Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Haziran katılım burada
Mayıs anketi burada

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Kutluhan A.

Yeni Peugeot 2008

Recommended Posts

Peugeot yine keskin hatlı bir araçla karşımızda. Bu sefer önü biraz değişik olmuş bana kalırsa fakat arkası çok başarılı. İçinde ise 3D Peugeot i-Cockpit kullanılmış. Şık duruyor. Yeni CMP platformu üzerinde kurulmuş. Ülkemize büyük olasılıkla 1,2 Puretech 130 ps ve 1.5 Hdı 100 veya 130 ps güçlü motorlar gelir. Ayrıca elektrikli modelde 136ps ve 310 km menzilli. Fiyatının şimdiye oranla ikiye katlanması olası. 

20314_29.jpg.77dce258d65159df51d1a3b115774fe2.jpg

20314_18.jpg.1e6fd585f5a5084f914dd7e9c1051017.jpg2020-peugeot-e-2008.thumb.jpg.03aecfbfb344537134640d3c4ab72dc4.jpg64530405_10157078199523145_6221227460734746624_n.jpg.96aaf867fcc0e50213b98a9d63a5f1ce.jpg 

20314_21.jpg.2f5735ee27b0354cb2d256f99395f24f.jpg

65004692_10157076112743145_5876212853811183616_n.jpg.adc6086fa1a234217636dceb34c5c8cf.jpg

20314_32_t.jpg

Edited by Kutluhan A.

3008 modeli bakti peynir ekmek gibi satiliyor. Adamlar hakli olarak işin kaymağini azda biz yiyelim diyerek..

Bmw nin x1 x3 x7 gibi ayni tipin değişik boyutlariyla piyasadan, pastadan pay kapmaya calisiyor. Hakli olarak..

Araça gelirsek;

Hoş mu bence hoş neden olmasin güzel araba.

Edited by okan ali

Tampon üzerinde bulunan ledler çok hoş durmuş, her ne kadar direksiyonu hoşuma gitmesede güzel araç yapıyorlar ?

21.06.2019 - 09:08 tarihinde, Emre Akbs yazdı:

Tampon üzerinde bulunan ledler çok hoş durmuş, her ne kadar direksiyonu hoşuma gitmesede güzel araç yapıyorlar ?

Direksiyon'a bir önyargı olduğu kesin ama maksimum 1 hafta sonra hayran kalıyorsunuz.

arabalar donanımlar güzelde fiyatlar fiyatlar fiyatlar 🙂 Geçen bir yerde okudum full opsiyonlu benzinli 1.2 130 hp eat 6 pegeout 2008 turuncu sıfır 205 bine alındı çok yakışıklı olmuş ayrıca beğendim ben...

6 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

pejo Suvlarla 2020 ye damga vuracak 

Sabık bir Fransız otomobilleri düşmanından bunları okumak güzel. 

Peugeot sade SUV'larla değil tüm ürün gamıyla oldukça etkileyici.

31.05.2020 - 07:43 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Sabık bir Fransız otomobilleri düşmanından bunları okumak güzel. 

Peugeot sade SUV'larla değil tüm ürün gamıyla oldukça etkileyici.

aynen Cem Abi fransızları sevmiyordum ama 508 de çok hoş olmuş  ,2008 de gerçekten iyi iş çıkartmış ,Suv piyasasına 3008 de 2008 de damga vuracak...Renault ta sevmiyordum sen biliyorsun babama clio 2014 2016 düşünüyoruz bu ara, 1.2 120ps olabilir gerçek tüketim le ilgili bilgin var mı bu aracın çevrende kullanıcı vs. varmı ?Talisman da malzeme kalitesi bi tık düşükte olsa sınıfına göre 160ps lik dizel motor ve sunduğu donanımla 2.elde D sınıfı alınacak en mantıklı araçlardan, mondeo da çok iyi ama motor 1.5 ecoboost 160 ps değilde 120ps gibi yakıt ve şanzımanda aynı şekilde vasat 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Yakup Çağatay
      Tüm markaların 1.6 dizel (ve altı) manuel vitesli versiyonlarının, ST-Line EcoSport ile benzer donanıma sahip şekilde karşılaştırması. 

