Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yaz Tatili Tavsiyeleri

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

Ben de Lipsi, Leros ve/veya Patmos düşünüyorum... Yeniden!

Ooo bir uçtan bir uca 45 dak, yürüyüş ve sakinlik ile ilk tercih en iyisi sanki tabii tüm Ankara tayfası ile gelip sizin sakinliği sabote edebiliriz [emoji4][emoji4][emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
1 saat önce, Alperen G. yazdı:

Genel sohbette söylediğim üzere bu sene Tekirova,da olacağız kısmet olursa... rixos ile güral premier arasında kararsızım.. bu iki otelden birini veya ikisini deneyimlemiş arkadaşların tavsiyesini duymak isterim açıkçası...

Rixos özellikle premium olduktan sonra ve önce olmak üzere ikiye ayırayım.

Premium olmadan önce (2013) standart 5 yıldızlı iken ne eksik varsa premium olduktan sonra tamamladılar. konaklayanaların çoğunlukla rus olduğu ve disco/barın saat 3e kadar açık olduğu güzel bi yer 

sevmediğim özelliği standart restoranları çok kalabalık ve garsonlar ilgisiz, ilgi isterim derseniz buyrun alacartlara özellikle fransız alacarta bayıldım. italyanın yanından geçmem bi daha. bi kaç tane daha alacart var tatile gittim mangal canım çekti derseniz o bile var 

şunu diyebilirim sungateden bile daha iyi olmuştu :) 

neyse daha detaylı bilgiler tripadvisor'da 

Güral hakkında bi yorum yapamayacağım branding olarak sevmiyorum

not : çocuklu olarak kalmadık otellerde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rixos özellikle premium olduktan sonra ve önce olmak üzere ikiye ayırayım.

Premium olmadan önce (2013) standart 5 yıldızlı iken ne eksik varsa premium olduktan sonra tamamladılar. konaklayanaların çoğunlukla rus olduğu ve disco/barın saat 3e kadar açık olduğu güzel bi yer 
sevmediğim özelliği standart restoranları çok kalabalık ve garsonlar ilgisiz, ilgi isterim derseniz buyrun alacartlara özellikle fransız alacarta bayıldım. italyanın yanından geçmem bi daha. bi kaç tane daha alacart var tatile gittim mangal canım çekti derseniz o bile var 
şunu diyebilirim sungateden bile daha iyi olmuştu [emoji4] 
neyse daha detaylı bilgiler tripadvisor'da 

Güral hakkında bi yorum yapamayacağım branding olarak sevmiyorum

not : çocuklu olarak kalmadık otellerde. 

Otellern yorumlrında rixos'tan genelde garson ve personel ilgisizliğinden şikayet edilmiş zaten.. bir de odalar küçük denilmiş ama bu göreceli bir tanım tabi...
Güral hep övülmüş ama ben de emin olamadım...

Deniz nasıl peki? Güzel diyorlar.. sahil çakıllı mı kum mu?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Alperen G. yazdı:

sahil çakıllı mı kum mu?

sahil güzel kum. Çakıl olan kısmı, iskelenin sağı ve solu, diğer kısımlara muhtemelen kum getiriyorlar. 

odalar bence olması gerek boyutta at koşturacak halimiz yok :) deniz manzaralı olan odaları tercih ederseniz sabah manzarası güzel.

tekirova göreceli ekonomik bi otel olduğundan bolca kaldık. Sungate ile kıyaslayınca ortak nokta garson evet ama alacarta giderim derseniz hepsi güzel, biraz para konuşur diyorlar. 

Rixoslarda en sevdiğim özellik her daim açık biyerin olması, sevmediğim yanı herkes gibi normal restorandaki garsonlar. havuz başı olsun gece klubü olsun memnuniyet üst seviye. denizden çıkınca türk kahvesinin tadı bi başka oluyor. canım tatil çekti :D restoran dışındaki garsonlar sanki farklı bi yerde çalışıyorlar o derece fark var.

Bu arada rezervasyonu resepsiyondan yaptırabilirsiniz %40 daha uyguna kalmıştım çoğu zaman. bazen canları istemiyor sonra arayınca yapıyorlar. 

en son 2014te 5 yıldızlı otellere gittik sonrasında butik oteller yada küçük otellerdeki ilgi daha çok hoşumuza gitti. bu yılda küçük otellerde kalmayı düşünüyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sahil güzel kum. Çakıl olan kısmı, iskelenin sağı ve solu, diğer kısımlara muhtemelen kum getiriyorlar. 

odalar bence olması gerek boyutta at koşturacak halimiz yok [emoji4] deniz manzaralı olan odaları tercih ederseniz sabah manzarası güzel.

tekirova göreceli ekonomik bi otel olduğundan bolca kaldık. Sungate ile kıyaslayınca ortak nokta garson evet ama alacarta giderim derseniz hepsi güzel, biraz para konuşur diyorlar. 

Rixoslarda en sevdiğim özellik her daim açık biyerin olması, sevmediğim yanı herkes gibi normal restorandaki garsonlar. havuz başı olsun gece klubü olsun memnuniyet üst seviye. denizden çıkınca türk kahvesinin tadı bi başka oluyor. canım tatil çekti [emoji3] restoran dışındaki garsonlar sanki farklı bi yerde çalışıyorlar o derece fark var.

Bu arada rezervasyonu resepsiyondan yaptırabilirsiniz %40 daha uyguna kalmıştım çoğu zaman. bazen canları istemiyor sonra arayınca yapıyorlar. 

en son 2014te 5 yıldızlı otellere gittik sonrasında butik oteller yada küçük otellerdeki ilgi daha çok hoşumuza gitti. bu yılda küçük otellerde kalmayı düşünüyoruz.

