Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Titanium Hoparlör Çapı Nedir ?

Ömer Yavuz

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Aslında düzeltme o değildi. :)

Malum teyp manyetik bant çalan cihazlara verilen genel isimdir.

Özellikle son serilerde artık (kaset) teyp çalan üniteler tamamen devre dışı.

CD çalar ve radyo ile değişik amfi girişleri barındıran ses sistemleri var.

Bunlara teyp demek pek doğru olmayacaktır, yerine ses sistemi tabirini kullansak herhalde en iyisi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında düzeltme o değildi. :)

Malum teyp manyetik bant çalan cihazlara verilen genel isimdir.

Özellikle son serilerde artık (kaset) teyp çalan üniteler tamamen devre dışı.

CD çalar ve radyo ile değişik amfi girişleri barındıran ses sistemleri var.

Bunlara teyp demek pek doğru olmayacaktır, yerine ses sistemi tabirini kullansak herhalde en iyisi.

Aynı fikirdeyim fakat ağız alışkanlığı modası ve teknolojisi geçsede ağızlarda kalıyor.

Mesela geçen gün bir şarkıcıyla söyleşi yapıyorlar tv de sunucu sordu yeni kasediniz ne zaman çıkacak şarkıcının cevabı kasedim çıkmıycak cd çıkartıcam dedi.Haliye sunucu toparlayamadı :) dedim ya ağız alışkanlığı.

Bu arada bir düzeltmede benden direk ses sistemi dediğmizdede tüm ses ile alakalı ekipman(hoparlörler kablolar anfi vs.) içine giriyor.

sesten bahsederken ana ünite yada cd çalar desek daha belirgin olur.(konu gereksizce çok uzadı sanki :) )

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 'teki mevcut teybi aşağıda linkte yer alan cihaz ile değiştirdim.

http://www.nav-x.com.tr/tr/ford-focus-2012/

Ses kalitesi eskiye nazaran kötüleşti. Eski ses berraklığı ve bass kalitesi kalmadı.Daha boğuk bir ses duyuyorum artık.

Acaba araca sadece bir tane 4 çıkışlı Anfi taktırsam ve orjinal hoparlörleri buna bağlatsam ve başkaca bir değişiklik yapmasam orjinal ses sisteminde ki kadar kaliteyi tekrar yakalayabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 'teki mevcut teybi aşağıda linkte yer alan cihaz ile değiştirdim.

http://www.nav-x.com.tr/tr/ford-focus-2012/

Ses kalitesi eskiye nazaran kötüleşti. Eski ses berraklığı ve bass kalitesi kalmadı.Daha boğuk bir ses duyuyorum artık.

Acaba araca sadece bir tane 4 çıkışlı Anfi taktırsam ve orjinal hoparlörleri buna bağlatsam ve başkaca bir değişiklik yapmasam orjinal ses sisteminde ki kadar kaliteyi tekrar yakalayabilir miyim?

Ben sadece kaliteli (hertz marka )4 hoparlör bağladım oirjinal sistemden çok daha kaliteli ve temiz ses alıyorum çokta memnunum ama sizin teyp değiştiği için hoparlörüde değiştirseniz kalite o kadar fark etmez diye düşünüyorum ,herhalde sizin bagladığınız sistemin ses çıkışları biraz güçsüz ondan oluyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@çağlar çetinkaya,

Çağlar bey, aldığınız hoparlörlerin linki falan var mı?

Benim arka hoparlörler çekilmez hale geliyor bazen. Açtırıp yalıtım malzemesi koymak ta çözüm ama hazır açılmışken değiştireyim diyorum.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben sadece kaliteli (hertz marka )4 hoparlör bağladım oirjinal sistemden çok daha kaliteli ve temiz ses alıyorum çokta memnunum ama sizin teyp değiştiği için hoparlörüde değiştirseniz kalite o kadar fark etmez diye düşünüyorum ,herhalde sizin bagladığınız sistemin ses çıkışları biraz güçsüz ondan oluyor 

Anfi taktırsam diyorum teybin çıkışının güçsüzlüğünü giderebilir miyim?

