Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracınız Ne Kadar Yakıyor

gökhan gür

Önerilen Mesajlar

bu da benim ecoboost 1.6 180 ps aracımın tüketim değerleri

6,6 yakıt tüketimi şehir içi şehir dışı karışık kullanım sonucu elde edilen değerlerdir.850 km lik menzil ise bu kullanım sonucunda depoyu fullemem sonucu ekrana çıkan menzildir..uzun yolda 100-120 arası hızlarda kullanımda 5,2 ye 80-100 km arası kullanımda da 4,7 ye kadar düştüm, şehir içi bir hayli fazla kullandığım zamanlarda da 8,2 ye kadar çıktım..aracı aldığımdan beri 8,2 nin üzerine daha çıkmadım...şuan ise ortalama tüketim 7,2 de ..bu değerlerin içinde şehir içi en fazla 3. vitese kadar kullanılmış yollarda vardır..aynı şekilde kullanımda daha önce dizel focusum vardı 1.6 109ps onda ise ortalama tüketim değeri 5,5-6 arasında olmuştur .bu değerlerin içinde ara ara yüksek hızlarda kullanımlarda vardır .mesela daha önceki dizel aracımla 800km yol yaptım balıkesir- nevsehir arası ,yolculuk sonunda tüketim 5,3te idi bu yolculuğun 150 km si otobanda 160-200 arası hızlarda geçmişitir diğer yollarda 120-150km yolun yarsına yakın kısımda da 110 km hızlarda geçmiştir.yani dizel araçla yüksek performanslı kullanımda bile 5,5-6yı yakalamak çok kolay .benim dizel aracımda genelde sonuçlar böyleydi.aracımıda performaslı kullanırım

bravo benim şehiriçi yakıt tüketimi 8.9 lt/100 km işin ilginç tarafı çok da sakin kullanıyorum acaba arabada bi sorun mu var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tüketim degerlerim böyle aracı fazla zorlamazsaniz bu değerleri tutturmak çok kolay hatta uzun yolda dizel ile arasında 100'km de 1litre den az fark var.dizel aracı da aynı hızlarda aynı yollarda kullandım. Uzun yolda dizele yakın tüketim değerleri var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok gaz fren yapıyosun demekki :D :D

benim genelde vites 5 öngörü 5 hız 3-4 oluyor

Öngörü 0 vites değişimi 1 hız da 2 de :D çarşamba günü memlekete giderken sıfırlayacağım öngörü yine aynı kalırsa bozuk demektir :) Bu arada hızda neye puan veriyor ? Ne kadar hızlı gidersen o kadar puan mı veriyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.