Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracınız Ne Kadar Yakıyor

gökhan gür

Önerilen Mesajlar

Merhaba aracıma 1.5 hafta önce lpg taktırdım ve ilk depo lpg bitirdim değerler ise şöyle.

lpg brim fiyat:2,67

lpg lt:34

lpg tl: 90,78

km:365

tamamen istanbul şehir içi kullanım ve az yaksın diye kasmadan elde edilen değerlerdir.Sizce nasıl ?

güzel değerler benim araçla aynı gibi ama ben agresif kullanıyorum şehir içi 27 kuruş yakıyor. Uzun yol denemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güzel değerler benim araçla aynı gibi ama ben agresif kullanıyorum şehir içi 27 kuruş yakıyor. Uzun yol denemedim.

Bu sefer 34 lt 2,52 tl den aldım km bazında kuruş olarak daha az sarfiyat olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol bilgisayarına güvenmiyorum yaklaşık bir değer sunuyor zaten kesin veri olarak kabul etmiyorum 50 tl diesel yakıt =220 km

1,6tdci 109 hp

aracım:79000 km de

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Araçlarını Benzin&LPG kullanan arkadaşlar hesaplarken sadece LPG nin ne kadar yaktığını hesaplıyor.

Ama ilk çalıştırdığınızda araba malum benzinde çalışıyor ve 3-5km yol gittikten sonra otomatik olarak LGP geçiyor o arada giden Benzini hesaplayan yok.

Kimse çıkıpta benim benzinli arabam 25kuruş yakıyor demesin bi hesaplasın Benzin giderini.

Malesef LPG nin dizelden herhangi bir üstünlüğü kalmıyor Dizel daha az yakıyor totalde.

70Liralık gaz alıyorsanız 3-4 depoda birde 50 Liralık benzin aldığınızı unutmayın saygılar :D

Tabi sende haklısın ama ben genelde aracı lpg ye geçirmeden hareket etmem 2-2,5 dakika beklerim lpg ye geçer ve oyle hareket ederim. Malum aracın rolantide çalışırken yaktığı benzin ile hareket halindeki yakıtı aynı değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen gün depoyu fulledim. 183,50 TL ye doldu. Azıcıkdaha basınca 185 e tamamlamak istedi sanıyorum pompacı tamamladık yakıt alım işini.

Yol bilgisayarında 950 km nin üzerinde bir değer verdi. Tamamen trafiksiz, trafik lambasız bir yolda 4,5 lt ortalama değer yakaladım. Dün ve bu gün şehir içinde biraz sıkıştırmak zorunda kaldım. Ortalama 5,3 e çıktı. Gelirken olabildiğince (çok ta kasmadan tabi) sakin ve ekonomik kullanmaya çalıştım. Ortalama 5,1 e düştü. Bu depoda 1000 km ye yaklaşmaya çalışacağım. Yol bilgisayarında 950+ km görmek heyecanlandırdı beni. :kıhkıh: (eğer aksi bir durum olmazsa ya da işe sabah çok geç kalmazsam, bir arkadaşım ya da tanıdığım arabayı denemek istemezse olabildiğince ekonomik kullanmaya devam edeceğim.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kışın sıkıcı etkisinden kurtulup yazlığa ya da gezmeye gelenler 3 şeritli ve boş (yoğunluk ve denetimmanasında) yollarımızda serseri mayın gibi gezmekteler; kırmızıda geçen, solda 70 le giden, sağından 120-130 la makas atan b.şehirli usta şöförlerden henüz yeşil ışıklarda ayrılmanın ve kısa denecek sürede 170-180km ye ulaşmanın bu aralar bedeli ortalamada 8.8l/100 km

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kışın sıkıcı etkisinden kurtulup yazlığa ya da gezmeye gelenler 3 şeritli ve boş (yoğunluk ve denetimmanasında) yollarımızda serseri mayın gibi gezmekteler; kırmızıda geçen, solda 70 le giden, sağından 120-130 la makas atan b.şehirli usta şöförlerden henüz yeşil ışıklarda ayrılmanın ve kısa denecek sürede 170-180km ye ulaşmanın bu aralar bedeli ortalamada 8.8l/100 km

Bence uyma onlara abicim
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence uyma onlara abicim

Bu uymayan halim sadece kalkışta fark atıp ilerde şeridimi koruyorum aksi taktirde sağdan soldan üzerime kırıyorlar ya da selektör atıyorlar.

