Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 2015 Mk 3.5 Modifiye için Düşüncelerim Abilerim Ve Kardeslerimin Fikirleri

Önerilen Mesajlar

Arkadaşın dediği face sayfasına baktım. Evet oradaki araçlar buradakilere gere daha modifiyeli haklı,şimdi yiğidi öldürün hakkını da verin ama.

Burada kaç araçta farları merceksiz olmasına rağmen zenon var hemde sisleride zenonlu?

Kaç aracın kamber açıları değiştirilip arka lastiklerinin sadece yanakları yolla temas ediyor?

Kaç tanesi tüplü + devasa spoilera sahip? Tüp dediysek NOS falan değil he lpg...

Kaç Focus'un bagajında sony amfi değilde köşebaşındaki müzikçinin taktığı amfi + bass var?

Kaç taneniz bijon aralıklarını değiştirip şahin amaaan porsche jantı taktınız?

Hanginizin arabasında turbo olmasada turbo göstergesi,neon iç aydınlatma,kırmızı paspas falan var?

Kim Focus'una Polo 6R lipi takıpta arabasını dibine kadar basıpta o lipi yola sürterek gidiyor?

Hepsini geçtim hanginiz şehir içinde her göbekte yanlıyor?

Bunların cevabını verin,sonra arkadaşa öyle yüklenin lütfen. Saygılar :öp:

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus almak başlıbaşına bir işkence iken , onu sedan tercih edip sonra da modifiye yapmaya çalışmak bence daha büyük bir işkence. Kabul edin sedan focusa modifikasyon hiiç yakışmıyor. Fakat mesela civic o kadar çirkin ki ne yaparsan yap yakışıyor. Mod düşünerek sedan alacak olsam kesin civic tercih ederdim.. 

Focus için adam gibi modfiye ürünü yok ki ülkede Karlıkçı Halil tarzında ürünlere mecbursun. 

Hele jant işi tam facia. Focus için mod düşünen 3-5 jant arasında gidip geliyor oysa gir tirerack.com a 2015 focus yaz. 80-120 dolar arasında 354 tane jant çıkıyor.

Oysa amerikada ve avrupada her türlü mod ürünü bulmak kolay.

Bu aslında markanın/modelin imajından  kaynaklanıyor. Her ne kadar satışta yüksek adet görünse de çoğu filo/şirket. Bireysel kullanıcı az olduğundan çoğu da benim gibi emekli banka veznedarı modunda olduğundan modifikasyon isteyen sayyısı az o da ticari ürünlere getirmeye yetmiyor sanırım. 

Bal şu jant Türk malı focus için 17 sini bul hemen alayım ama yok maalesef. 

cms2.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Furkan İlker Özmen yazdı:

Keşke yorumumu tam anlamıyla okusaydınız. !! Zevkler ve renkler tartışılmaz !! Şu konuda siz -orjinalcilerle- ortak noktaya varalım ; focusa (hatchbak dahil) modifiye yakışmıyor.( Yaşım 22 foruma kayıt olurken hızlı kayıt olmak için geçtim.) Benim bu forumdaki kişilerde vardığım kanı günümüzde ve dünyada yaygın olan modifiye akımı ile  sizi  bahsettiniz modifiye (parçalar, vb.) Hiçbir alakası yok. Sadece fordun üretmiş olduğu parçalar ile kısıtlısınız.

Facebook tan özcan özer media adlı sayfaya biraz göz atıp modifiye kavramının günümüzde nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ben bu kısmı bir düzelteyim Hb focusada sedan focusada modifiye yapmasını bilmezsen yakışmaz forumda arabam bölümü var tavsiyem ordaki konuları gezip incelemen hemen bir kaç link vereyim sana :)

sedana yakışmaz dimi ?

Beyaz hb ?

