Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracınız Ne Kadar Yakıyor

gökhan gür

Önerilen Mesajlar

sanırım fotonun üst kısmı çıkmamış o yüzden sonda gibi görünüyor ibre,yani herşey normalmiş ..foto tam çıkmadığı için bir an sona dayanmış gibi göründü motor sıcaklık göstergesi

Ben de ilk bakışta öyle gördüm, hatta hala öyle bence de resmin açısında filan bir terslik var muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok estağfurullah, Bence iki motorun da kendilerine göre artıları var...

Satarken o 8-10 bin geri alınıyor dizelde öyle bakmak lazım :yeah:

1.0 EB'un ciddi ekonomik olma potansiyeli var o kesin.

Ama her zaman böyle rahat, trafiksiz, kaymak asfalt bir yol ve sinirleri alınmış sürücü bulunmaz, yani buna bakıp diğer EB sahipleri benimki niye düşmüyor diye hayıflanmasın.

Dizelin alım-satım hesabına gelince; kazın ayağı öyle değil...

1. Alırken 10.000 TL fark ödüyorsun

2. Satarken bu fark yansısa yansısıa 5-6.000 TL olarak yansır, aynı parayı geri almak zor.

3. Arada yatırdığın 10.000 TL'den kaybını niye hesaplamıyorsun, yıllık %10 faizle 5 yılda 5.000 TL kazandırır :)

Son söz: Özellikle uzun süreli sahiplik ve düşük km kullanımda dizel sanıldığı kadar ekonomik değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama her zaman böyle rahat, trafiksiz, kaymak asfalt bir yol ve sinirleri alınmış sürücü bulunmaz, yani buna bakıp diğer EB sahipleri benimki niye düşmüyor diye hayıflanmasın.

2. Satarken bu fark yansısa yansısıa 5-6.000 TL olarak yansır, aynı parayı geri almak zor.

3. Arada yatırdığın 10.000 TL'den kaybını niye hesaplamıyorsun, yıllık %10 faizle 5 yılda 5.000 TL kazandırır :)

Son söz: Özellikle uzun süreli sahiplik ve düşük km kullanımda dizel sanıldığı kadar ekonomik değil.

Aynen Abi çok doğru hesap yapmışsın; hesaplar yapılırken finansal gelir/gider hep göz ardı ediliyor nedense.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Full depo ile 908 km. menzil gösterdi bende; arkadaşlar yine ekranını göstermek için koydu diyecekler diye eklemedim :D

Şimdiki durum :)

7umevuqu.jpg

70 km yol geldim arttı :)

jeju3y4y.jpg

Serdar yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey yaptığınız hesap doğru aynı hesabı bende yapmıştım.yalnız bundan 2 sene kadar önce dizel benzinli farkı 5bin tl civariydi ve satarkende 4-5bin tl fazlaya satılabiliyordu yakıttan sağladığımiz tasaruf yanımıza kâr kaliyordu ama suan fark 10bin tl civarı olduğu için dizel pek karlı değil ama 2.el de dizel benzinli fiyat farki fazla olmayan araç düşünülebilir .ama sıfır km vergi avantajı olan eb 1.0 tarzı motorlar dizele göre kârlı olabilir en az 10 bin tl cebimize kalır .onuda farklı değerlendiririz .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ağırlık, lastikler, yakıt, rüzgar vs vs dışında sürüşe dair en can alıcı noktalardan biri de dur kalk yapmak..

Araca binip motoru ısıtmadan kısa sürede birkaç kez seri dur kalk yapınca ortalama 8 litreye yaklaşıyor, işin garibi dün sürekli çok hızlı kalkış ve Edremit - Ören arasını sabit 190km/h ile almama rağmen ortalama tüketm gün boyu 8.7l deydi, onun dışında bu araçla ş.içi 6.8 ş.dışı 4.5 tutturmak olağan..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydın iyi yolculuklar......Sahil yolunu kullanacaksan Edremit Balıkesir arasında yol yapım çalışması var çok kötü değil ama bilgin olsun.....

Birgün gelecek... Edremit den Balıkesir e -daha- modern şartlarda ulaşabileceğiz!!

Tolga KARACA

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi gelecek için pek kesin olamaz öngörümüz. Sonuçta 1.0 da turbo ve belki 3-5 yıl sonra çok masraf çıkaracağı için ondan kaçılacak

ve değeri belki de fazla düşecek bunu bilemeyiz.

Dizel az yol yapıp kısa sürede araba değiştirenler için ideal .Bugün 5 yaşında 50binde dizeli kimse kaçırmaz ama 120 binde dizele de pek bakan olmaz.

Teşekkürler;

Yalova üzerinden gidicem Bekir abi; Yalova pendikle geçicem karşıya.

Saat kaçta pendikte olacaksın . İneceğin yerin 150 m karşısında ben hasta bakıyor olacağım :)

Dur şu 55 TLyi hazır edeyim ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.