Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ay Ay Ford Modellerinin Türkiye Satış Adetleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

19 dakika önce, H. Cenk said:

aman focus sedan sanki çok satılıyor ..hepsi intercity, hedef filo, garenta bilmem ne.. 

Bireysel kullanıcıda focus HB - sedan satışı yakındır bence. Hatta ben yaşadığım yerde 3 Hbe karşılık 1 sedan diyebilirim. Onun dışında bütün focuslar filo plakalı.. 

Yukarıda Hakan güzellik karın doyurmuyor demiş ya.. Asıl sürücü odaklılık , sürüş dinamikleri  falan karın doyurmuyor. Millet ne yapsın bunları. Millet donanım arıyor kalite arıyor aynı fiyata veya daha az fiyata da başka yerlerde buluyor..  

Güzellikten kastım sadece dış tasarım değil elbette, başta yakıt verimliliği olmak üzere, kalite, konfor, dış tasarım, sürüş dinamikleri vs.. ama yakıt ekonomisi olmadıktan sonra diğerlerinin pek önemi kalmıyor, demek istediğim buydu. Rakipleri arasında sadece Mondeo cıbır kaldı 1.6 dizel otomatik konusunda :D

Opel Insignia 1.6 dizel otomatik satışının patlaması bunun en güzel örneğidir. Vw skandalının rüzgarını da arkasına aldılar tabi. 

Mesela siz 1.6 dizel oto. Focus olmasaydı alırmıydınız ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Hakan Saraylı said:

Güzellikten kastım sadece dış tasarım değil elbette, başta yakıt verimliliği olmak üzere, kalite, konfor, dış tasarım, sürüş dinamikleri vs.. ama yakıt ekonomisi olmadıktan sonra diğerlerinin pek önemi kalmıyor, demek istediğim buydu. Rakipleri arasında sadece Mondeo cıbır kaldı 1.6 dizel otomatik konusunda :D

Opel Insignia 1.6 dizel otomatik satışının patlaması bunun en güzel örneğidir. Vw skandalının rüzgarını da arkasına aldılar tabi. 

Mesela siz 1.6 dizel oto. Focus olmasaydı alırmıydınız ?

powershift turbo benzinli olsa onu alırdım. Yakıt benim için çok önemli değil km yapmıyorum. her zaman sessizlik vs için benzin tercih ederim ama selectshifti asla seçmem. Her ne kadar yeterince konforlu , sorunsuz falan deseler de Nuhnebiden  kalma bir şanzıman. FORD yana yakıla bu şanzımanı devreden çıkarıp modern otomatikler yapmaya can atıyor. 9 ileri 10 ileri falan. Çok değil 2017 2018de bunlar arabalara takılmış olacak. 

Satıcı arkadaşların :D:D sorunsuz  konforlu gazına gelmeyelim aynı şeyleri mondeoda yapmışlardı. Klasik otomatikle getirmiş sonra mecburen powershifte dönmüşlerdi. 

Powershift çok hızlı ve hissettirmeden vites değiştiryor ben çok beğenmiştiö. Korkunç hızlı da alıştım. Yüzyıllardır kullanıuor kadar rahatım şimdi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik opsiyonu özellikle D segmentinde ve MPV, SUV gibi versiyonlarda çok önemli. B ve C kasalarda da her geçen gün daha çok önem kazanıyor. Ancak focusun sorunu bunlar değil. Focusun iki sorunu var, fiyatı ve tasarımı. Arabanın marşbiyerini bile boyamıyorlar, gündüz farı koymuyorlar, titanyumda bile tuhaf bir koltuk döşemesi var, son makyajla birlikte içerideki kalite algısı sürünüyor, ama golf ile aynı fiyata satıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sedan-hb farkı gerçekten çok şaşırtıcı... ancak karşılaştırma yapmak sağlıklı değil tabi. Sedanların çok büyük bir kısmı filo aracı.  Bireysel kullanıma bakmak lazım ancak yinede sedan öndedir. bebek arabasını sokamadınız çünkü bagaja bir türlü :pist:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Mert Yürüyen said:

sedan-hb farkı gerçekten çok şaşırtıcı... ancak karşılaştırma yapmak sağlıklı değil tabi. Sedanların çok büyük bir kısmı filo aracı.  Bireysel kullanıma bakmak lazım ancak yinede sedan öndedir. bebek arabasını sokamadınız çünkü bagaja bir türlü :pist:

Bu aracımda hiç bebek arabası taşımadım yav. Ama en büyük çekçekli valizi bildiğin ittirerek soktum bagaja.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekli arka koltuğu yatırdım bisikletin tekerlerin çıkardım. Uzunlamasına bisikleti koydum. Bir tekeri bisiklet ile cam arasına, bir tekeri 2 li koltuğun arkasına koydum. Valizi onun önüne çantaları muhtelif boşluklara doldurdum. Daha da alırı vardı. Çocuklar 2liye oturdu . Ufak biraz sıkıldı ama sorun olmadı. Tabii tek sorun Allah korusun bir kaza anında içerdeki metallerin birine zarar vermesi idi. 

Özel bisiklet çantaları var onlardan alacağım ama namussuzun bu dönemde ucuzları kalmadı . Hep 1000 TL seviyesinde.Ulan bisikletten daha fazla çantasına para verilmez ki.. 

Sedanın büyük bagajı ilaç reprezentlarının daha fazla numune ve broşür sığdırabilmesi için :D:D HB daha pratik arkadaşlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, H. Cenk said:

Tekli arka koltuğu yatırdım bisikletin tekerlerin çıkardım. Uzunlamasına bisikleti koydum. Bir tekeri bisiklet ile cam arasına, bir tekeri 2 li koltuğun arkasına koydum. Valizi onun önüne çantaları muhtelif boşluklara doldurdum. Daha da alırı vardı. Çocuklar 2liye oturdu . Ufak biraz sıkıldı ama sorun olmadı. Tabii tek sorun Allah korusun bir kaza anında içerdeki metallerin birine zarar vermesi idi. 

Özel bisiklet çantaları var onlardan alacağım ama namussuzun bu dönemde ucuzları kalmadı . Hep 1000 TL seviyesinde.Ulan bisikletten daha fazla çantasına para verilmez ki.. 

Sedanın büyük bagajı ilaç reprezentlarının daha fazla numune ve broşür sığdırabilmesi için :D:D HB daha pratik arkadaşlar.

Abi koltuk yatırma olayı bizde de var ki.Ben de geçenlerde bildiğin mini gardrop taşıdım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SW kullanıcısı olarak satış adetlerinin az olmasına üzüldüm ama şaşırmadım. bu ülkede SW tercihinin arttığını hiç görecek miyiz acaba..

bir de yanlış anlamazsanız bagaj tartışmalarınıza hababam sınıfına gülen çocuk gibi gülebilir miyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

SW kullanıcısı olarak satış adetlerinin az olmasına üzüldüm ama şaşırmadım. bu ülkede SW tercihinin arttığını hiç görecek miyiz acaba..

bir de yanlış anlamazsanız bagaj tartışmalarınıza hababam sınıfına gülen çocuk gibi gülebilir miyim :)

Ya sen girmeseydin ne güzel biz öndeydik.

Şaka biryana da eğer çocuk olmasaydı zaten hb alırdım.Sonuçta ihtiyaç meselesi bu seçim.

Bekar ve yeni evliler HB

Çocuklu aileler sedan

Çocuğu artık büyümüş ve kendisi yaşlanmışlar HB (yeniden)

Çok çocuklular SW :D e anca yeter yav

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.