Siyah hb :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, H. Cenk yazdı:

Focus almak başlıbaşına bir işkence iken , onu sedan tercih edip sonra da modifiye yapmaya çalışmak bence daha büyük bir işkence. Kabul edin sedan focusa modifikasyon hiiç yakışmıyor. Fakat mesela civic o kadar çirkin ki ne yaparsan yap yakışıyor. Mod düşünerek sedan alacak olsam kesin civic tercih ederdim.. 

Focus için adam gibi modfiye ürünü yok ki ülkede Karlıkçı Halil tarzında ürünlere mecbursun. 

Hele jant işi tam facia. Focus için mod düşünen 3-5 jant arasında gidip geliyor oysa gir tirerack.com a 2015 focus yaz. 80-120 dolar arasında 354 tane jant çıkıyor.

Oysa amerikada ve avrupada her türlü mod ürünü bulmak kolay.

Bu aslında markanın/modelin imajından  kaynaklanıyor. Her ne kadar satışta yüksek adet görünse de çoğu filo/şirket. Bireysel kullanıcı az olduğundan çoğu da benim gibi emekli banka veznedarı modunda olduğundan modifikasyon isteyen sayyısı az o da ticari ürünlere getirmeye yetmiyor sanırım. 

Bal şu jant Türk malı focus için 17 sini bul hemen alayım ama yok maalesef. 

cms2.JPG

Çok güzel söylediniz anlatmak istediğim buydu. Yani benim kafamdaki modifiye ile çoğu focus kullanıcısının kafasındaki düşünce farklı. Zaten focusa binen kitle modifiye seven kitle degil. Ben aracı (16' ti-vct trend x) önüne ve yalıtım kalitesine tabiri caise bayilarak aldım. (Focus 3.5' un önünü köpek  balığına benzeten bir tek benmiyim?)

--57 dakika sonra eklendi--
21.09.2016 - 16:29 tarihinde, Semih G. yazdı:

Arkadaşın dediği face sayfasına baktım. Evet oradaki araçlar buradakilere gere daha modifiyeli haklı,şimdi yiğidi öldürün hakkını da verin ama.

Burada kaç araçta farları merceksiz olmasına rağmen zenon var hemde sisleride zenonlu?

Kaç aracın kamber açıları değiştirilip arka lastiklerinin sadece yanakları yolla temas ediyor?

Kaç tanesi tüplü + devasa spoilera sahip? Tüp dediysek NOS falan değil he lpg...

Kaç Focus'un bagajında sony amfi değilde köşebaşındaki müzikçinin taktığı amfi + bass var?

Kaç taneniz bijon aralıklarını değiştirip şahin amaaan porsche jantı taktınız?

Hanginizin arabasında turbo olmasada turbo göstergesi,neon iç aydınlatma,kırmızı paspas falan var?

Kim Focus'una Polo 6R lipi takıpta arabasını dibine kadar basıpta o lipi yola sürterek gidiyor?

Hepsini geçtim hanginiz şehir içinde her göbekte yanlıyor?

Bunların cevabını verin,sonra arkadaşa öyle yüklenin lütfen. Saygılar :öp:

vallahi helal olsun derdimi özetlemişsin. forumdaki arkadaşlara sesleniyorum madem zevkler renkler tartışılıyormuş işte arkadaşın saydıkları günümüz modifiyesini oluşturan değişimler. sizin ise modifiye deyince en fazla aklınıza gelen focus st spoiler. ve bi-xenon far, ışıklı vites topuzu (kısaca fordun sattıkları)

Furkan İlker Özmen tarafından düzenlendi
Yazi ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Furkan İlker Özmen yazdı:

Çok güzel söylediniz anlatmak istediğim buydu. Yani benim kafamdaki modifiye ile çoğu focus kullanıcısının kafasındaki düşünce farklı. Zaten focusa binen kitle modifiye seven kitle degil. Ben aracı (16' ti-vct trend x) önüne ve yalıtım kalitesine tabiri caise bayilarak aldım. (Focus 3.5' un önünü köpek  balığına benzeten bir tek benmiyim?)

