Jump to content

Ford, Avrupa Gerçek Sürüş Emisyon Testlerine Hazır

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bildiğiniz üzere Ford, Avrupa’da yasalaşma aşamasında olan “Avrupa Gerçek Sürüş Emisyonları” girişimini desteklediğini açıklamıştı.

• Ford, dizel ve benzinli motorların yaklaşan bu sıkı mevzuatı karşılayacağını garanti ediyor.
  • Yeni düzenlemeye göre laboratuvar şartlarına ek olarak gerçek sürüş emisyon mevzuatını da karşılaması gerekiyor. Bunun için araçlar kamu yollarında test edilecek.
  • 2016 yılından itibaren Tamamen Yenilenmiş Ford'lar, 120 dakikaya kadar kentsel, kırsal ve otoyol yollarda test edilecek.

FORD_IWSII_149RDE.thumb.jpg.287c3bf296c4

Ford-IWS2015_RDE_01.thumb.jpg.80f9127093Ford-IWS2015_RDE_02.thumb.jpg.44cd05e95fFord-IWS2015_RDE_03.thumb.jpg.88eaa41788

Avrupa Gerçek Sürüş Emisyon Bilgileri

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu emisyon işi giderek ciddileşiyor.

Bu durumda bence çok tüketen bütün hacimli ve güçlü motorları kafadan yasaklamak lazım.

Koyalım limiti 150 g/km'ye fazlası bütün araçlar zamanla kalksın trafikten...

Bu mudur yani?

İTÜ araştırma yapmış, Boğazdan geçen gemilerden kaynaklanan CO2 emisyonları yıllık 30 milyon ton bulunmuş. 

Bu ne olacak?

Çözüm belli, temel kirleticiyi azaltacaksınız: İnsanı... :)

11 saat önce, Mehmet Demir said:

bu ekipmanlar her araca sığacak mı?

koltuk söksen ona göre ağırlık farkı eklemek lazım..

E cihazlar koltuk ağırlığındadır hocam, dert etmeyelim. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
6 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Toplu kıyım çağrısı mı bu? ... :blink:

Öyle mi algılanıyor, ya da en pratik çözüm bu mu görünüyor? :smiley2k:

Elebtte değil, ama nüfusun kontrol altında olması lazım.

Bugün doğayı tahrip eden baş aktör insan değil mi?

Araba kullanmak için bile eğitim ve sınav sonucu ehliyet belgelenirken çocuk doğurmak serbest, istediğin zaman, istediğin kadar, bu kadar basit ve kontrolsuz mu olmalı? 

Kendine bakmaya aciz adamın üç tane çocuğu var. 

Nereye oturtacağız çevreye, topluma, düzene, bireye, evlada karşı sorumluluğu?

Akıl içgüdünün kontrolünü sağlamamalı mı?

Milyarlar milyarlar milyarlar olmamız şart mı?

Doğanın en istikrarsız ve tutarsız canlısı maalesef insan.

Biraz farkına varılsa ya...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
4 dakika önce, Mehmet Gün said:

Yakup bey; Almanya'da manueller 300 nm, powershiftler 270 nm tüm kataloğlara baktım öyle yazıyor. Eğer adamlar kendi kataloğlarına yanlış yazmışlarsa buda onların ayıbı.

Evet yanlış yazılmış şeyler olabilir, oluyorda. Dediğim gibidir ve nettir :) 

56630e41a3ab3_ScreenShot2015-12-05at18.1

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 TDCi

Yes

120

6-Speed Manual

270

98

74.3

1.5 TDCi

Yes

120

6-Speed Powershift

270

109

67.3

Şimdi, Mehmet Gün said:

1.5 TDCi

Yes

120

6-Speed Manual

270

98

74.3

1.5 TDCi

Yes

120

6-Speed Powershift

270

109

67.3

Buda ingiltere'deki sitesindeki veriler.

Türkiye'de farklı veriler, Almanyada farklı, İngiltere'de farklı. Doğrusu garip bir durum. Ford gibi dünya devi bir otomobil firmasına yakıştıramadım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam konumuz bu değil lakin son ingiliz katalog bu şekilde, yani doğru.

İnternet sitelerinin altında, veriler yanlış olabilir diye boşuna not geçmiyorlar :) 1-2 kişinin elinde bu veriler ve sürekli anlık güncelleme yapılmıyor. Bu sitede gördüğünüz TÜM veriler doğrudur. Başka yerlere bakmanıza gerek yok :)

56633c67ed33b_ScreenShot2015-12-05at21.3

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısınız yakup bey. Hatırlarsanız başka bir konuda "yakup bey ne diyorsa o" demiştim. Benim burda dikkat çektiğim konu günümüz internet çağı olduğu halde firmalar bu konuya gerekli özeni göstermiyorlar sanki. Burda söz konusu olan yerel firmalar değil, dünya çapında firmalar. Haliyle insan bunların daha profesyonel olmasını bekliyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef Ford'da o konuda eksiklik var yok değil. Şimdiye kadar çok fazla hataya denk geldim diyebilirim. Kimisini düzeltiyorlar kimisi kalıyor ama yerel bayii'lerde o tür hata pek olmaz. Mutlaka uyarı/güncelleme gidiyor.

