Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracınızı Aldığınızda Üzerinde Ne Marka/model Lastik Vardı?

Guest Egemen Toksoy

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
Neden?

focustan önce 2006 scenic aracım vardı. Onun üzerinde de continental (205 55 16) geldi. Birgün bahar havası kıvamı bir sıcaklıkta asfalt yol üzerinde yaklaşık 45-50 km hızla giderken önüme bir çocuk çıktı ve ani fren yapmak zorunda kaldım. Çocukta korktu bende... indim çocuğa baktım neyseki dokunma / çarpma olmamış. sonra yola baktım yaklaşık 5 metre kadar lastik izi kalmış. Çünkü gereğinden fazla kaydığını düşünüyorum. durum böyle olunca diğer arkadaşlarımın farklı marka lastikli arabaları ile aynı yolda denemelere başladık. hiçbiri bu kadar kaymadı.

birde scenic aracımın (boş iken) kitabında 31 hava öneriliyordu ve bu miktardaki hava lastik taban yüzeyinde minik minik sıyrılmalara yol açtı. Birgün opetten yakıt alırken lastik basınç tablosuna gözüm takıldı ve benim lastikler için 34 yazdıklarını gördüm. O günden itibaren hep 34 hava bastım ve sıyrıklar bitti.  bu sıyrıkları servise de sorduğumda onlarda kitap dışın kullanım en doğru olanıdır dediler ama sorunu çözemediler.

şimdiki focusumda da continental (215 55 16) çıktı. kitapta boş iken 31 yazıyor. bende ilk 2 ay 31 hava kullandım. ve beklediğim sıyrık yine başladı. Hemen 34'e çıkardım basıncı ve şuan itibariyle 2 ay falan geçti. sıyrık hiç oluşmadı. Kitap basınç bilgileri neden böyle oluyor bilemiyorum. ama bu benim kendi tecrübem oldu.

son olarakda focus lastiklerinde 3 tanesinde gözle çok zor fark edilen ve ancak elle muayene de kitle izlenimi bilye kadar çıkıntılar var. Servis evet sorunlu dedi lastik bayisine yolladı. bayi bu sorun değil dedi. içime sinmedi müş.hizmetlerine yazdım. onlarda bayi cevabını pekiştirdiler. ama neden bu minik kitle benzeri çıkıntılar var. bilemiyorum. dunlardan dolayı michalen ve brids. lastiklerini beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim arabada da hiç istememe rağmen continental premium contact 2 var. ölçüler 215/55 r 16 91 h. bayideyken gelen partilerde ya bridgestone yada conti demişlerdi. üzüldüydüm. manisada conti bayisi bana aslında lastiklerin iyi olduğunu (hatta bayağı iyi olduğunu) ama özellikle yanak katmanı tabaka sayısının diğerlerinde genellikle 6 kat, contide 5 kat olduğunu söyledi. böylece ortalama yanak yumuşaklığını daha az katla yakalarken, yanağın dezavantaj olarak ince katmanlı kaldığını itiraf etmişti.(o zamanki arabam vectra c idi.) 

bayiden bana verilen bilgi ise, firmaların bir kaç marka ile yıl boyu bağlantıda olduğunu ve önerilen boyutlarda her parti üretimde farklı lastik takıldığını söyledi. örneğin 2012 ilk üç ay üretiminin conti, 2. üçaylık üretimin bridgestone er300, üçüncünün mich. primacy hp, 4. dönemin ise goodyear efficient grip gibi. 

Eser Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkdaşlar merhaba aranıza 1,6 tdci style beyaz sedan f3 ile katılmak üzereyim. alacağım arabanın üzerinde bridgestone lastikler var. bazı arkadaşlar bu lastiğin ses konusunda iyi olmadığını söylediler. michelin ve continental daha sessiz dediler. bayi istediğinizle değiştiriiriz dedi. benim için en önemli kriter sessizlik. malum daha önceki f2 aracımda çok fazla lastik sesi geliyordu. HANGİSİNİ TAKTIRMALIYIM SİZCE ÖNERİLERİNİZ ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkdaşlar merhaba aranıza 1,6 tdci style beyaz sedan f3 ile katılmak üzereyim. alacağım arabanın üzerinde bridgestone lastikler var. bazı arkadaşlar bu lastiğin ses konusunda iyi olmadığını söylediler. michelin ve continental daha sessiz dediler. bayi istediğinizle değiştiriiriz dedi. benim için en önemli kriter sessizlik. malum daha önceki f2 aracımda çok fazla lastik sesi geliyordu. HANGİSİNİ TAKTIRMALIYIM SİZCE ÖNERİLERİNİZ ?

Aracınız zaten sessiz bir otomobil. Yolllarınızı çok etkisi oluyor Konya'yı bilemiyorum. 

İki lastikte iyidir.michelin 3. seri ise takardım yoksa conti alırdım heralde :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende continental geldi suan 13000 km de 1000 kmdeyken 90kmden sonra titreme vardi serviste ucretsiz balans ayari yapildi duzeldi ama simdilerde gene basladj 15000 bakimda tine soyleyecefim bakalim ne yapacaklar birde arkadaslarin dedigi gibi dusuk hizlarda bile kayma egilimi gosteriyo

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu contilerin işe yaraması için epeyce ısınması gerekiyor sanırım, uzun yol yaptıktan sonra bi ani fren denemem oldu, puntonun özlediğim duruşunu bu sefer yaşatabildi focus
Isınma kuşkusuz önemli bir etken, ama onun dışında asfalt niteliğinin de çok önemi var. Yoğun sıcak altında yumuşayan ve sürekli ezilen asfalt bir süre sonra cam gibi oluyor ve kuruda da ıslakta da inanılmaz bir tutunma sorunu yaşatıyor, bu araç tipi ve lastikten bağımsız bir durum. Çok dikkat etmek lazım. Parlıyorsa asfalt korkacaksın, ABS falan hak getire, kekeme kekeme kayıyorsun... 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.