Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Pc6 artık bildiğiniz önceki pc5 gibi değil hocam. Conti premium contact modelini artık daha fazla yüksek performans modellerine yaklaştırdı. Sport Contact 6'da kullanılan omuz alanı tasarımı geliştirilerek bu lastiğe entegre edilmiş. Zaten testler ve conti'nin açıklamasına göre de bu lastik Sport Contact 5'in ve Premium Contact 5'in yerini alması için tasarlanmış. Yani premium contact 2 ve 5 modelleriyle uzaktan yakından alakası olmayan, başka bir üretim anlayışıyla geliştirilen, daha çok yüksek performans lastiklerinin kategorisine yaklaştırılan bir lastik artık. O sebeple pilot sport 4 ile karşılaştırıyorum. Yoksa Premium contact 6 mı Primacy 4 mü Goodyear Efficientgrip Performance mı v.s diye de sorabilirdim ama bu lastikler artık bir nebze de olsa premium contact 6'nin alanından uzak.

Bakalım bende alınca deneyeceğim. Çünkü ben limitleri çok zorlayan birisiyim araç kullanırken. O yüzden 25.000 km de bitirdim lastikleri. çatlaklar başladı. RE050 'de çok gaddar lastikti. Gerçekten de bu böyleyse mesela 002 POTENZA'nın tadından yenmez heralde demiştim. Ama onda bu ebatlarda lastik yok tabii ki. Sonuç olarak CPC6 da, Pilot Sport ta bence beklentilerinizi karşılayacaktır; ama ben yine de CPC6 taraftarıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Bakalım bende alınca deneyeceğim. Çünkü ben limitleri çok zorlayan birisiyim araç kullanırken. O yüzden 25.000 km de bitirdim lastikleri. çatlaklar başladı. RE050 'de çok gaddar lastikti. Gerçekten de bu böyleyse mesela 002 POTENZA'nın tadından yenmez heralde demiştim. Ama onda bu ebatlarda lastik yok tabii ki. Sonuç olarak CPC6 da, Pilot Sport ta bence beklentilerinizi karşılayacaktır; ama ben yine de CPC6 taraftarıyım.

İkisi de bana yetecektir ama pilot sport 4 deneme isteğim de ağır basabilir. Bakalım, zamanı gelince duruma göre bir karar vereceğim artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

İkisi de bana yetecektir ama pilot sport 4 deneme isteğim de ağır basabilir. Bakalım, zamanı gelince duruma göre bir karar vereceğim artık.

Cenk ps4 1 yılda diş derinliği gözle görülür şekilde azalıyor. Ömrü kısa olan bir lastik. Günlük kullanımda yazık edersin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Cenk ps4 1 yılda diş derinliği gözle görülür şekilde azalıyor. Ömrü kısa olan bir lastik. Günlük kullanımda yazık edersin.

Bir kaç tane arkadaşım 18-19 inç ebatta ps4 kullanıyor. Onlar coupe formlu araçlar kullandığından, biraz da sert kullandıklarından gördüğüm kadarıyla bu kullanıma göre 20 bin km tam performans sergiliyor. Ben genellikle sakin sürerim ama arada bir de viraj kasarım. 30 bin km civarı beni götürebilse yeter diye tahmin ediyorum ama bilemiyorum. Bugün kışlıkları söktüm yazlıklara geçtim. Lastikçim ön ve arkaların aynı oranda aşınmış. Muntazam kullanıyorsun, seni 1,5 yıl daha götürür premium contact 5'ler deyince lastik olayını seneye bıraktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar yarın lastikleri ön arka yaptıracağım.10.000 km de tavsiye ediyorlar,bizimkiler 23.000 km oldu.Tutunma da daha iyi olacağını düşünüyorum.Hiç olmassa lastiklerin dengesiz aşınmasını da biraz olsun engellemiş oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Arkadaşlar yarın lastikleri ön arka yaptıracağım.10.000 km de tavsiye ediyorlar,bizimkiler 23.000 km oldu.Tutunma da daha iyi olacağını düşünüyorum.Hiç olmassa lastiklerin dengesiz aşınmasını da biraz olsun engellemiş oluruz.

iyi gezmişin abi, serviste ön arka durumuna bakıp değiştirelimmi dediklerinde değiştirin diyordumda kaç kilometreydi neydi hatırlamıyorum ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, suat coşkun yazdı:

Her 15 binde yapıyorum bu değişimi lastikler hep eşit aşınır.

