Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar dün de açıkladım zaten.. benim burda fordu eleştirmemin nedeni kesinlikle yok kör nokta uyarı sistemiymiş yok start stop muş değil.. benim asıl eleştirim avrupada satılan zetec donanımın arkadaşlara gelen broşürlerle karşılaştırıldığında burada titanium olarak satılmasıdır.. ben buna karşıyım.. bana start stopu getirme, kör noktayı da getirme veya getirsen de opsiyon yap yine almam ama bana orda satılan titaniumu getir bari..start stopsuz, kör nokta uyarı sistemsiz ve sonysiz.. şimdi şöle açıklayım arkadaşlara gelen broşürde titanium donanımda hız göstergesi ile devir göstergesi arasındaki ekran küçük ve kalitesiz.. bu avrupada zetec donanımda satılıyor.. işte beb böyle ekranlı araba istemiyorum.. ayrıca youtube a girip "new ford focus car buyer" yazın ve videonun 2:35 ile 2:55 arasındaki 20 sn lik bölümü izlediğinzide birkez daha anlayacaksınız.. orda inceleyen adam kullanılan plastiği beğenmediğini ama titanium modellerinde bu bölümlerin çok kaliteli olduğunu ama biraz pahalı olduğunu söylüyor.. işte ben burda 60 bine bu titaniumu almak istiyorum. yani kaliteli olanı.. otamatik park, sony teyp, kör nokta uyarı sistemi umrumda bile değil.. bazı arkadaşlar herkes donanımdan kısıyor diyor.. evet genel olarak katılıyorum ama opel almanyada satılan en düşük modeli getirip burda cosmo diye satmıyor.. sadecedvd 800 yerine cd 500 getiriyor.. yani opsiyonları değiştiriyor.. bunlar almanyada da zaten opsiyon.. sadece almanyada daha çok seçenek var burada daha az..

en son söyleyeceğim şey Türk halkını burada aptal yerine koyup avrupada en düşük modelden bi üst modelin (yani zetec) üzerine bir elektronik klima ekleyerek burada titanium diye satmaktır.. umarım anlatabilmişimdir..yani inş. haksız çıkarımda gerçekten titanium modeli tr ye gelir..yoksa ford focusu şirket arabası olmaktan kimse kurtaramaz.. 60 bin gibi paralar donanıma değil araçtaki kaliteye verilir.. saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görmeden ? yine donanımla kıyasladınız ? blink.gifblink.gif

Ülkemiz Sony için bile ekstra para alıyor, ilerde touch gelecek bunları unutmayalım..

Arkadaşlar ayrıca bu dedikleriniz tüm markalarda mevcut.

Bakın BMW araca 60 bin euro veriyorsunuz ne ekran var ne birşey digital klima için ekstra ödüyorsunuz

Keza s60 ve A6 da böyle.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görmeden ? yine donanımla kıyasladınız ? blink.gifblink.gif

Ülkemiz Sony için bile ekstra para alıyor, ilerde touch gelecek bunları unutmayalım..

Arkadaşlar ayrıca bu dedikleriniz tüm markalarda mevcut.

Bakın BMW araca 60 bin euro veriyorsunuz ne ekran var ne birşey digital klima için ekstra ödüyorsunuz

Keza s60 ve A6 da böyle.. :)

evet görmedim.. ama gelen broşürde titanium da gösterilen resim avrupadaki zetec ile aynı.. ben onun için bu yorumları yaptım.. en sonunda da inş haksızımdır diyorum zaten..broşür evine gelen biri avrupa broşüründeki zetec ile karşılaştırabilir bizim titaniumu..ayrıca opel örneğini verdim.. yani her markada mevcut değil.. renaultta bazı kalite farkları vardı.. o da araç tr de üretildiği için bazı kaynak işçiliği, ne bileyim tr şartlarına uyum sağlaması için aracın yerden yüksekliği farklı idi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kalite konusuna bende katılıyorum, verilen paranın karşılığında bi kalite olmalı. Malzeme, işçilik, sürüş, mekanik aksam vs. kalitesi gibi. BMW, Merso, Audi vs. gibi araçlara eksik donanımları olmasına rağmen o kadar para verilmesinin nedenlerinden biride bu kalitesidir. Örneğin yeni jettanın kalite olarak golf kadar olamadığı söyleniyor. Keza bi önceki golf lerde güncelinden kaliteli diye geçiyor bazı dergilerde. Yani firmalar araçların motor, yürüyen aksam gibi teknik özelliklerini geliştirip daha az yakıtla daha çok peformans sağlamaya ve daha az co2 emisyonu salgılamaya çalışıyorlar. bununla beraber maliyet kaygısıyla donanım ve malzeme-işçilik kalitesinden yer yer ödün veriyorlar.

Özelliklede malesef ülkemizde tüketici bilinci tam oluşmadığı için, firmalar vede distribütörler araçların donanım ve özelliklerinde istediği gibi oynama yapıyor. E birde güzel ülkemizin katmerli vergi sistemide eklenince daha az donanıma daha çok para ödüyoruz malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.