Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Her halde kötü yolda ses gelmesini kastetdi.....

Olabilir ama o yolda her araba ses alıyor..

İst'da sürdüğüm araç güzeldi :D S40 ı bilenler bilir.Onun gibiydi.

Yorumlardan ziyade; herkesin kendi başına test etmesini şiddetle öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla Yeni Focusun bozuk yolda yol sesi hala alıyor olması ciddi bir sorun olur,çünkü focusa o kadar para verecek adamın,en azından jetta kadar yol sesinin ylıtımının iyi olmasını beklemesi doğaldır...Umarım düzeltilmiştir... :D

Ehehe :D

Sen abi her yolda test et her inciğini boncuğuna iyi bak derim :D

senin olmayan arabanın canı her yandan yanmaya mahkum çünkü..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ehehe :D

Sen abi her yolda test et her inciğini boncuğuna iyi bak derim :D

senin olmayan arabanın canı her yandan yanmaya mahkum çünkü..

Deneme sürüşünü burada o kadar düz asfaltta yaptırtıyorlarki asla yol sesini alamazsınız...Adamlr uyanık,şöööyle yolu bozuk bir yerde açmıyorlarki yol sesini test edelim... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deneme sürüşünü burada o kadar düz asfaltta yaptırtıyorlarki asla yol sesini alamazsınız...Adamlr uyanık,şöööyle yolu bozuk bir yerde açmıyorlarki yol sesini test edelim... :D

sizin orayı bilmiyorum da bizim burada düzgün asfalt felan yok...yani havada 3 takla atsalar yapamazlar... :D:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deneme sürüşünü burada o kadar düz asfaltta yaptırtıyorlarki asla yol sesini alamazsınız...Adamlr uyanık,şöööyle yolu bozuk bir yerde açmıyorlarki yol sesini test edelim... :naughty:

Size şunu dedim zaten o bozuk yolda ses almayan araba yokki neyi nasıl test edeceksin :) ancak kıyaslayarak olur.almaz diye bişey olamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet arkadaşlar bende sonunda focusu test ettim :kırbaç: 19 mayıs tatili nedeniyle mersine gittiğimde eşimi foruma bıraktıktan sonra bir yere gidip gelmem gerekti giderken mersin ford bayisinin(ergin) önünden geçerken test aracını gördüm. 10 metre gitmeden durdum geri gelip aracımı park ettim. Danışmadaki bayana yeni focusu test etmek istediğimi söyledim adımı ve telefon numaramı alıp bir satış temsilcisine haber verdi. Satış temsilcisi Taner bey ile araca bindik. Aracın Aytozu gri sedan 1.6 ecoboost x paket +otomatik park olduğunu öğrendim. Koltuğun elektrikli ayarlanması çok hoşuma gitti. Neyse ilk defa turbo benzinli bir araç test ediyorum bu arada. Hareket ettik sahilden bir tur atalım dedi temsilci. Bana aracın özelliklerini anlatacaktı ki benim zaten birçok şey bildiğimi anladı ve yeni gelecek özelliklerden konuştuk.Teste gelince:

Aracın kullanımı çok zevkli benzin parası olmasa hiç düşünmeden alınır.

Yol sesi ve motor sesi golfümle karşılaştırdığımda gerçekten düşüktü.

Dinanmik Tork Kontrolü(TVC) gayet başarılı idi birkaç slalom yaptım gerçekten hissettirdi.

Start-stop çok hoşuma gitti. (Klima açık olursa stop etmiyor)

En beğenmeyeceğim yeri müzik sistemi olur diyordum ama golfteki ve daha önceki focus I ghiamdaki müzikten ses daha kaliteli geldi bana.

Otomatik park sistemi çok kullanışlı: ara bir sokakta çalıştırdık park yeri arama sistemini ben buraya giremez dediğim yeri geçer geçmez dın öttü. Kolay bir şekilde park etti. Öğrendiğime göre aracın boyunun 1,2 katı uzunluğunda bir boşluk bulursa o araya park edebiliyormuş.

6 vitesli araç ama ben sadece 4’ünü kullandım (80-120 civarında hızlarda kullandım.)

Düşük devirlerde değil ama 4000 devir civarında turbo sesi daha belirgin.

Test sürüşünden sonra sürüşle ilgili bir form doldurttular. Görüşleriniz kısmına sony müzik sistemini yazdım faydası olacağını düşünerek. Temsilci sadece kendisinin 3 tane sattığını söyledi şimdiye kadar. Bende YENİ FOCUS HB 1.6 TDCİ titanium +otomatik park beyaz renk ne kadar olur diye sordum. Normal fiyat 54400 ama 53000 e verebilirim dedi.Focusclubtr ‘ye girmesini de söyleyerek bayiden ayrıldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.