Hatalara gelince, bende buradaki arkadaşlarımızda hata yapabiliyor ama kontrol mekanizması iyi olduğu için güncellemek bizim elimizde :) En hızlı sürede araştırıp değiştirmeye çalışıyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Yakup Ç. A.
      Yazan: Yakup Ç. A.
      Ford, yeni nesil elektrik motorları için yeni üretim süreçlerini araştırmak üzere bir Avrupa araştırma merkezinin kurulduğunu duyuran bir dizi konsorsiyum ortağı arasında yer aldığını duyurdu.

Detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-surdurulebilir-e-motor-uretim-surecleri-gelistirme-projesi/

HaPiPro adı verilen araştırma projesinin amacı, çeşitli Avrupalı üreticilerin elektrikli araç bileşenlerinin seri üretiminde lider bir küresel rol oynaması için temel oluşturacak geleceğe dönükürünler ve yeni süreçler geliştirmektir.

• Yakup Ç. A.
      Anahtarsız girişe sahip olan araba hırsızlığı sayısının artmasıyla mücadele etmek amacıyla Ford, Fiesta’nın uzaktan kumandasına bir uyku modu ekledi. 

https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-anahtarsiz-girisli-araba-hackerlarina-karsi-savasiyor/

Ford kumandanın içindeki yeni bir hareket sensörü, kumandanın 40 saniyeden uzun süre hareketsiz kaldığını tespit ediyor ve uyku modununa geçiyor ve böylelikle kumanda sinyal yaymayı kesiyor.

Ford Fiesta ve Fiesta Van, yeni kumandaları standart olarak ekstra bir ücret ödemeden şu an sunuyor, Fiesta’nın ardından gelecek aydan itibaren Ford Focus üretimine de dahil olacak yeni kumandalar.

• Yakup Ç. A.
      Ford ve Google 1 Şubat'ta, Ford’un dönüşümünü hızlandırmak ve bağlantılı araç deneyimini yeniden keşfetmek için stratejik ortaklığı duyurdu.

Tüm detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-modernizasyonu-hizlandirmak-icin-google-ile-isbirligi-yapiyor/

Özetle 2023'te başlayacak olan bu ortaklık altı yıl boyunca devam edecek. İşletim sistemi Android'e geçiyor. Apple CarPlay gibi diğer tercihler sunulmaya devam edecek. Yerleşik olarak Google Haritalar gelecek vs vs. (oh be kurtulduk nav'dan)

Küresel olarak sunulacak, adı ne olur bilinmez ama artık SYNC olmaması nokta atış olur. İyice çorba olacak yoksa kafalar 😄 

Bkz: Sync 4 https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-sync-4-iletisim-ve-eglence-sistemi-kablosuz-apple-carplay-android-auto/

• Eren Tan
      Yazan: Eren Tan
      Geçen yaz aylarında biliyorsunuz ki 480 HP güce sahip Ford Mustang'in ikonik seçeneklerinden Mach 1 tanıtılmıştı. Ama ne zaman kendi başımıza konfigüre ederiz bilemeyiz! Ben ise ellerimde bulduğum resimler ile kıp kırmızı gövde renkli yeni bir Mustang Mach 1 fotoğrafları paylaşmak istedim. Ve tabii ki her önüme gelen Mustang araçlara "The Show Must Go On" Güzeli olarak ömür boyu anmaya devam edeceğim. Ama mevzu burada kapanmadı! 

Söz konusu 2021 model yeni Mustang Mach 1 olunca, kırmızı gövde rengine sahip olsaydı ne olurdu? Benim şahsi yanıtım şu şekilde olurdu: "KIZIL CADI"! Bu arada Marvel fanatiği olduğumu itiraf etmeden duramayacağım! Marvel firması, 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren Disney+ akış hizmetine sunarak "WandaVision" adlı 8 bölümlük bir diziyi yayınlayacak! Neyse, daha fazla bahsetsem, reklama girer! 😄 

Ben de WandaVision dizisinden "Scarlet Witch" (yani Kızıl Cadı Wanda Maximoff) karakterinden etkilenerek kırmızı gövde renkli yeni bir Ford Mustang Mach 1 fotoğrafları paylaşıyorum. Yani kısacası söz konusu "Kızıl Cadı" olunca; o cadı bir otomobile bürünecekse, işte aşağılardaki kırmızı Mustang Mach 1 araçlarına bürünmeli! ❤️❤️ 
      Bir de promosyon olarak bir kaç şarkı videoları paylaşıyorum! Yüksek ihtimalle şarkı sözlerinin Mustang ile alakaları yoktur! Ama benim zihnimden o müziklerimin melodileri öyle bir Mustang Mach 1'e yansıtır ki, yazamam... Fakat her Ford Mustang araçlarının resmi marşı Queen'in "The Show Must Go On" parçasından şaşmamalı!

• Yakup Ç. A.
      Ford Kuga'nın incelemesini yapmaya çalıştım(k) :)) Uzunca ara geçince biraz zorlandım  Puma'yı daha iyi hazırlayacağım ?  Kuga için söylemeyi atladıklarımı da yazıyla daha sonra aktaracağım. 
      Keyifli seyirler, umarım faydası olur. 

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.