vallahi helal olsun derdimi özetlemişsin. forumdaki arkadaşlara sesleniyorum madem zevkler renkler tartışılıyormuş işte arkadaşın saydıkları günümüz modifiyesini oluşturan değişimler. sizin ise modifiye deyince en fazla aklınıza gelen focus st spoiler. ve bi-xenon far, ışıklı vites topuzu (kısaca fordun sattıkları)

Boş sözler bunlar, desteksiz iddialar. Halk dilinde demagoji diyoruz. Hiç değilse derdini özetleyen yazıda yazılanı anlamaya çalışsaydın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Furkan İlker Özmen yazdı:

Neyse sen yapta biz de bakalım olmus mu olmamış mı. Daha ehliyetin yok elinde modifiye modifiye diye aforizmalarını dinliyoruz.

Size bu apaçilikleri öğreten, özendiren çevreniz utansın der geçeriz. Ama bi bitmediniz be kardeşim... Günümüz modifiyesi diyor, daha ön yolcu koltuğuna oturmaya yeni hak kazanmış bir bireyken bu tip cümleler sana bir kaç numara büyük gelir.

Laf kondurmuyorsan kendi zevklerine tartışmaya gelemiyorsan tut çeneni, yap yapabiliyosan yapacaklarını. Eglen. Ama boş boş dükkanın önünü kapatma.

--13 dakika sonra eklendi--

Yapsana soyle birsey?

Ford-SEMA-2015-White-Focus-ST-Rally.jpg

sema_gulf_ford_focus_st.jpg

Ikiside elle yapılmış, fabrikasyon malzeme kullanılmadan modifiye edilmiş araçlar. Hani ford üretimi ürün alıp arabasına takanlara laf ediyorsun ya. Mesela böyle el yapımı bir kaporta üretebilirsin. Tabi en başta hayal gücüne sığar ve avamlıktan uzak olursa.

Varsa yoksa  yay-jant-cam filmi. Onu bile düzgün yapabilmişliğiniz yok ya neyse...

Alıntı

Bir şemsiye tamircisi, yazmış olduğu türleri incelemesi için shakespare'a gönderdiğinde, ünlü yazarın cevabı şu olur: Dostum siz şemsiye yapın, hep şemsiye yapın, sadece şemsiye yapın.

Servet Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Modifiye yapmak isteyen konu sahibi arkadaş kimdi ve sorusuna yanı alabildi mi?

Furkan arkadasımız kötü uslubu yüzünden biraz haklılık payı varken uslubu yüzünden onuda kaybetmiş.

Bence modifiye kavramının ucu açık bir egzos ucunu krom yaparak da olabilir bir cam filmiylede yada bazılarızın apaci dediğìmiz tofaş marka araclarlada olur. Ama forumumuz bu konuda biraz tutucu orjinalcilik yada oemcilikten yana.

He! Bende orjinalciyimdir ilk arabam tipoydu ona kücük dokunuşlar yaptım onun dışında  diğer arabalarıma film bile yaptırmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

internette 2.el araçlara bakarken resimlerini eklediğim aracı gördüm. Marşpiyel ve ön-arka tampon eteklerini boyatmış mı acaba?
Adsız.png
Adsız2.png
Adsız3.png

Bnde boyattim ama yerine takilan maspiyerler tam uyumlu gozukmuyo. Kapi esiklerinde altlaronda kaporta ile maspiyeler arasinda bozluklar var... neden olabilir. Her ikiside boyle. On ve arkada sorun yok.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

01.10.2016 - 09:48 tarihinde, Resul özdemir yazdı:

Bnde boyattim ama yerine takilan maspiyerler tam uyumlu gozukmuyo. Kapi esiklerinde altlaronda kaporta ile maspiyeler arasinda bozluklar var... neden olabilir. Her ikiside boyle. On ve arkada sorun yok.

Ne gibi bir sıkıntı var acaba ? bende 2016 hb focusumunkileri boyatmayı düşünüyorum bu hafta resim atma şansınız var mı problemi görmemiz açısından

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.