Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracınız Ne Kadar Yakıyor

gökhan gür

Önerilen Mesajlar

Dizel az yol yapıp kısa sürede araba değiştirenler için ideal .Bugün 5 yaşında 50binde dizeli kimse kaçırmaz ama 120 binde dizele de pek bakan olmaz.

Piyasa garip aslında. Pek çok yerde de benzinlinin yüzüne bakan yok. Ölü fiyat söylüyorlar, alınması satılması zor araç olarak bakılıyor neredeyse. (İstanbul için söylüyorum)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piyasa garip aslında. Pek çok yerde de benzinlinin yüzüne bakan yok. Ölü fiyat söylüyorlar, alınması satılması zor araç olarak bakılıyor neredeyse. (İstanbul için söylüyorum)

Cenk 10:30 feribotu Yalova'dan; 11:15 gibi orda olur.

Ben feribota binince ararım seni.

Bak nasıl buluşuruz diyorduk vesile oldu :D

:)

Bu yüzden dizeli tutulan arabanın benzinlisinden uzak durmak lazım. Mesela jazz mesela astra dizeli olmadığı veya köfte olduğu için alacak olan zaten benzinli olduğunu bilerek alıyor. Ama mesela bir doblo öyle mi bir linea bir megane öyle mi.Benzinlisini satmak çok çok zor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yüzden dizeli tutulan arabanın benzinlisinden uzak durmak lazım. Mesela jazz mesela astra dizeli olmadığı veya köfte olduğu için alacak olan zaten benzinli olduğunu bilerek alıyor. Ama mesela bir doblo öyle mi bir linea bir megane öyle mi.Benzinlisini satmak çok çok zor.

Doğrudur. Bir de tanıdık ,ikinci el işi yapan var. Gelip arabayı soran benzinli dediğimizde arkasını dönüp çıkıyor. Pek yüzüne bakan yok benzinli araçların der. Focus'ta piyasa nasıl pek bilmiyorum ama.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön yargılı bir milletiz bunun yanında hayatı basit yaşamayı beceremeyen bir milletiz...

Sürekli ya kazıklanırsak ya filankes yer filankes kişi filankes motor, araba daha iyiyse daha ucuzsa satışı daha kolaysa muhabbeti oluyor çevremde...

Forum dışında da çok görüyorum benzinli dizel araba - 1.0 /// 1.6 motor muhabbetleri, satarken zarar etme, yolda kalma, bilmem kaçbinde motoru gider... kalır.... vs. vs. vs.....

Bilmiyorum belki ben yanlışımdır ama araç alırken ihtiyacıma, zevkime ve bütçeme en uygununu almaya çalıştım... Doğru aracı aldığıma da inanıyorum...

İleride satarsam şu kadar olur, böyle elden zor çıkar, hesaplarına hiç girmedim çünkü bir yandan hayatı yaşarken diğer yandan anı kaçırmamak gerek diye düşünüyorum.

Elbette ki gelecek planlaması da olmalı. Ama 2-3...8bin (kaçsa artık siz karar verin) lira daha fazla zarar edeceğim diye de istediğimden vazgeçecek kadar değil...

O zarar da benim "Keyif Vergim" olsun şu hayatta.... Arabalarınızdan zevk almaya bakın :) Ben öyle yapıyorum, yakıtından da performansından da dizaynından da gayet memnunum...

Uzun sürede kullanmayı düşünüyorum... Uzun vadede arıza da çıkarabilir, kul yapımı neticede....

Ölüm dışında her şeye çare var :yeah:

Not: Sözlerim asla forumdaki siz kıymetli dostlarıma cevap değildir... Sadece sesli düşündüm :)

Ahmet A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön yargılı bir milletiz bunun yanında hayatı basit yaşamayı beceremeyen bir milletiz...

Sürekli ya kazıklanırsak ya filankes yer filankes kişi filankes motor, araba daha iyiyse daha ucuzsa satışı daha kolaysa muhabbeti oluyor çevremde...