Çok teşekkürler.. bay faydalı oldu
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çift olarak gideceklere en fazla 5 gün kalmak üzere, Gökçeada'yı tavsiye ederim. Adadaki her daim esen hafif rüzgar, kekik kokusu ve Rum köyleri farklı bir atmosfer yaşatıyor. Dinlenmek ve stresten uzaklaşmak için ideal.

Tatilden beklentisi eğlence olanların rotayı güneye çevirmesini öneririm. Antalya'da özellikle Kemer'de, plajların kalitesi, müziği, eğlencesi ve gece hayatı olarak, harcayacakları paraya göre hem herşey dahil konsept tercih eden, hemde münferit tatilcileri memnun edecektir.

Antalya'da yaşadığım için her gün gördüğüm bir ortamda tatil yapmak bana çok cazip gelmiyor. Bu yüzden genelde tatil için Fethiye'yi tercih ederek en azından Alman ve Rus turist yerine İngiliz turist görüyor ve tatildeymiş gibi hissedebiliyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alanya, avşallarda bulunan Rubi Platium Resort oteli önerebilirim..temizlik iyi, havuz deniz güzel, iskele ve mini aqua da var..hizmet ve odaları güzel..aldığı puanları yansıtıyor..Ya da daha sakin, minik bir otel datça-karaincir sahili..Palm bay beach..havuzu güzeldi, sahili ünlü zaten..atlayış dubaları vs keyifli idi..çalışanlar iyi niyetli ama düzeyi yetersiz idi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aralık ayından beri fiyatların yüksek olmasına sinirlenip rezervasyon yaptırmadım. Bünyem fiyatlara ancak alışınca ve hanımın baskısından gına gelince bu hafta rezervasyonu Fethiye Barut otel'den yaptım. Tesis 2-3 yıl önce yenilenmiş sanırım. Önce Barut acanthus'a baktım ancak çocuk dostu olmadığı için vazgeçip Fethiyeyi tercih ettim. Herşey Dahil konseptin, Ultra herşey dahilden farkını telefon açıp sordum ithal içkilerin saat 24:00'den sonra verilmediği gibi birşey söyledi. Ets'nin sitesinde ise ithal içkiler ücretlidir diyor. Anlamadım, tek aile gideceğimiz için çok da içmeyeceğim için önemsemedim.

Daha önce 3 kez voyage'da kalmış biri olarak umarım voyage'ı çok aratmaz.

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mayısın son haftası Sueno Hotel Side ' de 6 gece konakladım.

https://www.tripadvisor.com.tr/Hotel_Review-g297968-d952353-Reviews-Sueno_Hotels_Beach_Side-Side_Manavgat_Turkish_Mediterranean_Coast.html

Tesis içerisi yeşil alan oldukça fazla, büyük ağaç sayısı çimenler gölgede güneşlenmek için çok iyi.

Tesisin havuzları oldukça yeterli her köşede havuz olması tatmin edici.

Otel içerisinde lunapark var fiyatlar makul, 4 TL. benim gibi küçük çocuğu olanlar için çok iyi.

3 tarafı komple cam, çatısı ise yer yer cam olan, perde altından dış kısımda da devamı bulunan yeterli büyükte ısıtmalı kapalı havuzu olması oteli her mevsim kullanılabilir yapmış.

Sahil konusunda bu bölge de gördüğüm en iyisi diyebilirim. Plaj kum , kızımla kovalardan kaleler yaptık :)

Deniz içerisinde çakıl yok, yine kum , deniz ayakkabısına gerek yok. suyun boyunuzu aşması için oldukça fazla yürümeniz gerekiyor. çocuklar için oldukça iyi. ben yürümekten sıkılıp iskeleden girdim denize.

yiyecekler bence yeterli kalitede, ithal içkiler markalı. Ama yinede ismini belirterek isteyin çünkü bazen ara markalardan verilebiliyor. ör: baileys 

otel C şeklinde düşünün kara tarafında otel arkasında villa evler var ve havuzları oldukça büyük ve güzel. Yine orada da heryerde büyük ağaçlar mevcut.

Denize doğru baktığınızda C şeklindeki ana binanın sol tarafında başka bir otel var ve o yöne bakan odalar maalesef diğer otelin klima ünitelerini ve depo sahasını görüyor. Tripadvisor da genelde gideceğim yeri detaylı incelerim. Bu nedenle resepsiyonda detaylıca durumu anlattım ve otelin sol kısmındaki çift numaralı odalardan istemediğimi açıkladım (xxx2-4-6-8). bunun yerine dördüncü kat tek numara istedim kaldığım oda numarası giden olursa diye belirteyim 4013, balkon hem havuzları, ağaçları ve arkasında da side manzaralı :) 

Oda mini barınız her gün alkollü ve alkolsüz içecekler ile tıka basa dolduruluyor 4 adet 250ml lik efes kutu bira, 1 lt fanta, 1 lt kola, 1 lt maden suyu, 1lt light kola sular ...

En çok hoşuma giden ise benimkiler yanımda olmasına rağmen, banyoda tıraş olabilmem için mini traş köpüğü ve jilet. konaklayan kişi sayısına göre de diş fırçası ve macunu koymaları gibi ince detaylar oldu.

Sonuç: Yorum ve puanlarını hak eden fiyatına değecek bir otel. Kişisel fikrim, ben gitmedim ancak yorumlar okuduğum kadarıyla konser zamanlarında gidip de sinir stres yaşamayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.