Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Audi A3 Meydan Savaşında; Bmw 1 Ve Ford Focus -Karşılaştırma-

Önerilen Mesajlar

Benim 3 gramlık tecrübeme göre BMW ve Mercedes iyi giden iyi tutan ve güven veren araçlar ve bunları stok olarak yapıyorlar. Sizin gibi aracı mantıklı bir çerçevede kullanan aile sahibi insanlar için bunlar ekstra durumlar haricinde (yoldaki bozukluklar, mecburi kalınan ani hareketler gibi) pek bir fark yaratmaz. Ancak benim fikrim Mercedes Bmw ve Ford'un kaba tabiriyle seri ve sert kullanıma uygun olduğu yönünde :)

Umarım haddimi aşacak yorumlarda bulunmamışımdır da Mercedes'ten kıvraklık ve serilik beklememek yeni CGI, eski 1.8 Komp. 220 Cdi, 270 Cdi düşünüldüğünde kağıt üzerinde doğru değil gibi görünmekte

Modele göre değişebilir, iddialı olamam E kasa kullandım gemi gibi gidiyor. Yapım ve kullanım amacı konfor ağırlıklı. Ama iyi giden modelleri mutlaka vardır. Geniş ürün gamında üretim yapıyorlar, çok fazla motor var farklı karakterlerde, avangart var elegance var. Ama genel amaçları konfor benim gözümde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Modele göre değişebilir, iddialı olamam E kasa kullandım gemi gibi gidiyor. Yapım ve kullanım amacı konfor ağırlıklı. Ama iyi giden modelleri mutlaka vardır. Geniş ürün gamında üretim yapıyorlar, çok fazla motor var farklı karakterlerde, avangart var elegance var. Ama genel amaçları konfor benim gözümde.

Eski E'ler hakkında bilgi edinmem lazım demekki. Ben direkt yeni CGI'ları değerlendirerek yorum yapmışım sanırsam :) .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol tutuş konusunda BMW ile Mercedes'i (standart modeller için konuşuyorum, örneğin E 200 vs. 520 gibi) kıyaslamam, ancak 525 xd yi görünceye kadar benim gözümde en alınası e segmenti araç Mercedes E serisiydi.

Şu sıralar 525 xd bu sınıf için benim tek favorim. Hem ağırbaşlı, hem sportif. Nasıl bişeyse artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus , birazda sahibine göre kişniyen bir araba ; çünkü vites ve debriyaj yapısı çok farklı , nekadar hızlı geçirmeye çalışsanız bile baya bir kayıp söz konusu, (short shifter lazım) ... Birde test tede dediği gibi ; gerçek gücünü yüksek devirde gösterebildiği için 100km ye gelene kadar bir zaman geçiyor ... Ama şöylede birşey var hızını aldıktan sonra top speed'e erişme süresi olarak audi ve bmw. yi geçebilir gibi geliyor ... özellikle 3-4 vitesi arabanın gerçek gücünü gösterebildiği dişliler ...

Yani focus EB , geniş bir aile arabası, + güçlü ve dinamik + çok güvenli bir araç + denildiği gibi konforlu , ve bence türkiyede hakkettiği değeri bulamamış bir araç ...

Ama beni işim performans diyorsanız , FOCUS EB alın , ama titanium x'e vereceğiniz farkı , güzel yazılımlarla besler , sprintboost , short shifter , egzost , intake , intercooler değilişimi gibi modifikasyonlara verirseniz , ozaman (eb) değilde (st) elde etmiş olursunuz ... Araç modifiyeye uygun çünkü ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk iki viteste tork sınırlandırı gibi bir şey olduğundan bahsediliyordu. Bunun sebebi bahsedilen tork sınırlandırıcı olabilir mi?

tabi şimdi , bende çok kafa yordum bu araba daha hızlı gitmesi gerekir diye , ama sonradan bunun güçlü bir aile arabası olduğu fikrini kabullendim ... Sonuç olarak bir GTI 'değil , arabada eşinizle , çocuk pusetiyle giderken 1. viteste aracın şaha kalkmasını bekleyemezsiniz :) , yanlız dediğim gibi aracın şahlanmasını istiyorsanız , güzel bir yazılımla , tork sınırlandırması de kalkar , turbo basıncıda yükselir , arabada aile arabası sıfatından gti , st klasmanına geçer ... Dediğim gibi öyle kullanmak isteyenler varsa , titanium x 'e verecekleri fiyat farkını ufak modifikasyonlara versinler , bambaşka bir sürüş karekteri ve zevkli olan sürüş çok daha zevkli hale getirilebilinir ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ecoboost'un amacının tam da bahsettiğiniz şekilde

geniş bir aile arabası, + güçlü ve dinamik + çok güvenli bir araç + denildiği gibi konforlu
olduğunu düşünüyorum. Ve bunları yaparkende şehir dışında 5,0 lt gibi tüketim değerine imza atarak yapan bir araba. Bu arabaya yapılması gereken tek şey keyifle sürmek diye düşünüyorum. Amacına hizmet eden en iyi modellerden birisi olarak görüyorum ben Ecoboostu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabi şimdi , bende çok kafa yordum bu araba daha hızlı gitmesi gerekir diye , ama sonradan bunun güçlü bir aile arabası olduğu fikrini kabullendim ... Sonuç olarak bir GTI 'değil , arabada eşinizle , çocuk pusetiyle giderken 1. viteste aracın şaha kalkmasını bekleyemezsiniz :) , yanlız dediğim gibi aracın şahlanmasını istiyorsanız , güzel bir yazılımla , tork sınırlandırması de kalkar , turbo basıncıda yükselir , arabada aile arabası sıfatından gti , st klasmanına geçer ... Dediğim gibi öyle kullanmak isteyenler varsa , titanium x 'e verecekleri fiyat farkını ufak modifikasyonlara versinler , bambaşka bir sürüş karekteri ve zevkli olan sürüş çok daha zevkli hale getirilebilinir ...

EB'ye S tuşu lazım :kıhkıh:

Yeni 1.16i'lerde olduğu gibi ekonomik, spor ve spor+ seçenekleri olsa motor ve gaz tepkileri buna göre değişse çok güzel olur bence.

Bir de servislerin güvenilirsizliği sebebiyle olsa gerek garanti bitmeden çok ellemek istemiyor insanlar araçlarını.

keşke , nasılki titnaium x var , birde titanium s yapsalar ... Araç fabrikadan çıkarken , sert süspansiyon , ve yazılımı fakrlı olarak çıksa ... Birçok genci kendine çekerdi :)

ST paket adı altında alt paketlere de uygulansa hatta sonradan serviste ekletebilsek. Yazılım alternatifi bol olan bir kısım da fren ve süspansiyona kesinlikle hayır demem :) .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.