Forum dışında da çok görüyorum benzinli dizel araba - 1.0 /// 1.6 motor muhabbetleri, satarken zarar etme, yolda kalma, bilmem kaçbinde motoru gider... kalır.... vs. vs. vs.....

Bilmiyorum belki ben yanlışımdır ama araç alırken ihtiyacıma, zevkime ve bütçeme en uygununu almaya çalıştım... Doğru aracı aldığıma da inanıyorum...

İleride satarsam şu kadar olur, böyle elden zor çıkar, hesaplarına hiç girmedim çünkü bir yandan hayatı yaşarken diğer yandan anı kaçırmamak gerek diye düşünüyorum.

Elbette ki gelecek planlaması da olmalı. Ama 2-3...8bin (kaçsa artık siz karar verin) lira daha fazla zarar edeceğim diye de istediğimden vazgeçecek kadar değil...

O zarar da benim "Keyif Vergim" olsun şu hayatta.... Arabalarınızdan zevk almaya bakın :) Ben öyle yapıyorum, yakıtından da performansından da dizaynından da gayet memnunum...

Uzun sürede kullanmayı düşünüyorum... Uzun vadede arıza da çıkarabilir, kul yapımı neticede....

Not: Sözlerim asla forumdaki siz kıymetli dostlarıma cevap değildir... Sadece sesli düşündüm :)

bencede kesinlikle doğru araç. ben alırken 1.0tit smart olsaydı kesin onu aldırdım. hoş zaten dizelide mahalle baskısından aldım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten bu işin bu kadar tartışma konusu olması tek bir doğru olmadığından. Herkesin bütçesi, tecrübesi, kullanım yeri ve şekli farklı. Zaman içinde de şartlar değişiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru söze ne denebilir..........

Doğru denir. :kıhkıh:

Bir de tecrübemi yazayım. 2,5 yıl önce 41bin TL'ye Megane 3 HB aldım . Benzinli 130bg turbo motor.(TCE 1,4 lt ) O sırada 42-43 bine dizeli alınıyordu. İki yıl sonra aracı 25bin km civarında 32bine sattım. Benimle aynı zamanda dizel alanlar aynı dönemde arabalarını 40-42bin aralığında satıyordu. (sıfır dizel 50-52bin arasına satılıyordu) :ranting2:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün sabah işe geldiğimde 4.8 di, öğleden sonrası için Başsavcı ile randevu talep ettim, biraz geç kalınca sıkıştırmak zorunda kaldım, 50 km lik yol sonrası 5.8 e çıktı. Bu sabah işe geldiğimde 5.4 e indirebilmişim. :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Geçen haftalar içersin de almış olduğum aracın yakıtı nasıl tükettiğini merak ederek, bugün içersin de Sakarya ya yola çıktıktan sonra yarı yol üstünde iken bir opet istasyonunda depoyu fulliyerek kilometreyi sıfırladım. Daha sonra hız sabitleyici ile 100 km hız ile Sakarya ya vardım. Şehir içinde bir kaç yere gidip sonra eve döndük yaptığımız Bilecik' e vardığımızda opet istasyonuna gittik tekrar yapmış olduğumuz 158 km sonrası depoyu yeniden fullettirdim. 35 liralık bir mazot geçti. Aracım 35,00 tl / 158 km = 0,222 kuruş yaktığını hesapladım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 liralık bir mazot geçti. Aracım 35,00 tl / 158 km = 0,222 kuruş yaktığını hesapladım.

Fiyatlar değişken  olduğundan L/100km olarak verelim lütfen.

Bu sizin durumunuzda yaklaşık 5,1-5,2 L/100km, iyi bir değer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatlar değişken  olduğundan L/100km olarak verelim lütfen.

Bu sizin durumunuzda yaklaşık 5,1-5,2 L/100km, iyi bir değer.

Hocam Bilecik' teki mazot fiyatları, ProDizelin : 4,230 tl, EuroDizel : 4,320 tl

158 km yol içersin de, ful depodan eksilmiş olan 8,10 litre, 

tam olarak 80 km de 4 lt yakmış oluyor. 100 km'de de sizin yazmış olduğunuz bir değer olsa gerek.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.