Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

HTC ONE X... İyi güzel de araba mı alıyoz

Önerilen Mesajlar

6 dakika önce, H. Cenk said:

@Servet Özkan benim apple ile tanışmam ipad retina ile oldu. açılışta kredi kartı bilgileri istedi. vermedik. o zaman devam edemezsin dedi. mecburen verdik ... sonra kartın limiti düşükken birşeyler almış oğlum. limiti olmayan karta nasıl verirsin sen buna paran yetmiyor de geç. Şimdi bana diyor ki borcun var öde. Ya parasını almadan nasıl verirsin nasıl borcum olabilir. Şu an güncelleme vermiyor bana. sadece o oyuna değil tüm ipade borçtan dolayı güncelleme vermiyor ve free bile olsa yeni bir şey indirtmiyor. Faiziyle para istiyor. Bu mudur muhteşem sistem. Nitelikli dolandırıcılıktır bunun adı.. 

Androidde öyle değil paran kadar alıyorsun. 

Hocam hayatim boyunca isime ne geliyorsa onu kullandim, hic bir seyin fun'i muptelasi fanatigi olmadim, dolayisiyla bundan hic zarar gormedim. Herkes kendi isine geleni kullanmali. Asla vede asla bu tip bir yanlis bir firmaya mal edilemez. Sizin kredi karti girilmis ve sifre sorma dediginiz accountunuzu kusura bakmayin ama bankaniz ve oglunuz trollemis, isini bilmeyen cavuslar ornegi ortaya cikmis. Benim bankamda boyle bir problem yok, direk decline oluyor. Hos siz bankanizla boyle birsey yasadiginizi apple supporta yazsaydiniz accountunuzu acarlar gereksiz satin aldiginiz seyleride iade alirlardi. Yok siz boyle hoslaniyorsaniz ne mutlu size :)

Ben isim geregi bi yandan android isletim sistemi kullanmak zorundayim ve development yapmak zorundayim. Yoksa yuzune bakilacak halinin olmadigini teknik olarak bir cok ornekle izah edebilirim. Benim bakis acimdan bu kadar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk ipad'de itunes hesabınızdan çıkış yapın, internette kredi kartı olmadan kolaylıkla nasıl yeni bir hesap oluşturabileceğinizi anlatan dökümanlar mevcut, yeni bir hesap oluşturup dertsiz tasasız devam edin. Yazıktır mundar olmasın alet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Servet Özkan said:

Benim bankamda boyle bir problem yok, direk decline oluyor.

%100 emin olmamakla birlikte, banka reddetse bile apple store işlemi yapıyor, ancak bir süre daha çekemezse, o zaman o ödemeyi almadan tüm işlemleri donduruyor, Cenk abinin dediği şekilde yani banka ile alakası yok. En azından bi ara böyleydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apple yanlışlık yapılan ödemeleri de iade ediyor ki... Bir kaç defa böyle suistimaller olunca iade etmiyor. 

Bu sebeple AİLE uygulaması getirildi. Ana hesap ve üye hesap olarak.

Apple kalitedir, mağdur etmez :) 

Kredi kartı zorunluluğu ise son sürümlerde kalkmıştı yanlış hatırlamıyorsam önceden zorunluydu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Ozan Kar said:

%100 emin olmamakla birlikte, banka reddetse bile apple store işlemi yapıyor, ancak bir süre daha çekemezse, o zaman o ödemeyi almadan tüm işlemleri donduruyor, Cenk abinin dediği şekilde yani banka ile alakası yok. En azından bi ara böyleydi.

%100 eminim, banka decline edince odeme methodunu gozden gecir sende bi problem var haci diyip kesiyor isi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyütmeye gerek yok başıma gelene mi inanayım Servete mi. 

Kaliteli apple karttaki tüm limiti çekmiş.  Çocuğun ne aldığını da bilmiyoruz . Şimdi borcun var ödeme yöntemini güncelle diyor. Yani aynı sanal kartla yüzlerce işlem yaptım. Hiç bir şekilde limit aşımına izin vermesi mümkün değil (mesela bir ingiliz sitesinden bisiklet  alışverişi yapıyorum site bana diyor ki TL karşılığı 183,76 TL ben de karta 184 TL limit koyuyorum ama işlem olmuyor. Çünkü İngiliz site bakıyor Türkiyeden çok talep var Türklere de satış yapmak istediğinden , kendisi bir yerlerden bir kur tutturuyor oysa bizim bankanın efektif kuru azıcık daha yüksek. Bu durumda alamıyorum . Banka kart limiti kuruş eksik olsa izin vermiyor. Yani 3 TL daha koyuyorum karta 187 TL de mesela oluyor işlem) Burada apple dolandırcılık yapıyor. 10 liralık oyun karakterini 8 TL limit olan karta veriyor. Olanı çekiyor 2 TL yi de olunca ödersin diyor. Kalite timsali  Apple ın Beşyüzevler mobilyacılarından farkı yok, olanı ver abi kalanı sonra ödersin.

