Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Titanium Hoparlör Çapı Nedir ?

Ömer Yavuz

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Bir takım mid ve woofer için aşağıda ki fotoda olan bağlantı şekli doğru mudur?

Daha stabil bir bağlantı yapılabilir mi?

Konuyla ilgili fazla bilgim olmamasına rağmen şöyle bir soru sorayaım; solda boş duran output bölümüne woofer veya compenantlardan biri takılamaz mıydı?

Fotoğrafa göre hem compenantlar hem de woofer aynı output bölümüne takılmış olmuyor mu?

Çok soru sordum bu arada:)

eo52.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir takım mid ve woofer için aşağıda ki fotoda olan bağlantı şekli doğru mudur?

Daha stabil bir bağlantı yapılabilir mi?

Konuyla ilgili fazla bilgim olmamasına rağmen şöyle bir soru sorayaım; solda boş duran output bölümüne woofer veya compenantlardan biri takılamaz mıydı?

Fotoğrafa göre hem compenantlar hem de woofer aynı output bölümüne takılmış olmuyor mu?

Çok soru sordum bu arada:)

eo52.jpg

Elize tornavida alın ve bağlayın. Ön arka çıkışları ne güzel ayrı ayrı yapmış adamlar ama ustanız bağlamamış. Acaba çıkışlarda mı sorun var? +,- çıkışlarına dikkat edin doğrı yere bağlayın. Bazı amfilerde woofer çıkışı ayrı oluyor. Onun içinde çıkış varsa wooferı oraya bağlayın.

Sanırım woofer için sağ kanaldan ve sol kanaldan almış. Diğer tarafa sizde öyle bağlayın. Woofer çıkışı yok galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elize tornavida alın ve bağlayın. Ön arka çıkışları ne güzel ayrı ayrı yapmış adamlar ama ustanız bağlamamış. Acaba çıkışlarda mı sorun var? +,- çıkışlarına dikkat edin doğrı yere bağlayın. Bazı amfilerde woofer çıkışı ayrı oluyor. Onun içinde çıkış varsa wooferı oraya bağlayın.

Sanırım woofer için sağ kanaldan ve sol kanaldan almış. Diğer tarafa sizde öyle bağlayın. Woofer çıkışı yok galiba.

Sol tarafta da 4 tane vidalı yer var.Fotoğrafta işaretlediğim yerlere mi, yoksa birini en sağa diğerini en sola mı takmam gerekiyor? Usta o şekilde bağlamış ya ondan soruyorum. Tornavidam hazır talimatlarınızı bekliyorum:)xz28.jpg

jg6t.jpg

Emre Seymenoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sol tarafta da 4 tane vidalı yer var.Fotoğrafta işaretlediğim yerlere mi, yoksa birini en sağa diğerini en sola mı takmam gerekiyor? Usta o şekilde bağlamış ya ondan soruyorum. Tornavidam hazır talimatlarınızı bekliyorum:)xz28.jpg

Birini en sağa birini en sola bağlayın. Sağ kanala bağlarsanız sadece sağ kanalda bass olduğu zaman vurur. Sadece sola bağlarsanız solda bass olduğu zaman :) Bu yüzden bir kanalın eksisini bir kanalın artısını kullanıyorlar. Artıdan çıkardığınızı yine artıya bağlayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birde sorum olacak. Sadece önd veya sadece arkaya mı bağladınız yeni hoparlörleri? Hazır ne güzel ön arka ayrı çıkışınız var :) 4 kapıyada bağlatsaydınız keşke...

Sadece 1 takım compenant aldım ve ön kapılara taktık. Arka kapıdakiler orjinal hoparlörler ve direk teybe bağlı. Ama teyb üzerinden onları deaktif ettim ve ses gelmiyor onlardan.

Compenantlardan  sonra ses berraklığı ve tiz sesleri cidden çok düzeldi.

Bu arada sistem konusunda tavsiye alırken elimde ki amfi'nin 4 tane compenant + woofer'ı tam olarak besleyemeyeceği yönünde görüşler geldiği için sadece 1 takım bağlattım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Compenantlardan sonra ses berraklığı ve tiz sesleri cidden çok düzeldi.

Bende net ses hastasıyım. Amfisiz pek olmuyor net ses orijinal cd çalardaki çıkış güçleriyle. Amfi tak kablolar çek yap et hoparlörleri değiş epey masraf. Değiştirince 4 hoparlör değiştirmek kanaatineyim.Kaliteli bir sistemle ilave woofera ihtiyaç duyacağımı zannetmiyorum. Diğer araçta orjinalde kapılarda 4 mid 4 twitter var.Sistem orjinal olarak bagajda gizli amfili ve adamlar amfiye giden sinyalleri fiberoptik kablolarla falan vermişler o denli bir sistem.Canavar gibi mübarek.Ben çok memnunum. O sesi Focustan alsam yeter bana.Öyle bam güm bass vursun istemiyorum.İş daha çok hoparlörlerde bitiyor.Focusta ses kısıkken bile derinden gelmiyor frekanslar.Doğal net bir ses yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende net ses hastasıyım. Amfisiz pek olmuyor net ses orijinal cd çalardaki çıkış güçleriyle. Amfi tak kablolar çek yap et hoparlörleri değiş epey masraf. Değiştirince 4 hoparlör değiştirmek kanaatineyim.Kaliteli bir sistemle ilave woofera ihtiyaç duyacağımı zannetmiyorum. Diğer araçta orjinalde kapılarda 4 mid 4 twitter var.Sistem orjinal olarak bagajda gizli amfili ve adamlar amfiye giden sinyalleri fiberoptik kablolarla falan vermişler o denli bir sistem.Canavar gibi mübarek.Ben çok memnunum. O sesi Focustan alsam yeter bana.Öyle bam güm bass vursun istemiyorum.İş daha çok hoparlörlerde bitiyor.Focusta ses kısıkken bile derinden gelmiyor frekanslar.Doğal net bir ses yok.

Hocam ses mevzusu cidden çok derin. Sahibinden.com'da 1.500,00 TL'ye mid takımı gördüm ki çok çok daha pahalı ürünler de vardır:)

Fakat kaliteli ses için en önemli mevzu ana ünite. Ana ünite kalitesiz olursa istediğin compenant takımını anfi'yi woofer'ı taktır istediğin gibi olmuyor malesef.

Diğer önemli hususta montajı yapan ustanın titizliği;) Bu arada benim araçta Amfi'de var, Amfi olmadan compları yeteri kadar beslemek imkansız zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.