Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Titanium Hoparlör Çapı Nedir ?

Ömer Yavuz

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar konuyla alakası yok ama sormam gerekiyor. Focus 3 Tit. ön ve arka hoparlör çapı nedir biliyormusunuz,

yeni hoparlör alacağım da

Ne kadar faydası olur bilmiyorum ama alttaki resimler Focus 3 Sony hoparlör ve kodları

Subwoofer.png

Speakers_focus.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende bugün gittim 16cm alpıne çiftine 480 tl dedi kafayı yemişler.İnt baktım aynı hopörlör 90tl yazıyor.Ayrıca amfi için teyibin serviste sökülmesi lazım dediler.Yani anlayacağınız antalyada bu işi anlayabilen yok anca kazıklamaya çalışsınlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende bugün gittim 16cm alpıne çiftine 480 tl dedi kafayı yemişler.İnt baktım aynı hopörlör 90tl yazıyor.Ayrıca amfi için teyibin serviste sökülmesi lazım dediler.Yani anlayacağınız antalyada bu işi anlayabilen yok anca kazıklamaya çalışsınlar

Tabi tabi anfi için teyp sökülecek tesisat geçecek felan..Hoparlörü netten alın aynen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Başka yerde yazmıştım ama konu tam buralıkmış.

Ses konusunda benimde söyleyeceklerim var.

Ben yaklaşık 4 5 senedir araç içi ses sistemlerine merak sardım.Önceki aracımdada dahil hep anfi 2 takım kompenant ve bir bass kullandım.Müzik kulağımın iyi olduğunu söyler ses sistemci arkadaşım.

Buna istinaen şunu açıkça belirtmek isterim ki focus c sınıfında motor olarak diğer tüm markalardan ne kadar üstünse araç içi ses sistemlerinde aksine o kadar kötüdür.

Gerçekten focus un stock ses siteminin güzel olduğunu düşünen kim varsa kusura bakmasınlar ama sadece standart müzik dinleyicilerdir.Bu yazacaklarıma rağmen hala inanmıyorsanız deneyip kendiniz görün bir astra veya wolsvagen e binin hatta polo ya açın seslerini ve karşılaştırın ve sonucu kendiniz görün.Sonuçta yaşayarak öğrenmek en anlaşılır yoldur.Buna rahmen yooo bi fark yok aynı derseniz işte ozaman bir doktora görünme vakti gelmiş demektir(Sözüm meclisten dışarı :)).

Focus araç içi ses sistemlerine hiç önem vermemektedir.Hatta önceki aracım olan focus 2 deki orjinal kabinler bildiğiniz kalın kartondan imal edilmiştir(gözlerimle gördüm) buna rağmen önceki focus 2 aracımın orjinal ses sistemi focus 3 ten iyiydi.Bu ay içinde komple ses sistemimi değiştiriyorum inşallah gelişmeleri bu formdan aktarıcam.

Biraz kaliteli ses sistemi seven herkez mutlaka zaman içinde kaliteli bir ses sistemi taktırmak ister.

Evet ford her konuda tüm rakiplerinden üstündür ama bu kunuda malesef vasatında altında kalmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üstteki konuya ek olarak Kişisel fikrim bu arabaya yapılacak.En uygun fiyatlı ve yeterli ses sistemi 2 takım kompenant iyi bir anfi ve hatcback araçlar için konuşuyorum 30 cm lik iyi bir bass yeterli olur.Daha üstü malum terim money talks :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buarada sony ve sony olmayan ford araçların tesisatları aynı fakat güç çıkışları farklıymış..

yani f3'de ünite aynı olabilir ama güçler farklıymış..Bilginize (Ford mekanik sorumlusu söyledi onun yalancısıyım :) )

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buarada sony ve sony olmayan ford araçların tesisatları aynı fakat güç çıkışları farklıymış..

yani f3'de ünite aynı olabilir ama güçler farklıymış..Bilginize (Ford mekanik sorumlusu söyledi onun yalancısıyım :) )

Saygılar

İşte buna inanırım sanırım sonylerin 40x4 olarak geçiyor.Ama düzgün bir anfi taktıktan sonra şu an ki ünitede güzel ses verir sony kadar olmasada

Aslında sony eskisi kadar iyi değil araç içi ünitelerde de piooner olsun alpine olsun diğer bir çok firma sony yi geride bırakıyor.

Ama yinede stock ünite olacaksa en azından sony bile üstündeki markasız üniteden iyidir.

Eğer üniteyi değiştirme imkanım olsa piooner alpine kenwood varken sony ye bakmam bile :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.