Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

HTC ONE X... İyi güzel de araba mı alıyoz

Önerilen Mesajlar

Sense de sevdiğim özelliklerden biri adres defteri. Ayarlar kısmında facebook, twitter, linkedin, picassa,gmail,hotmail,exchange vs tüm hesaplarını girip senkrona açıyorsun. Daha sonra tüm bu hesaplardaki kişileri telefon adres defterine alıp aynı isim,numara vs benzeşenleri birleştirmeyi öneriyor. Onayladığın hesaplar birleşiyor. İstersen facebook da arkadaşın olan birinin twitter hesabınıda(veya diğerleri) bulup takip etmek istermisin şeklinde soruyor. Çok iyi düşünülmüş ve hayatı kolaylaştıran birşey. Diğer androidlerde sanırım yok. HTC HTC HTC :)

Samsungta da var aynısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ipone de var bunlar da :) mesela face de ki is adresini dahi rehbere ekliyor :D

Yusuf abi cydia dan fakeoperator veya springtomize yükle

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

O app kurarak yapılıyor ve sadece face için. Bunda telefona eklediğin tüm hesaplar senkron ediliyor.(viber,tango,whatsapp ve bilumum.)

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O app kurarak yapılıyor ve sadece face için. Bunda telefona eklediğin tüm hesaplar senkron ediliyor.(viber,tango,whatsapp ve bilumum.)

Gereksiz ama onlar için zaten app e giriyorum. Bir nevi kısa yol gibi ama önemli birsey değil yaw. HaTiCe gereksiz yük taşıyor demekki. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hadi len. Hiçbirşey taşımayınca ios oluyor demek ki :)

İos çu seni.

Ehuehu al iste 1 dk da dışardan bakınca HATİCE oldu, niye öyle diyorsun :D

Kisilestirme için ufacık örnekti o :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arayüzü istediğin gibi düzenleyebilirsin abi, ben samsung kullanıyorum ama tüm uyarlamalar HTC gibi.

androidli telefon alacaksanız sadece hızına dayanıklılığına ve estetiğine bakın, yazılımı istediğiniz gibi kendiniz ayarlıyorsunuz zaten.

Bence HTC One X çok güzel.

Daha bu gün galaxy s3 tanitim videosunu incelerken performans testi için one x s3 s2 ü kapiştirdilar one x s2 nin bile gerisinde kaldi s3 video inceleme yazin googleda donanim haber olmasi lazim 45 dakikalik bir tanitim.Şu an telefondan yazdiğim için üşendim aramaya akşama atarim link ini bulamayana
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla android de kullandım hala da kullanıyorum ancak telefon olarak iphone'a geçince rahatladım ne application forced to close hataları ne anlamsız kilitlenmeler yok. iphone çok stabil geldi bir işlem yaparken uygulama kendini çat diye kapatma derdi yok vs... birde bunu galaxy s2 kullanan arkadaşlarımda doğruluyor internet çok daha hızlı iphone uygulamalarında. (galaxy s2 ile iphone 4s'i yanyana koyup facebook uygulamasını açın, hız farkı çok bariz ortada).

android iyi yolda değil burası kesin, bir kere her cihaza aynı işletim sistemini bir türlü becerip getiremediler. samsung'un yazılım ekibi sanırım dünyanın en başarısız ekibidir. bada'daya kassalar daha iyi olurdu onlar için. google android'e anlam veremediğim bir şekilde kabuk yazmaya kalktılar, sonuc noldu android os'a güncelleme geliyor bekleki samsung yazılımcıları otursunda kabuğu güncellesinler, bekleki türkiye için güncelleme gelsin vs.... sonra samsung'un diğer ölümcül hatası, yaptığı bir ürünü yenisi çıkınca unutması. amiral gemisine sadece kaynak aktarıyorlar. resmen eski ürünlerin 1 yıl geçmeden proje dosyaları samsung çöplerinde.

Android market zaten tam bir çöplük, kontrolü olmayan bir ortam. yazılımların çoğu kötü bir taklitten öteye geçemiyor. Sırf apple market bile iphone'u tercih etmek için gayet yeterli bir sebep.

iphone'un tek eleştirdiğim yönü itunes olayıdır. dosya yönetimi bana zor geliyor. Ancak telefon olarak çok ihtiyac olmadığı için iphone gayet ideal. Tablet olarak android(ancak samsung kesinlikle değil, asus iyi bence) yoğun dosya transferleri yapılacağı için daha uygun benim fikrime göre.

