Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bmw Showroom'unu Gezelim - Bmw 1 - 3 - 5 - 6 - X6 - Z4 - M3

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Vakumlu kapılar uzun bir süredir var ancak Türkler böyle şeylere pek para vermediklerinden fazla görmemiş olabilirsiniz.

2001 sonrası e46 ve benzeri birçok araçta kapıyı açınca cam hafif aşağıya inip kapanınca tekrar çıkar söylendiği gibi yalıtımın tam olması için bu bir zorunluluktur yoksa hem yağmur çamur hem de yüksek hızlarda sorun çıkar.

Bmw'nin 1'den 8'e alayına meraklıyımdır henüz test etme şansım olmadı inşallah yaz okulu bitince 1.0 ecoboost'tan başlayıp 320d'ye kadar sırayla alayını test edicem.

Tüm BMW'ler arkadan çekişlidir xdrive versyonları 4 çekerdir elektronik destekli bir sistemi vardır. BMW'nin diğer araçlardan daha üstün olduğunu düşündüğüm en önemli özelliği DSC yani diğer adıyla ESP'dir. 2 kademeli olup milisaniyelik tepkiler vererek çok abartmazsanız yoldan çıkma ihtimalinizi baya düşüren bir sistem bence.

Param olsa gözümü kırpmadan kendime F30 320d çok param varsa e93 335i alırdım muhtemelen peder beye de efficient dynamics 520xd fena gitmezdi :kıhkıh:.

X1 ve X3 haricinde beğenmediğim pek yok onlar da gittikçe BMW hayranlığından mıdır bilmem daha iyi görünmeye başladılar. 116i twinturbo candır ancak 118d otomatik 0 BMW alırsamki ilk hedefim :).

Tabi muhtemelen açılışı 2. el bir E90 makyajlı 320d ile yapıcaz gibi görünüyor da bu araba hastalığı ile sonumuz ne olur bilemem :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adı vakumlu kapı işte mercedes audi vs hepsi aynı şey, videodaki mercedestekide aynı şey ama zaman farklı o yüzden öyle, ozamanlar öyle çalışıyordu artık böyle. kapı tam kapanmazsa vıjk diye çeker kapatır :D kapanırsada tutar iyice ki yüksek hızlarda filan fitillerden ses gelmesin diye.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adı vakumlu kapı işte mercedes audi vs hepsi aynı şey, videodaki mercedestekide aynı şey ama zaman farklı o yüzden öyle, ozamanlar öyle çalışıyordu artık böyle. kapı tam kapanmazsa vıjk diye çeker kapatır :D kapanırsada tutar iyice ki yüksek hızlarda filan fitillerden ses gelmesin diye.

Ozan aynı değil, gidip baktın mı ?

Neyse sen veya hala iddaa edenler için aynı evet.. uzatmanın anlamı yok..bir gün bakınca anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Showroomun dışında da değerlendirme şansı oluyor.

Mesela kayınbirader bir süredir 740D XDrive kullanıyor.

Bayram vesilesiyle beraberdik, biraz inceleme ve deneme şansım oldu.

İzlenimlerimi ve son dakikada çekmeyi akıl ettiğim birkaç fotoğrafı paylaşayım istedim.

Öncelikle otomotiv mühendisliğinin zirvesinin ne olduğunu anlamak için bu deneyimi yaşamak lazım.

Nereden başlasam?

Araç içinden dışından göründüğünden büyük. Özellikle dar alanlarda kullanmak sıkıntılı oluyor alışana kadar.

Dışarıdan heybetli görünse de 5 serisinden çok farklı değil, çok dikkat çekici de değil.

İç mekanda her türlü konfor düşünülmüş, mükemmel deri koltuklar, sessiz kabin, multimedya/navigasyon/internet vb. aklınıza gelebilecek herşey var.

3000 cc çift turbolu dizel motor 313 BG ve 630 Nm tork üretiyor, kasa ağırlığı neredeyse 2 ton, değerler yüksek gibi görünse de kaçısı çok atik olmaz diye düşünüyor insan, ama heyhat ne yanıldı, o koca kasa özellikle spor konumuna alındığında füze gibi gidiyor. 0-100 ivmelenmesi 5,5-6 saniye civarı, son hızı olan 250 km/h'e varması muhtemelen yarım dakikayı pek geçmiyordur, o hıza varınca da elektronik olarak daha faza hızlanmasına izin vermiyor motor kontrol ünitesi.

Yüksek hızlarda bu kadar rahat ve dengeli giden araba kullanmamıştım açıkcası.

Sürücü koltuğuna oturup aracı kullanmaya başlayınca bir tür süpermen etkisi yaşanıyor ister istemez, tehlikeli biri durum, ama araç o kadar güven veriyor ki kaçınılmaz bu ruh hali.

Virajlı dağ yollarında biraz iri kalıyor, eleştirebileceğim tek yanı bu.

Dizel kullandığınızı hiç hissetmiyorsunuz, motor sesi bile klasik benzinli 6 silindir BMW motoru tadında.

Yol tutuşundan falan bahsetmeyeceğim, sınırını yaşayacak bir durum oluşturamadım zaten.

Karelere bakalım...

Benim düldül fena halde köşeye sıkıştırmış görüldüğü üzere 740'ı

BMW01.jpg

Aykırı kardeşler diye buna denir herhalde, fark akla kara gibi

BMW02.jpg

Heybete bak....

BMW03.jpg

Dikdörtgen çift egzos çıkışı içeride bir dolaplar döndüğünün işareti adeta...

BMW05.jpg

Park yerinde Focus ve Mazda 2 (Cenk kulaklarını çınlattım) sıkıştırmasında, nedir çektiği bu veletlerden?

BMW06.jpg

P Zero 245/45-19 idi sanırım

BMW04.jpg

Kokpit oldukça sade, ergonomik olarak alışınca sorunsuz, ama öyle sıra dışı bir şey de yok.

BMW07.jpg

BMW09.jpg

Biri multimedya mı dedi?

BMW10.jpg

Araç anteni ile şehirde çok sayıda TV kanalı izlenebiliyor, ancak araç hareket ettiği anda görüntüyü kapatıyor :)

BMW11.jpg

ve evet pek ekonomik değil, bir ayın ortalaması 9,5 l/100 km mazot, cık cık...

Arka klima konsoluna ne demeli?

BMW08.jpg

Utandım, fiyatını soramadım ama 200.000€ altında değildir...

İki gün bunu kullandıktan sonra Focus'a binince neler hissettin derseniz, eski bir dosta kavuşmuş gibi oldum, hiç yadırgamadım, hiç de eksik hissetmedim, ve bunlar samimi duygularım.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BMW02.jpg

Park yerinde Focus ve Mazda 2 (Cenk kulaklarını çınlattım) sıkıştırmasında, nedir çektiği bu veletlerden?

BMW06.jpg

Mazda 2 ....(Kalpli smiley imiz yok mu idi bizim :) )

Bu 1.5 litre makyajlı mazda 2. Standart spoiler smoked jantlar ile güzel ama şu on ızgarayı tamamen kapatan Mazda amblemli kalın çıta (mı diyelim) herşeyi berbat ediyor.

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.