Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Broşüre göre otomatik start-stop 1.6 Lt. Ecoboost motor ile sunulmaktadır yazıyor. İbare aynen şöyle:

Donanım

Trend Style Titanium

Otomatik Start-Stop*** - - S

Broşürdeki donanım listesinin altında küçük yazıyla :

*** 1.6 l EcoBoost motor ile sunulmaktadır.

yazıyor.

Tamam Bendeki f 2,5 sony nin de gerçekten saçma idi bazı kullanımları,kör noktayıda görmeyeyim peki,önemli diil,ama start-stopa takıldım...Bu konudaki takıntımı aşamıyorum,ah bir aşsam yarın Tur otodayım arabayı görmeden siparişi patlatıcam hemen....

Mühendisler buna layık görmüş :rolleyes: Daha çok kalabalık şehirlerde dizel tercih edildiğinden bu sistem avantajdan dezavantaja dönüşebiliyor yapısı itibarıyla..

Belki de bu yüzden onlardan kestiler bunu :D

Ne derseniz ?

Kör nokta sistemine çok ihtiyaç duymanızın sebeplerini araştırdınız mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mühendisler buna layık görmüş :) Daha çok kalabalık şehirlerde dizel tercih edildiğinden bu sistem avantajdan dezavantaja dönüşebiliyor yapısı itibarıyla..

Belki de bu yüzden onlardan kestiler bunu :)

Ne derseniz ?

Kör nokta sistemine çok ihtiyaç duymanızın sebeplerini araştırdınız mı ?

Kör Nokta sistemine çok ihtiyaç falan duyduğum yok,benim anlatmaya çalıştığım şey başka...Kör nokta olmasa da olur demiştim yukarda zaten...BBaşka bir şeyden bahsediyorum...Neyse artık,bekleyip göreceğiz bu ek donanım paketlerini ve sonrasını...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir düzeltme.

Yakup;

1,6 TDCİ ile start-stop sisteminin bir uyumsuzluğu sözkonusu değil.

Eğer öyle olsaydı S40'ta,C4'te ya da diğerlerinde kullanılmazdı.

Bence yakın bir gelecekte gelir 1.6 TDCİ'ye start-stop.

Bende öyle umuyorum ve bekliyorum.İngilterede,fransada,ispanyada,almanyada 1.6 TDCI manuel 6 viteste start-stop var zaten,mutlaka Türkiyeye de gelecektir,ama ne zaman...Sanırım ecoboost motoru ön plana çıkartmak için 6 ay kadar daha böyle gidecek donanım politikası otosanın....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abim uyumsuz demiyorum ki :)

çok sıkı trafikde zararlıdır..Eğer manul kapama ve tuş ile kapama yok ise sonu çok kötü olur.

Buarada s40 da bu sistemi kaldırdılar..

Saygılar

Bu start-stop belirli bir süre sonra devreye girmiyor mu?Ne bileyim işte 30 saniye rölantide kalırsa falan gibi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soruyu anlamadım tam ?

Frene basarak durursan motor durur ayağını kaldırırsan araç çalışır..

Bazı araçlarda atıyorum 30 sn de 7 kere bu olduysa sistem devre dışı kalır..Tuş'u da vardır basarsın tekrar açılır..

marka marka sistem değişebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün forddan, yeni focusun tanıtım broşürünü yollamışlar eve donanım listesi renkler vs bilgiler mevcut, jantları pek beğenmedim :) belki canlı görünce fikrim değişebilir

img1646f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img1649oo.jpg

img1647pr.jpg

img1648l.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soruyu anlamadım tam ?

Frene basarak durursan motor durur ayağını kaldırırsan araç çalışır..

Bazı araçlarda atıyorum 30 sn de 7 kere bu olduysa sistem devre dışı kalır..Tuş'u da vardır basarsın tekrar açılır..

marka marka sistem değişebiliyor.

Ben start-stopun çalışma şeklini bilmiyorum,yani araba belirli süre rölantide ve frende kalınca stop edip sonra trafik akmaya başlayınca gaza basınca mı çalışıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben start-stopun çalışma şeklini bilmiyorum,yani araba belirli süre rölantide ve frende kalınca stop edip sonra trafik akmaya başlayınca gaza basınca mı çalışıyor?

Eee dediğim gibi işte..

Frene basıp araç durunca motor stop eder.

ayağını frenden kaldırınca araç çalışır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün forddan, yeni focusun tanıtım broşürünü yollamışlar eve donanım listesi renkler vs bilgiler mevcut, jantları pek beğenmedim :) belki canlı görünce fikrim değişebilir

Hani bana hani bana demişşşşş....ama yok işte :) teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.