Marka Model Donanım Motor Çekiş Şanzıman Fiyat Jeep Renegade Longitude Pr. 1.6 Multijet 120 ps FWD manuel 141.500 TL Fiat 500X Cross Plus+PP 1.6 MultiJet 120 ps FWD manuel 129.900 TL Kia Soul Premium 1.6 dizel 136 ps FWD manuel 129.300 TL Opel Crossland X Excellence 1.6 dizel 99 ps FWD manuel 128.900 TL Citroen C3 Aircross Shine 1.6 Bluehdi 100 ps FWD manuel 128.600 TL Mazda CX-3 (2017 MY) Reflex 1.5 Skyactiv-D 105 ps FWD man 127.850 TL Ssangyong Tivoli Platinum 1.6 dizel 115 ps FWD manuel 126.000 TL Suzuki Vitara GL+ 1.6 dizel 120 ps FWD manuel 123.500 TL Ford EcoSport ST-Line  1.5 Tdci 100 ps FWD manuel  122.000 TL Peugeot 2008  Allure 1.6 BlueHDi 100 ps FWD man 116.000 TL Renault Captur Outdoor 1.5 dCi 90 ps FWD manuel 109.600 TL Nissan Juke Tekna 1.5 dci 110 ps FWD manuel  102.800 TL Dacia Duster Prestige +L.P. 1.5 dCi 110 ps FWD manuel 100.300 TL Honda HR-V /benzin Executive 1.5 VTEC 130 ps FWD CVT 130.050 TL Seat Arona /benzin FR 1.0 EcoTSI 115 ps FWD DSG  117.500 TL  
      Not:Duster ve HR-V'yi C segment olarak da görebiliriz fakat ben bu listeye uygun gördüm ve EcoSport, Ford Options ile alınırsa fiyat 117.000'e düşüyor.

3 MART 2018 FİYATLARIDIR.

On üç dizel modelin fiyat ortalaması 122.019 TL. EcoSport’u orta direk yapmışlar, bakalım ne kadar başarılı olacak?

EcoSport
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-ecosport-turkiye-fiyat-ve-donanim-listesi/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-ford-ecosport-avrupa-icin-tanitildi/
      Captur
      https://anasayfa.focusclubtr.com/makyajli-renault-captur-tanitildi/
      Ateca
      https://anasayfa.focusclubtr.com/seattan-suv-atagi-seat-ateca-tanitildi/
      Pulsar
      https://anasayfa.focusclubtr.com/nissan-pulsar-artik-turkiyede/
      Stinger GT
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-kia-stinger-gt-aslinda-sadece-stinger-gt/

• By Erdal Kızılyar
      İyi forumlar ,

Böyle büyük bir ailenin parçası olmak güzel bir şey kafama takılan bir şey olduğunda rahatlıkla soracağım bi platforma dahil olmak ise daha da güzel.

Daha önce de bahsettiğim gibi 2008 model focus  2 ghia model bir araç aldım ekim ayında fakat kim görse "Bu otomatik değil yhaa yarım otomatik bu sana otomatik diye vermişler " diyorlar sahibinden.com üzerinden araştırdığımda ise ghia donanımda yarım otomatik araç bir tane çıkıyor, kullanma kılavuzuna baktığımda ise vct adında bir şanzumandan bahsediliyor anlamlandıramadım yardımcı olurmusunuz ? Aracımın otomatik olduğunu biliyorum fakat insanların ağzı çorba değil ki süzesin demişler. aracımın vites görüntüsü ektedir. Ayrıca bazı araçlarda     P/R/N/D/S+ -     var benim aracımda ise      P/R/N/D/M+ -       arasındaki farklılıklar nedir 

• By Omur Karacaoglan
      Merhabalar
      Aracim 2008 mondeo 2.0 tdci titanium otomatik vites
      Trafikte dur kalk esnasinda hararet 100 e dogru yukseliyor bazen klimayi otomatik kapatiyor 100 dereceyi gecip gecmedigini cesaret edemedigimden denemedim ? ama klimayi kapattigimda hararet normal seviyeye iniyor bu konuda yardimci olabilirmisiniz.
      Aracin triger seti dahil agir bakimlari yeni yapildi
    • By Yakup Çağatay
      6 yılın ardından 1 ampül patladı gitti  Önce değişimi anlatalım sonrasında ise ne ile değiştiğimi ve ne fark ettiğini..

