yeter bize +2yıl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford güvence sistemi satın almak için gittiğim servisten biraz önce eve döndüm ancak garantiyi uzatmaktan şimdilik vazgeçtim. Nedenine gelince bu sistem herşeyi kapsamıyormuş ve bir arızanın oluşması durumunda toplam masrafın %20 sini bizim ödememiz gerekiyormuş. Başlangıçta ise 3 sayfalık bir sözleşme imzalanıyor. Bunları duyunca vazgeçtim. Kapsam dışı olanlardan aklımda kalanlar, boya hataları, kapı fitilleri, farlar, akü, V kayışı. Herkes biliyordur ancak, bu süre zarfında araç mutlaka periyodik bakım için servise gitmesi gerekiyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün mesaj geldi. Uzatılmış garanti için arayın diyorlar. 

1- 3 yıl değilmiydi garanti neden 2 yıl sonunda mesaj atıyorlar.

2- Aracı uzun süre elimde tutmayı düşünmüyorum. Uzatma konusunda tek isteğim aracın PWS olması. Otomatiğin de bir şey olursa korkum. Garanti sürem dolsa bile PWS sorunu çıkarsa zaten iyi niyet garantisine girer diye düşünüyorum. Bu kısımda kafam baya karışık. 

3-%20 katılım çok mantıklı gelmedi.Ya tam yap yada yapma yarın işi sevmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.