Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Markalara Göre Türkiye Binek Satışları - 2003'ten Günümüze - 2016 Yılı Dahil

Abdussamed Acar

Önerilen Mesajlar

Burada premiumlar niye 0 filo satışına sahip anlamadım. Sanırım veriye ulaşamamışlar, sıfır olamaz çünkü. Verilerin kaynağı Honda Türkiye. 

Sadece bireysel satış sıralama

Bireysel satış.png

Toplam satışların %62'si bireysel satışı tekabül ediyor. Bunun üstünde yüzdeli bireysel satış alanlar başarılı imaja sahip olduğunu düşündüğümden yüzdelerini koyulaştırdım.

Sadece filo sıralama

Satış Filo2.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlginç rakamlar.

Renault, Fiat ve Ford'un filo gözdesi olduğunu biliyorduk zaten de Dacia şaşırttı. 

Ford'un filo aşkı Türkiye'ye getirilen modellerdeki seçim özelliklerini de kısmen açıklıyor. 

Ancak filoda bile VW'nin arkasında kalması..ne diyeceğimi bilemedim!?

Bu arada niye Peugeot genel listede yok?

Premium markaların da bireysel sıralamada ortalarda yer alması kriz olmadığına dair Reis'i haklı çıkartır nitelikte (hoş filo verileri olmadığından aldatıcı ama olsun).

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

İlginç rakamlar.

Renault, Fiat ve Ford'un filo gözdesi olduğunu biliyorduk zaten de Dacia şaşırttı. 

Ford'un filo aşkı Türkiye'ye getirilen modellerdeki seçim özelliklerini de kısmen açıklıyor. 

Ancak filoda bile VW'nin arkasında kalması..ne diyeceğimi bilemedim!?

Premium markaların da bireysel sıralamada ortalarda yer alması kriz olmadığına dair Reis'i haklı çıkartır nitelikte (hoş filo verileri olmadığından aldatıcı ama olsun).

Ford bence Focus 3 ve 3.5 modellerinde otomatik şanzıman kombinasyonunu yapamadığı için istediği rakamlara ulaşamadı. Örneğin, ilk çıktığı zamanda benzinli otomatik focus alabilmeniz için tek seçeneğin 1.6 atmosferik motorlu bir focus. Ama VW tarafında çeşit çeşit tsi motorlar ve hepsinin DSG ile kombinlenmiş modelleri mevcuttu. Dizel otomatik işi ancak makyajdan sonra focus 3.5 ile alınabildi. Zaten bu model, filo satışlarını bayağı kurtardı. Dizel cephesinde VW zaten otomatik seçeneğini sunmaktaydı.

Mondeo cephesinde işler dahada vahim duruma getirildi...1.5 benzinli otomatikler malesef yakıt konusunda istenileni sunamadı. Şanzıman o motora uyum sağlayamadı. Dizel otomatik almak isteyene 2.0 seçeneğinden başka seçenek sunulmadı. Ama bence 1.5 dizel focusta kullanılan motor mondeoya çok yakışabilirdi.

VW tarafını ben şahsi olarak çok beğenmiyorum. Bana göre göreceli donanımı zayıf arabaları pahalıya satıyorlar. Ama bir durumu çok takdir ediyorum. Mesela TSI motorlar çıktıktan belli bir süre sonra, tüm atmosferik motorlarını bıraktılar...DSG ile bu kadar sorun yaşamalarına rağmen (ki hala yaşanıyor..) inatla geliştirmeye devam edip dahada iyileştirdiler. 1.0 TSI motor çıkardılar. Bu motor 1.2 TSI den daha verimli bu varken diğerine gerek yok diyerek 1.2 TSI motoru bırakıp, istisnasız tüm modellerine (Seat,Skoda,VW,Audi) bu motoru eklediler. Müşterilerine 1.0 ya da 1.4 TSI dışında alternatif bırakmadılar, gerekte yok zaten.

Bu yazıyı belki yetkili birileride okuyordur diye uzun uzun yazıyorum. Hala atmosferik peşinde koşmaya devam. Çok yazık ettiler, kendilerinede bizede (Bizle ilgili olan tarafı, değer kayıpları).

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atmosferik istemiyoruz ama anket yaptık geçen %43 isteriz diye cevap geldi. Türkiye olarak ne kadar istekli olduğumuz da tartışılır. Tüm seçenekler olduğu sürece bunun da olması benim için hiç önemli değil örneğin, isteyen istediğini alabilsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.