Bir tane uzun boy tornavida gerekiyor sadece (düz)

İlk adımda bu vidayı söküyorsunuz

Daha sonra bu kalın tırnağı aşağıya doğru tornavida yardımıyla itin.

Farın neresinde kaldığı belli olsun

2. tırnak da burada bunun için uzun tornavida gerekiyor ilk fotoğrafda ki gibi...

Hangisi değişecek ise tutup çekiyorsunuz (yavaş çekin içi toz olmasın)

Bu klipsin altından bastırın ve kendinize çekin

ve ampül sizi karşılıyor ardından onu oradan düz şekilde çekin ve aynı şekilde yerine yenisini takın sonrada arka soketini..

Yeni alınan OSRAM'lar

Osram H7 Night Braker PLUS Ampül Seti - plus olmayanları almayın onlar daha kısa ömürlü
      Far kodu: 90c64210nbp

Aşağıdak grafiğe göre %40 daha az dayanıyor bunlar üzerindeki ampül 6 yıl gittiğine göre! Bunlarda en iyimser 3 yıl gider diye umuyoruz  

Hologramı açılmamış olmasına dikkat etmekte fayda var.

Sonrası
      Gözle görülür farklılık mevcut vaad edilen değerler ölçüsünde.

• By Abdussamed Acar
      Son 14 yılı kapsayan büyük resime dair güncel bir özet paylaşmak istedim... Bu paylaştığım tablonun bu şekilde 14 yılı içeren tek parça toplanmış hali muhtemelen başka bir yerde yok, Türkiye'de son 14 yılda hangi marka satıldı merak edenler açısından kıymetli bir derleme.

1- "TOPLAM" Satışlarda Markalara ve Yıllara Göre Pazar Payları
      2- "HAFİF TİCARİ" Satışlarda Markalara ve Yıllara Göre Pazar Payları
      3- "OTOMOBİL" Satışlarda Markalara ve Yıllara Göre Pazar Payları

p.s: Okuma kolaylığı olması açısından son 14 yıl toplamında tablo başlığındaki pazar payı %0,5 altında kalan markaları gizleyerek tabloları listeledim.

Ford'un son dönemde Türkiye binek pazarında pek parlak gitmediğini söylemek mümkün, 2012 yılı rakamlarıda bu tespiti doğrular nitelikte oluşacak gibi... Ocak-Eylül 2012 döneminde Ford'un pazarı %8,95 e gerilemiş gözüküyor... Türkiye'de çok satanlar arasında son 8-10 yıl dikkate alındığında istikrarlı yükseliş ise VW'de gözüküyor yine Ocak-Eylül 2012 döneminde VW pazarını %11,94 e yükseltmiş... Sanıyorum rakamlar Ford için Avrupa ve Dünya pazarı ile paralel değil Ford Türkiye'nin pazarlama ayağının stres altında olduğunu sadece bu rakamlara bakarak söylemek mümkün sanırım... Hele ki son dönem fiyat politikası böyleyken distribütörün kendini gözden geçirmesinde yarar var gibi... Aslında sorsalar otomobil hobisi olan bir kasap gözüyle çevremdeki insanların neden Ford için uzun dönemli sadık müşteri olamadıklarına dair bir çok yaşanmış tecrübem ve kanaatim var ama son satış fiyatları dolayısıyla Ford gibi premium(!) bi marka bunları bir Kasap'a sormaz tabi ) Yinede kısa-orta-uzun vadede Türkiye'de bu markanın pazarlama stratejisini belirleyen kişilerin kim olduklarını ve ne düşündüklerini merak etmiyor değilim...

Bu arada ticari açıdan baktığımda bu rakamların potansiyel müşteriler açısından bir tüyoya işaret ettiğini belirtmem gerek; Şayet bu pazar daralması öngörüler dahilinde planlı bir gelişme değilse (Örneğin: makul bir pazar daralması göze alınarak toplam karlılığın artışı planlanmıyorsa) Aralık ayında (belki Aralık'a kalmaz) Ford'un agresif kampanyaları pek sürpriz olmayacak gibi...

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.