Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Önerilen Mesajlar

• Yanıt 487
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Mesajlar

yapılan işlemler özel serviste orjinal parçalar kulanılarak yapıldı  castrol edge yağ 4lt  oem yağ filtresi  oem mazot filtresi  oem polen filtresi  oem triger seti   oem

Tıkırtıların bir çoğunu kesmişler, özellikle ön takım saz gibi olmuş desem yeridir. (Şimdilik bir sorun görünmüyor.) Direksiyonun üzerindeki göstergeyi çıkartırken kullandığımız kapağın olduğu bölümd

Evet bugün servise gidip işleri hallettim. Standart olarak hava yakıt ve polen filtreleri değişti. Toplam 313tl tuttu. Açıkçası memnun kaldıktan sonra 30-40 tl nin önemi yok diye fazla bakınmadan gitt

Yayınlanan Görseller

Evet bende Temmuz başı 15.000 bakımı yaptıracağım, farklı fiyat uygulaması varsa ona göre davranalım.

ben randevu aldım yarın sabah göturecem arac fiyatları oynadıgı gibi servis fiyatları ne düzeyde acaba :D
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

330 tl ye aslında çok da fena rakam değil.

4 lt yağ,

1 adet yağ filtresi X en babasından 20 tl yazsak 80 tl eder.

1 adet hava filtresi - 20 de buna yazalım

1 adet yakıt filtresi - 30 buna

1 adet polen filtresi - 50 buna

1 adet balata spreyi - 20 buna

1 adet işçilik :D 100 alırlar galiba bu kadar işe.

Demekki bunlara bişeyler daha ekliyorlar :D :D

(rakamları tamamen salladım, 300 tuttu :D :D :D :D )

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En pahalı parçası mazot filtresi bu bakımlarda. 100 küsür TL fiyatı var.

15.000 de mi yoksa 30.000 de bir mi değişiyor bilmiyorum..

300 lü rakamlar gayet makul bence. qashqai 1.5 dizel renault motorlu araç 10.000de bir bakıma giriyor ve 10.000 bakımı 450 TL 20.000 bakımı 550 TL.

Ford Tdci Dizel motora sahip s40-v50-s60 1.6 dizel 109 ve 115 beygirlik araçlar 10.000 kmde bir bakıma giriyor. 10.000 bakımı 400 TL 20.000 bakımı 500 TL. Ama şöyle bir gerçek var bu bakımlara tüm yetkili servisler farklı fiyatlar çekiyorlar.Volvo müşteri hizmetleriyle görüştüğümde rekabet yasası bilmem neyi nedeniyle farklı fiyat uygulamalarına karışamadıklarını belirttiler.Sadece aldığım hizmetten memnun değilsem işlem yapabildiklerini söylediler. 2009 model Volvo 109 beygir motorlu aracımın 50.000 km bakımları için 5 tane yetkili servisten fiyat aldım.Aynı parçalar değişiliyor aynı işlemler yapılıyor.Antalya otokoç yetkili servisi 650 tl fiyat istedi mazot filtresi hariç.Trabzon ve Samsun yetkili servisleri mazot filtresi dahil 450 TL istedi :)) Anlamadım nasıl bir ticaret mantığıdır.Akdenizde oturuyorum diye kazık yiyorum :D

Kısaca bulunduğunuz bölgedeki tüm servislerden fiyat almanızı ve hangi işlemleri yaptıklını öğrenmenizi tavsiye ederim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

330 tl ye aslında çok da fena rakam değil.

4 lt yağ,

1 adet yağ filtresi X en babasından 20 tl yazsak 80 tl eder.

1 adet hava filtresi - 20 de buna yazalım

1 adet yakıt filtresi - 30 buna

1 adet polen filtresi - 50 buna

1 adet balata spreyi - 20 buna

1 adet işçilik :D 100 alırlar galiba bu kadar işe.

Demekki bunlara bişeyler daha ekliyorlar :D :D

(rakamları tamamen salladım, 300 tuttu :D :D :D :D )

abi en kaliteli rom marka balata spreyi satıyorum 4 tl yaw :) polene cok yazmışsınız :D
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla balata spreyine 17,50 tl yazmıştı servis.

