Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracınız Ne Kadar Yakıyor

gökhan gür

Önerilen Mesajlar

Araç: 2000 focus 1.6

KM:112600 km

LPG fiyatı:2.48 tl

80 tl LPG ile 405 km yol (şehir içi) yapıyor.

Lpg 'yi ilk taktırdığımda lpg birim fiyatı biraz daha düşüktü. (2,35-2,40) ilk depoda 84 tl lpg ile 453 km yol yaptı... ŞU an araçta 205 50 16 lastik ve açık hava filtre kiti de var...Aracın az ya da çok yakmasının malesef nedenleri de çok. Ülkemizde yakıt fiyatları çok yüksek, tabi araçlarında bakımları ne kadar düzenli yapılıyor bilinmez. Aracın lastik hava basıncı, buji, buji kabloları, bobin v.b. mekanik aksamın düzgün ve problemsiz olması gerekiyor diye düşünüyorum... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

1.6 ecoboost güncel şehir dışı yakıt tüketimi

yaklaşık 900 km boyunca 100km/h hız sabitleyici ile sabit hız ile gittim

Yola çıkmadan önce yol bilgisayarını sıfırlamıştım

ecomode şampiyon oldum

5.7 lt /100 km tl cinsinden kmde 26 kuruş yaktı

fabrika verisi olan 5 lt/100 km değerini ne kadar hız ile yakalayabilirm acaba deneyen ecoboost kulanıcısı var mı?

bence ecoboost motorun esas avantajı şehir içinde şehir dışında çok da cazip değil

şehir içinde sakin kullanım ile 7.2 lt/100 km yakıt tüketimi değerini yakalamıştım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 ecoboost güncel şehir dışı yakıt tüketimi

yaklaşık 900 km boyunca 100km/h hız sabitleyici ile sabit hız ile gittim

Yola çıkmadan önce yol bilgisayarını sıfırlamıştım

ecomode şampiyon oldum

5.7 lt /100 km tl cinsinden kmde 26 kuruş yaktı

fabrika verisi olan 5 lt/100 km değerini ne kadar hız ile yakalayabilirm acaba deneyen ecoboost kulanıcısı var mı?

bence ecoboost motorun esas avantajı şehir içinde şehir dışında çok da cazip değil

şehir içinde sakin kullanım ile 7.2 lt/100 km yakıt tüketimi değerini yakalamıştım

bence yakaladığınız şehir dışı değer de gayet güzel,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok iyi değerler ama yaşadığınız şehrinde katkısı var. İstanbul'da sanırım 9lt civarı olur.

engin, ben bu araca, ne kadar az yaktırabilirim diye değil ne kadar çok yaktırabilirim diye deniyorum, yüksek devir çevirip (virajlı yollarda, 3. viteste hiç vites değiştirmeden, otomatik vites gibi, 2000-6.000 devir arasında kullanabiliyorsun ), hesaplamalarım depo doldurma yöntemi ile, 7.3 ila 8.5 arasında sonuçlarım var, 8.5 rakamını çok özel koşullarda yakaladım, istanbul şehir içinde de bence çok yüksek rakamlar olmaz,

kemal kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

2006 focus 1,6 tdci 130.000 km de aracım depoyu fulledikten sonra bütün değerleri sıfırladım 830 km yol yaptım yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi 5,9 lt/100 km ortalama hız 28 km 250 km şehir dışı kalanı günlük 3 km git 3 km gel şeklinde tekrar depoyu fulledim 185 tl yakıt aldı motorin 3,79 tl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2008 1,6İ BRC LPG' li

yakıt: P.O. 2,05 TL

şehir içi 19.4 krş / km

şehir arası 16.8 krş / km

İşin suyunu çıkarayım mı?

Ecoboost 1.0 uyumlu ve sağlam bir LPG sistemi takıldığında Türk halkı başka bir motora bakar mı?

< 0,15 TL/km iyi bir değer olmaz mı?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.