Altımda 140Hp lik araç var paşa modunda kalkıp efendi efendi 70-80 gideyim diyorum, millet yeşili görür görmez altındaki 55-60Hp ile bana toz yutturuyor direkt 100 - 110km ye ulaşma cabası!..

Yahu herkesin işi var gücü var 1-2dk için nedir bu agresiflik anlamıyorum, geçenlerde bizden biri demişti "her 3 kişiden 2 sinde ciddi psikolojik sorunlar var" diye, net belli oluyor ve bana da bulaştırıyorlar; 3 de 3 !!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu uymayan halim sadece kalkışta fark atıp ilerde şeridimi koruyorum aksi taktirde sağdan soldan üzerime kırıyorlar ya da selektör atıyorlar.

Altımda 140Hp lik araç var paşa modunda kalkıp efendi efendi 70-80 gideyim diyorum, millet yeşili görür görmez altındaki 55-60Hp ile bana toz yutturuyor direkt 100 - 110km ye ulaşma cabası!..

Yahu herkesin işi var gücü var 1-2dk için nedir bu agresiflik anlamıyorum, geçenlerde bizden biri demişti "her 3 kişiden 2 sinde ciddi psikolojik sorunlar var" diye, net belli oluyor ve bana da bulaştırıyorlar; 3 de 3 !!

Haklısın abicim katılıyorum ama şerefsizi var uğursuzu var hayırsızı var boşver abicim. 65 hp le uçtuklarını sansınlar onlar. Boşver uçan kuşun kanadını kırma bakarsın akbaba çıkar
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın abicim katılıyorum ama şerefsizi var uğursuzu var hayırsızı var boşver abicim. 65 hp le uçtuklarını sansınlar onlar. Boşver uçan kuşun kanadını kırma bakarsın akbaba çıkar

Aklın yolu bir ama mekan da bizim. Hani böyle şeylerle işim olmasa da sosyal mesajı da vereyim dedim. İlk önce kafasına tek el, akıllanmazsa acımam ayaklarına da. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor : 1.6 TDCI 109 BG

km : 152.000

Şehir içi 0-100 : 6.7 Lt ( devamlı dur kalk )

DipNot : Yakıt ışığı yandığı an 20 liralık mazot aldım devamlı şehir içi kullandım sert olmamakla birlikte yavaşda kullanmadım.Yani orta hız fakat çok fazla dur kalk. Sonuç olarak 20 TL lik mazota 70km dediği an tekrar ışık yandı.

20TL : 70km şehir içi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aklın yolu bir ama mekan da bizim. Hani böyle şeylerle işim olmasa da sosyal mesajı da vereyim dedim. İlk önce kafasına tek el, akıllanmazsa acımam ayaklarına da. ;)

Bulaşmamak en iyisi abicim bence. Bende Bukete söz verdikten sonra bulaşmayı bıraktım. En son bitane octavia 1,6 tdi yi kamyona sokmuştum geçen sene. Kendisi hard bir biçimde kaşındı ama cezası ağır oldu sanırım. Üzüldüm sonra. Allahtan kimsede bişey olmadı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bulaşmamak en iyisi abicim bence. Bende Bukete söz verdikten sonra bulaşmayı bıraktım. En son bitane octavia 1,6 tdi yi kamyona sokmuştum geçen sene. Kendisi hard bir biçimde kaşındı ama cezası ağır oldu sanırım. Üzüldüm sonra. Allahtan kimsede bişey olmadı.

Ben en son E36 320 yi viraj dışına atmıştım Focus la, ama olaya tanık olanlar ertesi gün -çok şaşırmıştım- teşekkür etmişlerdi bana. ;)

Bulaşma tarafı olan biri olsam 70-80 le paşa paşa gezmek ağır gelirdi zaten. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.