Bense o kartta hiç limit bırakmadığımdan artık apple dan güncelleme ve beleş oyun dahi alamıyorum.

Şimdi değiştiyse bilmem ben alırken geçerli kredi kartı şarttı ve aynen yukarıdaki gibi gerçekleşti olay.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, H. Cenk said:

Büyütmeye gerek yok başıma gelene mi inanayım Servete mi. 

Kaliteli apple karttaki tüm limiti çekmiş.  Çocuğun ne aldığını da bilmiyoruz . Şimdi borcun var ödeme yöntemini güncelle diyor. Yani aynı sanal kartla yüzlerce işlem yaptım. Hiç bir şekilde limit aşımına izin vermesi mümkün değil (mesela bir ingiliz sitesinden bisiklet  alışverişi yapıyorum site bana diyor ki TL karşılığı 183,76 TL ben de karta 184 TL limit koyuyorum ama işlem olmuyor. Çünkü İngiliz site bakıyor Türkiyeden çok talep var Türklere de satış yapmak istediğinden , kendisi bir yerlerden bir kur tutturuyor oysa bizim bankanın efektif kuru azıcık daha yüksek. Bu durumda alamıyorum . Banka kart limiti kuruş eksik olsa izin vermiyor. Yani 3 TL daha koyuyorum karta 187 TL de mesela oluyor işlem) Burada apple dolandırcılık yapıyor. 10 liralık oyun karakterini 8 TL limit olan karta veriyor. Olanı çekiyor 2 TL yi de olunca ödersin diyor. Kalite timsali  Apple ın Beşyüzevler mobilyacılarından farkı yok, olanı ver abi kalanı sonra ödersin.

Bense o kartta hiç limit bırakmadığımdan artık apple dan güncelleme ve beleş oyun dahi alamıyorum.

Şimdi değiştiyse bilmem ben alırken geçerli kredi kartı şarttı ve aynen yukarıdaki gibi gerçekleşti olay.. 

Abi sende hata yok mu şimdi diyorsun :) 

Satın alınanlar geçmişinde tüm ödemeler çıkıyor, anında biz hata yaptık iptal edin diyecektin sadece.Sen zor olanı seçmeyi tercih etmişsin.

Ayrıca bunun olumlu yanı da var, kredi kartı alan ve kullanan kişi bunu kullanayı bilen ve taahhüt eden kişilerdir senin limitin şuan yok ama işinin görülmesi lazım misal? 

Bu indirme mağdurları sebebiyle aile sistemi geldi zaten bu tarihten sonra hatalı indirmeleri iptal etmeyeceklerdir muhtemelen (tecrübem yok)

AMA dediğim gibi önceden tüm yanlış ödemeleri İADE ediyordu Apple sırf 4-5 kişi için bizzat başvurmuştum. 

Cihaz kullanımı için kimlik ve kart bilgilerini değiştikten sonra cihazı normal kullanmaya devam etmek de pek tabii mümkün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Abi sende hata yok mu şimdi diyorsun :) 

Satın alınanlar geçmişinde tüm ödemeler çıkıyor, anında biz hata yaptık iptal edin diyecektin sadece.Sen zor olanı seçmeyi tercih etmişsin.

Ayrıca bunun olumlu yanı da var, kredi kartı alan ve kullanan kişi bunu kullanayı bilen ve taahhüt eden kişilerdir senin limitin şuan yok ama işinin görülmesi lazım misal? 

Bu indirme mağdurları sebebiyle aile sistemi geldi zaten bu tarihten sonra hatalı indirmeleri iptal etmeyeceklerdir muhtemelen (tecrübem yok)

AMA dediğim gibi önceden tüm yanlış ödemeleri İADE ediyordu Apple sırf 4-5 kişi için bizzat başvurmuştum. 

Cihaz kullanımı için kimlik ve kart bilgilerini değiştikten sonra cihazı normal kullanmaya devam etmek de pek tabii mümkün.

Ben o kadar bilgili değilim. Bunları bilmiyorum. 

Çok daha basit olmalı,ki android basit.. Kaydolurken kredi kartı şart değil, bir şey mi alacaksın şimdi kartını ver. Kartta limit yok. Kusura bakma alamazsın çooookkk basit. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, H. Cenk said:

Ben o kadar bilgili değilim. Bunları bilmiyorum. 

Çok daha basit olmalı,ki android basit.. Kaydolurken kredi kartı şart değil, bir şey mi alacaksın şimdi kartını ver. Kartta limit yok. Kusura bakma alamazsın çooookkk basit. 

Aslında Apple herşeyi senin adına düşünüyor ve senin adına karar veriyor.

Yani seni aptal yerine koyuyor, bu bilmez karıştırır bir şeyler modunda...

Anlaşılan her şart ve ahvalde kendine çalışıyor.

Bir de bağımlılık yaratıyor sanki, kullananlar birkaç istisna dışında son nefesine kadar savunuyor.

Aman neyse canım.

Benim hiç iPhone'um olmayacak.