Hoparlörler aynı kalacak ama anfi ile desteklenecek yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@çağlar çetinkaya,

Çağlar bey, aldığınız hoparlörlerin linki falan var mı?

Benim arka hoparlörler çekilmez hale geliyor bazen. Açtırıp yalıtım malzemesi koymak ta çözüm ama hazır açılmışken değiştireyim diyorum.

linki yokta burda paylasmistm fotosu falan vardi..medyamarkt en almistim markasi hertzdi italyan marka.wati sanirim 125w falandi..musait olunca netten bulursam linkini gönderirim

Anfi taktırsam diyorum teybin çıkışının güçsüzlüğünü giderebilir miyim?

Hoparlörler aynı kalacak ama anfi ile desteklenecek yani.

anfi tabiki ise yarar güçlendirir hatta benim sistemden kat kat daha iyi birşey olur anfi ile
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@çağlar çetinkaya,

Teşekkür ederim. Hertz markası hakkında fikrim yok ama, duymuştum daha önce. Bildiğim ve az çok kalitesi hakkında fikir sahibi olduğum Pioneer ve Alpine var. Siz memnunsanız Hertz de olur. Zaten orjinal hoparlörleri de benim için yeterli ama, şu arka kapılardaki tırıltı için açtırmayı düşünüyorum, açtırmışken de en azından sesi biraz daha kalitelileştirmek fena olmazdı galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@çağlar çetinkaya,

Teşekkür ederim. Hertz markası hakkında fikrim yok ama, duymuştum daha önce. Bildiğim ve az çok kalitesi hakkında fikir sahibi olduğum Pioneer ve Alpine var. Siz memnunsanız Hertz de olur. Zaten orjinal hoparlörleri de benim için yeterli ama, şu arka kapılardaki tırıltı için açtırmayı düşünüyorum, açtırmışken de en azından sesi biraz daha kalitelileştirmek fena olmazdı galiba.

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/HERTZ-DCX-130.3-Dieci-5-25-in%C3%A7-2-Yollu-Coaxial-Hoparl%C3%B6r,103452,465584,855608.html?langId=-14

sanırım buydu hoparlör linki gönderdim  ben 100 tl ye almıştım 2adetini toplam 4 tane almıştım.çok memnunum şuana kadar sıkıntı yok, bası açınca gelen pat pat sesi yok şuan ,ses daha temiz ve kaliteli geliyor birazda daha yüksek geliyor ses..banada satış elemanı önermişti bu markayı eğer anfi bağlamayacaksanız bu marka iyi dedi ama anfi falan bağlayacaksanız baska markalar öneririm demişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/HERTZ-DCX-130.3-Dieci-5-25-in%C3%A7-2-Yollu-Coaxial-Hoparl%C3%B6r,103452,465584,855608.html?langId=-14

sanırım buydu hoparlör linki gönderdim  ben 100 tl ye almıştım 2adetini toplam 4 tane almıştım.çok memnunum şuana kadar sıkıntı yok, bası açınca gelen pat pat sesi yok şuan ,ses daha temiz ve kaliteli geliyor birazda daha yüksek geliyor ses..banada satış elemanı önermişti bu markayı eğer anfi bağlamayacaksanız bu marka iyi dedi ama anfi falan bağlayacaksanız baska markalar öneririm demişti

Hocam bizim focus 3'lerde ki(Trend-x) orjinal hoparlörlerin RMS güçleri konusunda bilginiz var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam bizim focus 3'lerde ki(Trend-x) orjinal hoparlörlerin RMS güçleri konusunda bilginiz var mı acaba?

Yanılmıyorsam 25 Watt idi.

Ama bu sadece ne kadar zorlanabileceği ile ilgili bir göstergedir, haliyle ses kalitesi hakkında fikir vermez.

Genelde piyasada satılan amfiler bu gücün epeyi üstündedir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet Cem Abinin de dediği gibi orijinal hoparlör 25watt ve Çin mali berbat bir hoparlör ama anfi ile daha kaliteli ses alınabilir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.