Nokia konusunda ben bir süpriz bekliyorum, Nokia yılların firması kendini bu kadar kolay kaybettirmez. Bence microsoft ile anlaşarak en doğru kararı verdi. teknoloji artık mobil gereçlere kayıyor. Yakında laptoplar kalmayacak zaten. PC'ler de evde sadece 1 adet olarak kalmaya devam eder. taşınabilir pc'lerin yerini tabletler alacak. bu anlamda microsoft'u az çok tanıyorsak bu pazarı ne yapar eder fena sallar. hem yanında her kesin evinde olan windows desteği var. Windows7 ile birebir uyumlu,windows uygulamalarının problemsiz çalışacağı, şarjı yeterli derecede gidebilen bir telefon bence çok satar. microsoft'un bu işe girmesi bence iphone'u çok çok etkilemeyecektir ancak android telefonlar günümüzün linux pc'leri gibi azınlığa düşebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samsung ile HTC aynı değil. Birindeki tecrübe diğerinde farklıdır. Bende iphone kullandım. Android ile aralarındaki tercih konusu kişiye göre değişir. Bana göre apple herşeyi ile kaz yolmak üzerine yoğunlaşıyor. Herşey bir şekilde cihazı sattıktan sonrada app satışları ile para götürme üzerine kurgulanıp buna göre kılıf uyduruluyor. Görsellik ve stabilite iyi ama özgürlük hissi sıfır. Dümdüz ve basit bir telefon bir saat sonra kurcalayacak birşeyi kalmıyor ve sıkılıyorsun. Öncesi hakkında bilgim yok ama son bir yılda kullandığım androidlerde herhangi bir stabilite sorununa rastlamadım. Özellikle HTC de. HTC çok daha iyi destek veriyor ve sürekli ufak updateler ile telefonu en iyi hale getiriyor.

Nokia bence iyi yolda değil. Dizayn olarak geri kaldı. Yazılım konusunda windows ile kumar oynadılar ve kaybediyorlar. Androide geçmeyi yediremediler sanırım :) Hala ayakta olmasının sebebi alt grup telefonlarda yaptıkları büyük satışlardı. Artık oda geriliyor.

Laptopların mobilitesinin artarak devam edeceğini, incelip hafifleyeceklerini düşünüyorum. Evde harici bir hdd olduğu sürece masaüstü ihtiyacı kalmıyor. İleride tabletler ile daha da yaklaşabilirler. Ama iki grup cihazda satılsın diye tabletlerin bazı özelliklerini kısıyorlar, bu yüzden birbirlerini yoketmeden satışlar gidiyor. Tabletler usb desteği verse, ekran çıkışı olsa, klavye mouse desteği artsa o zaman laptoplar sarsılır. Fakat bu büyük bir pazar kolay kolay öldürmezler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İOS her yıl bir update alıyor. Bu altıncı yılı ve ios 6.0 çıktı. Facebook entegrasyonu yapmışlar :)

Biz de sosyal medya adına ne program varsa alayı entegre geliyor. Herhangi bir dosyayı paylaş dediğimde 10-12 ayrı uygulama çıkıyor :) Her sene bir bir giderek 2023 de tüm entegrasyonları alırlar sanırım. :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım burası android konusu, lütfen. :) JB yapmadan bir işe yaramıyor o cihazlar, android de root gerekisiz. İos jb yapılmadan deli gömleği gibi.

Pazarlama başarısını cihazlarla karıştırmayalım. İyi ve kaliteli donanım sunuyor doğrudur. Ama sattığı fiyatta muadilleri de iyi donanım sunuyor vs. Bu tartışmanın sonu yok uzatmak istemiyorum.

Belki de şöyle bakmak lazım.

Apple

Basitlik üzerinden gidiyor. Bu durum kullanım kolaylığı, aşırı donanım istememe vs. getiriyor. Genelde tüm ürünlerinde dizaynda dahil bu basitleştirmeyi yaparak ilerliyor. Bu tasarım felsefesi bilinmedik birşey değil ama her zaman etkilidir. Mimari, endüstri ürünleri tasarımı vs heryerde görülebilir. Basitleştirme ve tekleştirme anlayışını yazılımlarında da kullanarak bu sayede hem para kazanıyor, hem de çok fazla kalabalık içinde boğulmadan temiz software sağlıyor. Ama çeşitlilik , özgürlük, istediğini kolayca yapabilme vs konularından para kazanmak ve sistemi basit-temiz tutmak adına vazgeçiyor.

Google

Tam tersi felsefeden hareket ediyor. Tüm pazarı ve üreticileri kapsamak adına (para kazanmak için) herkese hitap ediyor. Açık platformla herkes istediği herşeyi yapabiliyor. Maliyetleri düşürüyor, cihazlara isteyen istediği özelliği kolayca kazandırabiliyor. Gittikçe geliştiği için ciddi bir stabilite sorunu kalmadı. Üstelik cihaz benchmarklarında sistem optimizasyon düzeyi arttığından iphone ları rahatça geçer oldular. Her üreticinin özelleştirdiği yazılımlar zaman zaman sorun çıkartabilmekle birlikte, isteyenin istediği cihazı alıp kullanabilmesi, farklı donanımlar kullanarak farklı fiyat seviyelerinde cihazlar üretilebilmesi android'in başarısı. Bakarsan ios dan çok daha hızlı yükseldi ve alt-orta-üst gruba rahatça hitap edebiliyor. Apple dışında tüm sistemleri sildi. (bknz nokia'nın durumu)

Ben pazarlama vs konularından anlamam ama gördüğüm bu iki firmanın iki ayrı kutbu temsil ettiği. Uzun vadede apple'ın sabit kalacağını google'ın büyümeye devam edeceğini düşünüyorum. (pc pazarındaki gibi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.