Ne güzel....!?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlar basitliği sever, değişikliği sevmez.iphone bozması zor olan bir zımbırtı olarak kullanışlı, tüm ailenin yaşlı bireylerine iphone macbook imac alabilirim de kendime kullanım amaçlı olarak almayı ömür boyu planlamıyorum.

Bence Cenk abi haklı, sanal kart üzerinden önlemini almış olduğunu düşündüğü bir şeyin Apple tarafından override edilmesi bence çok garip olmuş. malım çalındı ama sigorta var nasıl olsa demek pek mantıklı bir savunma değil. Tüm sanal kart konseptinin manası kalmıyor o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Mertcan Çelik said:

İnsanlar basitliği sever, değişikliği sevmez.iphone bozması zor olan bir zımbırtı olarak kullanışlı, tüm ailenin yaşlı bireylerine iphone macbook imac alabilirim de kendime kullanım amaçlı olarak almayı ömür boyu planlamıyorum.

Sana göre; yaşlanmama formülünü buldun sanırım. Bize de söyle :D 

Bir ürünü kullanmadan yorum yapanlar çok oluyor özellikle Apple'e sallayanlar çevrenize bakın geneli hiç bir ürünü almayanlar oluyor genelde. PC daha verimli örnek olur; OSX kullananların %99'ı bu sistemle doğmadı ve büyümedi herkes windows sürümleriyle ömrünü geçirdi ve akabinde farklı deneyimlere geçti eeee beğenenlerde kalmayı tercih ediyor. 

Kimse bir işlem sırasında donuk ekrandan sonra, sonlandırıldı yazısı görmek istemez.Bunun stresi altında üretim yapamazsın sadece gezer oyun oynarsın. That's why?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Satın almayı iptal etmek mümkün olmalı denemekte yarar var. Olmadı yeni hesap. 

Ayrıca aile hesabı var. Benim oğlan benden veya annesinden onay almadıkça hiçbir şey alamıyor veya kuramıyor. Teknoloji maalesef ilgi gerektiriyor. Ayrıca eskiden de kredi kartı vermeden hesap açmanın yöntemi mevcuttu. 

Ben ufak tefek onlarca alışveriş yaptım bir kere bile sıkıntı olmadı. 

40 dakika önce, Cem Boneval said:

Bir de bağımlılık yaratıyor sanki, kullananlar birkaç istisna dışında son nefesine kadar savunuyor.

Aşırı pahalı olması dışında her şeyi rahat. Eğer ki telefonu bilgisayara bağlıyım iki dosya, iki film atayım şeklinde kullanım varsa iphone uygun değil. Onun haricinde hemen her senaryoya uyuyor. Bir miktar kullanım şekli ve kısıtlamasına da uyum sağlıyor ve ona göre çözümler üretiyorsun. Diğer apple cihazlarla da macos x, apple tv, time capsul, airport extreme vs. çok iyi konuştuğu için sıkıntısız kullanım oluyor. Aradan bir cihaz yenilense de eski chazla uyumlu sorunu yok vs. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Yakup Çağatay said:

Bir ürünü kullanmadan yorum yapanlar çok oluyor özellikle Apple'e sallayanlar çevrenize bakın geneli hiç bir ürünü almayanlar oluyor genelde. PC daha verimli örnek olur; OSX kullananların %99'ı bu sistemle doğmadı ve büyümedi herkes windows sürümleriyle ömrünü geçirdi ve akabinde farklı deneyimlere geçti eeee beğenenlerde kalmayı tercih ediyor. 

Kimse bir işlem sırasında donuk ekrandan sonra, sonlandırıldı yazısı görmek istemez.Bunun stresi altında üretim yapamazsın sadece gezer oyun oynarsın. That's why?

Her seferinde böyle diyip duruyosun da senin bir farkın yokki. en son windows xp kullanmış gibi mavi ekranlardan filan bahsetmeyi bıraktın en azından :D

ben 7'de bile, doğru düzgün update'leri umursamadan ve cclenaer ve comodo dışında ekstra bir program kullanmadan pek bir sorun yaşamadım. ki bilgisayar kurcalamayı/bozmayı alışkanlık haline getirmiş biriyim malesef

ve emin ol oyun oynayanlar mavi ekran ve benzeri "random crash"'lerden üretim yapanlardan daha çok etkileniyor. çoğu IDE'de otomatik save var, çoğu ciddi geliştirme/üretme yapan direk dropbox/drive/diğer cloud klasörüne kurmayı veya bu iş için genelde linux olan server kullanmayı tercih eder.

ama oyunlarda, özellikle online olanlarda dungeon'ın ortasında bırak mavi ekranı modemde bir sorun bile seni ve beraber oynadıklarını çıldırtır. ben latency yüzünden bile ciddi iyi olmama rağmen bir sürü sorun yaşadıydım.

O değil de benim macbook'un clicker'ı bozuldu. büyük ihtimalle istanbuldaki uzun oyun sezonları sonrasında pil şişip altındaki zımbırtıyı dürttü.

boş boş uzun uzun yazdık yine ve hiçbir şey değişmedi sanki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.