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

lastik konusunda o mu bu mu diye çok düşünmemek lazımmış onu anladım. Geçen gün siparişini verdiğim Continental pc6 ları taktırdım nihayetinde. 360tl ye aldım. 1 yılda yol yardımı veriyormuş onu da aktif ettik. 2 gündür kullanıyorum konfor olarak farkı bariz belli ediyor. Kışlıklarım conti ts860 onlardan da memnunum ama yazlıklar harbi iyi geldi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

s. a. teknik ve tecrubeniz cok oldugu icin buraya soruyorum: 205.55.16R ebatli lastiklerim bitti. bende falken 215.55.16R lastikleri sifir olarak aldim ve taktim. bu lastiklerle 1500 km uzun yol yaptim. lastik ebadini degisince arac ivmelenmiyor gibime geliyor. gazdan ayagimi alinca arac tik deyip kaliyor, veya bana oyle geliyor. yeni lastiklerden dolayi boyle bisey olabilirmi. yakit ortalamam 5 litreden 6 litreye cikti. yakiti etkilermi ve muayenede sorun olurmu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

s. a. teknik ve tecrubeniz cok oldugu icin buraya soruyorum: 205.55.16R ebatli lastiklerim bitti. bende falken 215.55.16R lastikleri sifir olarak aldim ve taktim. bu lastiklerle 1500 km uzun yol yaptim. lastik ebadini degisince arac ivmelenmiyor gibime geliyor. gazdan ayagimi alinca arac tik deyip kaliyor, veya bana oyle geliyor. yeni lastiklerden dolayi boyle bisey olabilirmi. yakit ortalamam 5 litreden 6 litreye cikti. yakiti etkilermi ve muayenede sorun olurmu.

Debriyaj bitiyor olabilir, önce buna bakmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

Lastik çapı arttığı için seri kalkış hissi olmayabilir, yolda o kadar fark edilmez , sorunun başka olduğu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Lastik çapı arttığı için seri kalkış hissi olmayabilir, yolda o kadar fark edilmez , sorunun başka olduğu düşünüyorum.

tesekkur ederim ilginiz icin. yalniz jant ve yanak onceki olcude. cap bu sartlar altinda nasil degisiyor. eger cap degisiyorsa bu durumda yapilan km ve hiz gostergelerindede sahte veriler olacak. dogrumudur. 

--6 dakika sonra eklendi--
48 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Debriyaj bitiyor olabilir, önce buna bakmalı.

2016 nisan trafik cikisli suan 70 bin de. yuzde seksen uzunyol. debriyaj bitermi bu sartlarda. kisliklar takili iken bu hissi vermiyordu. kisliklar 205.55.16.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

tesekkur ederim ilginiz icin. yalniz jant ve yanak onceki olcude. cap bu sartlar altinda nasil degisiyor. eger cap degisiyorsa bu durumda yapilan km ve hiz gostergelerindede sahte veriler olacak. dogrumudur. 

--6 dakika sonra eklendi--

2016 nisan trafik cikisli suan 70 bin de. yuzde seksen uzunyol. debriyaj bitermi bu sartlarda. kisliklar takili iken bu hissi vermiyordu. kisliklar 205.55.16.

Lastiğin çapı yanlış hatırlamıyorsam 11 mm büyüdü buda hız göstergesinde sapma yaptırıyor, bu ayarı servisde ayarlatabilirsin.

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.