Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Çift Egzoz Ucu

Önerilen Mesajlar

ozan buradan bir anda gözümde ne canlandı biliyor musun?

Sen sanki focusu satıyorsun abi, sonra diyorsunki ansızın "mert hocam, difüzörü sana veriyorum" :) güneş doğar harbiden :)

şaka bir yana, etek nerde abi, onu nereden çıkardın ? :)

gerçi olsada emil usta söker tekrar yapar sıkıntı olmaz bence.

bu arada şuraya bir baksanıza ya, ben ilk kez karşılaştım. ön karlık, marşpiyel difüzör falan var fiyatlar çok iyi. kaliteli midir acaba?

http://www.otoaksesuar.com/ford-focus-hb-spoiler

en son eteği kesin alıyorum dememişmiydin ya :D marşpiyellerde boyancaktı?

Fiber malzeme plastik gibi olmuyor, kalıp ne kadar iyi olsada orjinali gibi oturmuyor vede biyere vurunca esnemiyor direk kırılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel olmuş [emoji106][emoji106][emoji106]

Serdar hocam teşekkür ederim, bir şeker kırmızı ecoboost değil ama eksoz iyi oldu, benimde hoşuma gitti :)

Şu 18'lik lansmanları bir versende iki tur taksak görsek nasıl duruyormuş beyazda :)

en son eteği kesin alıyorum dememişmiydin ya :D marşpiyellerde boyancaktı?

Fiber malzeme plastik gibi olmuyor, kalıp ne kadar iyi olsada orjinali gibi oturmuyor vede biyere vurunca esnemiyor direk kırılıyor.

Demiştim dimi ? Abi bilmiyorum, o kadar çok şey var ki kafamda... marşpiyel falan kesin boyanacak ama, o konuda mutabıkız :) ama kritik nokta jant, jant büyümezse etek falan komik oluyor. Min 17'ye çıkmam lazım...

Çok iyi olmuş çokta güzel olmuş, güle güle kullan abi.

Bize yaza iş çıktı şu beli bir doğrultalımda boya + egzoz işine niyetim var ciddi ciddi benimde :)

Semihcim saol kardeşim... eksoz işi çok masraflı birşey değil, öncelik verilebilir. ama boyayı hakkıyla yapacak bir ustaya yaptırırsan (plastik kısımları boyamak biraz zahmetli, ileride boya kendini koyvermesin diye) daha masraflı olacak haliyle...ama açık renk focusa boya şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serdar hocam teşekkür ederim, bir şeker kırmızı ecoboost değil ama eksoz iyi oldu, benimde hoşuma gitti :)

Şu 18'lik lansmanları bir versende iki tur taksak görsek nasıl .

Verelim Efenim Canınız sağolsun [emoji2][emoji2]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Eveeeet... ufak bir hortlatma operasyonu yapayım... :)

şimdi arkadaşlar malum bende zaten sağ taraftan çift çıkış mevcut.

Haftaya maslakta emil usta/garage maslak ta eksoz ve kazan için ufak bir operasyon yapıcaz.

Birincisi; benim difüzörüm oem değil... Dolayısıyla oem'e göre arkadaki "diffuser" görevi yapan (sözde tabiki) dalgalar biraz daha kısa ve yukarıda, bu da oem kadar eksoz kazanını kapatamıyor. Eh bir de malum benzinli aracın kazanı çok arkada ve fazlasıyla görünür vaziyette. Bu beni sinir etmeye yetti tabi :)

Nasıl bir çare bulabiliriz derken ustam "kazanı ısıttıkta sonra mat siyahla boyarız, kazanın varlığını bile unutursun, rahat bir uyku çekersin :)" dedi, bana da mantıklı geldi... Bunu bu şekilde aşmayı planlıyorum.

İkinci ve kafamı kurcalayan kısım ise şu; sol taraftan da çift çıkış yapalım diyor usta. Simetrik bir görüntü olsun diye. Ama atmosferik sütçü beygirim yolda gitmezken 4 tane çıkışı gururuma yediremiyorum :)

Yine de yaptırdığımızı farzedelim... Ben kazanın sağ tarafından olan çıkışa bir dirsek ve boru koyup sola kadar getirecek sanıyordum. Ancak usta kazanı gösterdi ve "bak sol tarafta yuvarlak işaretli bir alan var, burası diğer çıkışın simetriği buradan kazanı delicez ve dirsek olmadan direkt buradan diğer çift çıkışı vericez" dedi...

Burada iki tane sorum var sevgili arkadaşlar;

1- Rölanti de titreme yaratır mı? (usta öyle bir şey olmayacağını söyledi ama...)

2- Muayene de bir  sürpriz ile karşılaşır mıyız?

Sizleri seviyorum, aydınlatın beni :smiley2k:

Not: Fotoyu oem difüzör içinde bu açıdan çeksen onun kazanı da görünüyor, sadece net fikir versin diye ekledim.

image.jpeg

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

susturucunun (kazan) içi boşmu ki? önden gelen boru ortaya girmiyorsa (ki soldan geliyor olması lazım) sola delik açarak yaptığın uçtan daha çok gaz çıkar. Dirsek boru vs koyarak yaparsan bu sefer soldan az çıkar. bence hiç bulaşma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Mert Yürüyen said:

@Yakup Çağatay @Ozan Kar boru soldan geliyor, muhtemelen gaz cikisi homojen olmayacaktit... 

Ama su muayene olayini merak ediyorum, ben yapmasamda ileride belki birileri gorurde faydalanir diye seyettim...

Egzoz: çıkış boru(ları)nın yönü uygun değil maddesi var ama girmez sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 14.02.2015 at 23:39, Mert Yürüyen said:

Şu 18'lik lansmanları bir versende iki tur taksak görsek nasıl duruyormuş beyazda :)

Ha ha ha ha Serdar hocanı çatallıyım hemi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Mert Yürüyen said:

Sizleri seviyorum, aydınlatın beni :smiley2k:

Benim en önemli çekincem 125 PS'lik bir arabaya 400 PS'lik görüntü verme görmemişliği olur açıkcası.

Bu "mış gibi" işlerinden hiç ama hiç hoşlanmıyorum.

Teknik anlamda egzozun iç yapısını bilmek lazım.

a. Eğer kazandan izolasyon materyali içinden delikli düz boru olarak geçiyorsa soldan ayrı bir çıkış yapmanın çok sakıncası olmayacaktır. Ancak ikisinden eşit hava çıkışını tutturmak kolay değil haliyle. 

Abgasanlage03.gif

b. Eğer geliş borusu sonlanıyor ve içeriden ayrı bir boru ile devam ediyorsa benzer bir yapıyı sola ekleyince eşit debi sağlanabilir.

Abgasanlage02.gif

c. Yok kompartmanlı resononz kontrollu bir sistemse -ki hiç sanmıyorum- tümden ters tepebilir. 

Abgasanlage01.gif

Almanya'da çok satan Bastuck sistemi dışarıdan görüntü olarak böyle, ama iç yapısını bilmiyorum.

FA_5000500510100150.png

Sonuçta ben olsam uğraşmazdım.

Not: Teknik muayenede emisyon tuttuğu sürece sorun olacağını zannetmiyorum, ama kesin bilgim yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Cem Boneval said:

Benim en önemli çekincem 125 PS'lik bir arabaya 400 PS'lik görüntü verme görmemişliği olur açıkcası.

Cem Hocam, değerlendirmeniz için teşekkür ederim. 

Yalan değil, bu durum benim de içime sinmiyor. Dolayısıyla 2*2 çıkış olayına girmeyeceğime karar verdim artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.