Europa da polen filtresi yok ki, nerden bileyim kaç para olduğunu :D :D :D

Onda yağ yağ filtresi, hava filtresini iki kere tampona vur, yeniden tak :D :D Sür bi 10 bin km daha, bu focuslar cacık çıktı. :D :D :D :D :D :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

polen filtresine verdiğim paraya acıdığım kadar başka bişeye acımıyorum değiştirmeyince, garanti kapsamı dışında kalıyor demezlermi levyeyi arıyor gözlerim klimayı kırmak için, birde silecekleri sinyalleri kontrol etme aşaması yokmu tribün şov

Emre D. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Polen filetresi işçilik dahil 80 tl.

abicim etmez o kadar isin içindeyim ben fil filtrenin distribütörlugunu yapıyorum dogu ve GüneyDoğu'da polen maliyetli plastik kasa veya sac kasa olmazsa maliyeti 3 5 lirayı geçmez karbon kağıt olsa bile 10 lirayı geçmez mümkün değil Serdar yaman tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abicim etmez o kadar isin içindeyim ben fil filtrenin distribütörlugunu yapıyorum dogu ve GüneyDoğu'da polen maliyetli plastik kasa veya sac kasa olmazsa maliyeti 3 5 lirayı geçmez karbon kağıt olsa bile 10 lirayı geçmez mümkün değil

Serdar; hemen hesap numaranı ver;

1 adet FII hava filtresi

1 adet yağ filtresi

1 adet polen filtresi

2 adet balata spreyi

Başka neler var?

istiyorum :D kargoyu ödeyeceğim gönder gelsin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla Başerden ben de yeni fiyat aldım. KDV dahil 285 dedi. Çok pahalı dedim Pazarlık yapma şansımız var mı dedim. Mesleğimi sordu bilgilerimi girdi. ^_^ . Pardon beyefendi %20 indiriminiz varmış dedi. Bakalım extra bişiler cıkmazsa 250 TL ye bu iş tamamdır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Yazan: Tamer Özlem
      2020 fokus trend x manuel araç aldım 26 eylülde ilk gün test sürüşü yaptık orda da kökü aldım normal dedi ancak araç 370 km oldu hala aynı yeni araçta bu kökü normal mı bana pek normal gelmiyor debriyaja sürekli basan biri değilim zaten bu araçta ihtiyaç yok vites atarken de mı basmayalım
    • Yazan: Ahmet B.
      Merhaba arkadaşlar,2009 focus aracima hazır direksiyon kılıfı diktim.biraz uğraş isteyen bir uygulama ama sonucu güzel, begenmeyi unutmayın ?iyi seyirler

• Yazan: Muhammed E.
      Yine farklı bir aksesuar ile geldim bu aralar hep renkli şeylere sardırdım sanırım. Bagaj altı animasyonlu led...

Fiyat: 50TL
      Montajını kendim yaptım, kendimiz keşfede keşfede 2 saate yakın zevkli bir montaj oldu.

Buyrun Video Linki:

Bu da montajdan önce evdeki denemem:

Montajdan birkaç foto:

Bu da elektriği bulmada kullandığımız test aksesuarımız

• Yazan: Sinan Gürer
      Selamün Aleyküm Dostlar.
      2014 Model Ford Focus aracıma yaptığım Değişiklikler. Hepsini Kendim yaptım.
      1. Arka Tampona Difizör eklendi ve parklerden Kedi göz içi çıkarılıp kırmızı led bağlandı.
      2. Ön tampon 3 gen bölümler çıkarılıp aldığım Beyaz parmak ledler ile büyüklükte delikler deldim. başka sitelerde L şeklinde led ışığa 350 400 tl fiyat çekmişler ben delmeden önce 3gen plastiğin fiyatına baktım tanesi 30 ila 35 tl birşey o yüzden 1 cm çabında bir demiri ateşte ısıtıp dha önceden milimetrik olarak işaretlediğim yerleri deldim ve gören Orjinal olduğunu sanıyor ledleri arkadan plastik aparata (3gen yere ) sıcak silikon ile tutturdum. 3 adet sağ 3 adet sol tarafa adet olarak parmak ledler 3 ışıklısı 1 adet sayılıyor bağlantı yaptım daha sonra elektiriği ön farın üzerinde bulunan küçük bir park lambası var oradan çektim bu sayede aracı açtığım zaman kumandadan ışıklar bir süre yanıyor kapıyı kitlersem sönüyor.
      3. yine daha sonradan 3gen plastik arasının boş olduğuna karar verdik ( gayınçonun ds5 aracının önünü dudak şekilde yaptım uzaktan şahane duruyor bunada gider mantığı ile ön tamponun ara bölmeyede sonradan 4 adet led bağladım ( gece farsız gidin ama uzaktan f16 uçağı gibi görünüyor ) aynadan gece sizi gören korkup yolu terk ediyor ve acayip göz alıyor. sonradan arka sağ fren lambasında sık sık hata almama neden oldu orta sonradan taktığım 4 ledi çıkarttım hatadan kurtuldum sanırım beyin fazla ohm çektiğini düşünerek hata verdi.
      4. ön tampon alt bölüme kırmızı led taktım yine oradaki plastik korumayı söküp uygun bir demir ısıtılarak delik açtım yine sıcak silikon ile tutturdum lakin yan yana takmadım 2 arka arkaya taktım ve hata ettiğimi anladım orta bölüm boş kalıyor yakın zamanda söküp 4 ledi yan yana koyacağım..
      5. araç iç konsola vites bölümü + teyp olan bölgeyi komple buz mavisi ip neon ile döşedim onunda fotoğrafını çekip ekleyeceğim gece şahane oluyor oranın elektiriğini çakmaklık yanında bulunan para koyma yerini uygun aparat ile oyup oraya çakmaklıktan 2 çıkışlı ışıklı usb şarj cihazı bağladım oradan aldım araç klitlenip 10 dakika sonra çakmak elektirik kesene kadar şahane yanıyor araç çalışırken hep yanıyor gündüz pek belli değil ama gece şahane.

6. kapı altı logo. evet en çok bunda sorun yaşadım 4 adet aldık bağlantıyı tavan lambasından çektik lakin lambalar 1 dakika geçmeden fazla sınıp yandı aliminyum dip olmasına rağmen. bende söküp boş bıraktım ilerleyen günlerde kaliteli birşey alıp tekrar takacağım.

7. Sis farlarını söktüm Krom Mikalajlı taktım şahsen ben H7 şimşek beyaz ışık sevmediğim için takmadım ama öne koyduğum ledler ile uyumlu olması için beyaz ışık yapmayı düşünüyorum

Yapacaklarım :
      ayak altı yolcu ve şöför bölümü led takmak.
      şöför ve yolcu ön koltuk arasındaki Usb girişi malum şarj için değil ve FAT32 ile formatlanmış bir usb takarsanız müzik çalıyor ve iç kısımda kalıyor oraya ben kolçak takacağım iyi birşey bulursam Usb uyumlu olmasa o usb olan bölümün yolcu arka kısmına bakan yer var orayı uygun aparat ile açıp çift çıkışlı usb bağlantısını oraya çekeceğim hem arka bölümdekiler şarj taka bilecek hemde müzik için.
      ayrıca  9 yada 10 inç multimedia tesla ekran takmayı düşünüyorum. koltukları komple deri yaptırdım

• Yazan: Rıdvan Eskici
      2014 Focus 3 1.6 tdci 115 Aracımın son bakımında akü değerleri düşük cıkmıştı usta kışı görmez dedi ve dediği gibi bugün aracı takviye ile çalıştırmak zorunda kaldım. Yeni akü alacağım biraz güclü olsun istiyorum (75A) start stop şeklinde Geçiyor benim aracımda start stop yok bu akü uyumlu mu taksak bi zarar verir mi ? Tecrübeli üyelerimizin bilgilerini bekliyorum teşekkürler 

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.