Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Titanium Hoparlör Çapı Nedir ?

Ömer Yavuz

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

evet Cem Abinin de dediği gibi orijinal hoparlör 25watt ve Çin mali berbat bir hoparlör ama anfi ile daha kaliteli ses alınabilir.

Yaptığım araştırma sonucu orjinal hoparlörleri yakmamak için Anfi'nin çıkışlarına tek tek değil 2'li şekilde bağlamam gerektiğini tavsiye ettiler.Belki bir tane de kutulu olan bass'ların küçük boyundan koyarım bagaja:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yaptığım araştırma sonucu orjinal hoparlörleri yakmamak için Anfi'nin çıkışlarına tek tek değil 2'li şekilde bağlamam gerektiğini tavsiye ettiler.Belki bir tane de kutulu olan bass'ların küçük boyundan koyarım bagaja:)

bana ses sistemi bağlayacak olan arkadaş küçük bir bass(woofer) ı yolcu yada sürücü koltuğunun altına koyabileceğini söylemişti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Woofer ı bagaja koyduğumuzda kendimizi mi yoksa çevremizi mi tatmin ediyoruz. Bagajdan kabin içerisine gelen ses ne işe yarar. İlla ki yarar ama sanki kabin içerisinde olması daha iyi. Eskiden tofaşlara arka camın önüne koyarlardı. O bölge uygun aslında ama, ona da kıyılmaz be focusta. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Woofer ı bagaja koyduğumuzda kendimizi mi yoksa çevremizi mi tatmin ediyoruz. Bagajdan kabin içerisine gelen ses ne işe yarar. İlla ki yarar ama sanki kabin içerisinde olması daha iyi. Eskiden tofaşlara arka camın önüne koyarlardı. O bölge uygun aslında ama, ona da kıyılmaz be focusta. 

araba HB olduğu için belki kıyılabilir bagajdaki yukarı doğru kalkan çıkabilen bölmeyi çıkarıp yerine hoparlöri yada wooferi takacak bir sistem düşünülebilir .Tofaşçıların yaptığı gibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çevreyle ilgisi yok hocam. Benim eski HB focusumda da vardı woofer ve ses kalitesinden çok memnundum. Bagajda woofer'ın benim açımdan tek dezavantajı bagaj açıldığında çevreye verdiği apaçi şoför imajı:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/HERTZ-DCX-130.3-Dieci-5-25-in%C3%A7-2-Yollu-Coaxial-Hoparl%C3%B6r,103452,465584,855608.html?langId=-14

sanırım buydu hoparlör linki gönderdim  ben 100 tl ye almıştım 2adetini toplam 4 tane almıştım.çok memnunum şuana kadar sıkıntı yok, bası açınca gelen pat pat sesi yok şuan ,ses daha temiz ve kaliteli geliyor birazda daha yüksek geliyor ses..banada satış elemanı önermişti bu markayı eğer anfi bağlamayacaksanız bu marka iyi dedi ama anfi falan bağlayacaksanız baska markalar öneririm demişti

Hocam bu hoparlörler 13 cm'lik. Araçtaki orjinal hoparlörler 16.5 cm değil mi?

Ben 16.5 cm siparişi verdim 1 takım ve şu an yoldalar. Daha doğrusu sahibinden.com'da ikinci el temiz olarak buldum. Araçtaki sonradan taktırdığım teybe çok güvenmediğimden sıfır almak yerine böyle bir tercih yaptım. İnfinity Reference cs 6530 model compenant takım. Dediklerine göre gayet kaliteli bir setmiş.

Bu arada siz coaxial taktırmışsınız. Yaptığım araştırmalarda genel olarak yapılan yorumlarda compenant hoparlörler daha çok tavsiye ediliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben 16.5 cm siparişi verdim 1 takım ve şu an yoldalar. Daha doğrusu sahibinden.com'da ikinci el temiz olarak buldum. Araçtaki sonradan taktırdığım teybe çok güvenmediğimden sıfır almak yerine böyle bir tercih yaptım. İnfinity Reference cs 6530 model compenant takım. Dediklerine göre gayet kaliteli bir setmiş.

Bu arada siz coaxial taktırmışsınız. Yaptığım araştırmalarda genel olarak yapılan yorumlarda compenant hoparlörler daha çok tavsiye ediliyor.

anfi olmadan compenant takmanın anlamı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimkide 17 cm ya buna benzer birşeydi benimkide ..medya markt te internette bunu bulmustum benimkine en cok benzeyen. .o yüzden herhalde budur diye paylastim...forumda paylasmistim daha once fotosu vardi hoparlör un
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimkide 17 cm ya buna benzer birşeydi benimkide ..medya markt te internette bunu bulmustum benimkine en cok benzeyen. .o yüzden herhalde budur diye paylastim...forumda paylasmistim daha once fotosu vardi hoparlör un

Aman hocam 13 cm'lik hoparlörleri görünce yanlış hoparlör aldım diye bir an şoke oldum:)

Tüm focus 3'lerde hoparlörler 16.5 cm değil mi? Ön arka ayrımı olmadan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aman hocam 13 cm'lik hoparlörleri görünce yanlış hoparlör aldım diye bir an şoke oldum:)

Elinizde çok güzel 13'lük ürün varsa misal onuda kullanabilirsiniz sorun değil gidersiniz bir pandizotçuya :P size kalıp yapar onla takarsınız yuvaya oldu bitti :)

Buarada evet hepsi aynı boy

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet ayni..zaten bu adresi paylasirken tam emin deyilim ama buyuk ihtimal buydu demistim. benim aldigim hoparlör e bu linkdeki hoparlör benziyordu ama çapına dikkat etmemisim ben.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elinizde çok güzel 13'lük ürün varsa misal onuda kullanabilirsiniz sorun değil gidersiniz bir pandizotçuya :P size kalıp yapar onla takarsınız yuvaya oldu bitti :)

Buarada evet hepsi aynı boy

İkinci el olarak İnfinity Reference cs6530 buldum. Ses netliği konusunda çok iddialı compenantlar. Araçta amfi ve woofer da var. Compenantlar ikinci el olduğu için araca uymadığı taktirde iade etmem mümkün olmayacaktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu akşam compenantlar ve tweeterlar araca takıldı takıldı ve amfi'ye bağlandı.Araçta Alpine'in 20 cm'lik woofer'ı var ayrıca.

Ses berraklığı ve bass tam istediğim gibi oldu.Gerçekten ses kalitesi çok iyi şu an.

Fakat eve gelince küçük bir sorun farkettim. Şöyle ki; arabayı stop ettirip kapısını açınca eskiden teyp hemen kapanır ve aynı anda sesi de kesilirdi.

Fakat şimdi teyp kapanmasına rağmen 2 saniye felan şarkı çalmaya devam ediyor ve hoparlörlerden rahatsız edici bir ses çıkarıp bu iki saniyelik süre geçtikten sonra ses kesiliyor.

Ayrıca aracı ilk çalıştırdığımda da wooferdan hafif bir ses geliyor.

Bu sesleri nasıl kesebilirim? Önerisi olan var mı?

qv48.jpg

9zki.jpg

yamd.jpg

drdo.jpg

oywr.jpg

bn9y.jpg

Emre Seymenoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.