Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Mustang Türkiye'de (Ön İnceleme)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bizim yetkimiz Ford marka aksesuar & ürün satmakla kısıtlı. Ama şöyle yapabiliriz / yapıyoruz ... uygun ama Ford malı olmayan aksesuar, mesela Brembo kit alan kişiye makul bir işçilik ücreti karşılığında montaj hizmeti verebiliriz. / veriyoruz. 

Kaliperler ile ilgili (ben boyama fikrine pek sıcak bakmıyorum) kapak ve komple kaliper değişimi dışında estetik ve/veya performans çözümü aklıma gelmiyor (an itibarı ile) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet olmamış :) 

Kaliper seti ve kapak için link vermiştim. Google'dan arama yapabilirsiniz ... hemen hepsi internet üzerinden alınabiliyor ... Model / Üretim yılı girip sipariş vereceksiniz ...

Örnek : Kaliper Kapağı (ucuzu ve pahalısı ile yüzlerce alternatif var kuşkusuz.)

http://www.cjponyparts.com/mgp/c/8_1001_93/?gclid=CP-j3fW1-cgCFQrhGwod4psLlg

ya da Brembo Kit (komple set ... borular dahil)

http://www.americanmuscle.com/frpp-6piston-brake-kit-0514.html

...gibi, gibi.  Seçene çooook, yeter ki internette biraz arayın. 

Brembo'nun +'sı ne olur?  Günlük kullanımda hiç bir şey olmaz :) Zaten Brembo gibi kit'ler kuZu'nun zorlandığı zamanlar için yapılmış.  Pist / Performans kullanımında frenler bir süre sonunda "şişer" yani aşırı ısı nedeni ile frenleme mesafesi uzar ve frenlerden performans alamazsınız. Brembo (ve alternatif markalar) bu şişme, işlevsiz hale gelme eşiğini öteye taşımak için dizayn edilir. 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan abi kapak frenlemede kullanımda sorun yaratıyormu yada komple brembo set almakmı daha iyi olur

Bilgilerin bizi aydınlatıyor usta senin şahsi fikrin sadece kapakla bunu çözsekmi yoksa komple brembo setmi yapsak maslak sanayi kapak yada brembo set bulmak için doğru yermi yada bir önerin olurmu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güzel şekil : Kapak (dert yaratmaz ... yeter ki kapak malzemesi düzgün olsun, ısınma nedeni ile erime / deformasyon yaşamasın) 

güzel şekil + performans : kaliper seti ...

yani ben kuZu'yu tütsüleyeceğim, frene bastığımda zINK! diye de dursun deniyorsa (aracın standart frenleri de iyidir ama performans seti tabi ki daha başarılı ...) o zaman adres komple kit. yok ben o kadar tütsüye yatmıyorum zaten ... ama görüntü lazım (açık konuşalım, standar kaliperler çok şık değil) deniyorsa sadece kapak yeter. 

... sonuçta bunun kararını verecek olan aracın kullanıcısı ...ben ve benim gibilerin haddi sadece "fikir verme" seviyesinde kalır, bunun ötesi haddini aşmaktır. 

Not : Maslak veya Taxim'de ki amerikancılarda ne var? mal ne kalite? ...düzgün mü? yoksa çakma alibaba malzemesi mi? ... bunu bilmiyorum, o konuda yorum yapmayayım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buyrun ->  http://www.brembo.com/en/car  

İnternet Satıcısı -> http://www.cjponyparts.com/ford-racing-front-brake-kit-6-piston-brembo-conversion-15-performance-pack-ecoboost-base-gt-2015-2016/p/M2300V/     ...ön set (örnek) ...ama Brembo'nun Türkiyede'de satıcısı var, onlara da ALO! denebilir.  http://www.brembofren.com/  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan abi sağol aydınlandık mevcut frenlerin yeterli olduğu kanısındayım zaten frenleri birçok test ve dergide övülmüş kapakla işi halledeyim bu arada ben arabanın limitörünü hallettim 350 hp güç 480 nm tork değerleri var son hızı denemedim ama ara hızlanmalar fark etti egzos seside çok iyi oldu saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yazılım şanzıman ayarları egzos sistemi 1500 dolar ödedim benim için en önemlisi egzos sesiydi makul sayılacak bir ses aldık şu an ancak yakıt tüketimi dikkatli kullandığımda 12 13 lt civarı ama güç istediğimde anormal artıyor 15 16 lt oluyor bilgi olarak yazdım açıkçası çok dert etmiyorum

kaan abi şimdiye kadarki samimi paylaşımların için çok sağol şimdi bir fırsat bulunca bolu taraflarında bir top speed yapmak niyetindeyim ayrıca fırsat bulunca sanada bir merhaba demek isterim senin tabirinle kuzunun ilk servisini orda yaptırırım saygılar iyi çalışmalar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Tayfun ozden said:

Kaan abi sağol aydınlandık mevcut frenlerin yeterli olduğu kanısındayım zaten frenleri birçok test ve dergide övülmüş kapakla işi halledeyim bu arada ben arabanın limitörünü hallettim 350 hp güç 480 nm tork değerleri var son hızı denemedim ama ara hızlanmalar fark etti egzos seside çok iyi oldu saygılar

Daha önce de yazdım beni dinlememişsiniz :D

Bir önceki mustanglerin giriş versiyonlarında oldukça kalitesiz bir driveshaft vardı. Limitör drivesahftı korumak için var. Bu limitörü kaldıranların yolda driveshaft dağılması ile karşılaşabildikleri biliniyor. Yeni mustang de çıkarken Amerikalılar aynısı olacak mı diye epey araştırmıştı diye hatırlıyorum. Hatta 2.3lere mod yapmak isteyenler driveshaftı da değiştirsem mi diye konular açıyorlardı mustang forumlarında.  2.3 ile 5.0 ın driveshfatı birebir aynı ise bence korkmayın. Ama farklı ise son hız denemesi yapmamanızı naçizane öneririm. Yaparsanız da iptal öncesi limit hızları fazla geçmeyin derim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa versiyonu kuzu'lar "performans" tip şaft ile geliyor (amortisör kule gergisi aynı mantık gereği standart) EU versiyonda ... 3100 ft-lb (yani yaklaşık 4,200Nm) kullanım toleransına sahip bu şaft doğal olarak -burulma- yaşamıyor ... istenirse 900hp'yi ve 4,000+ ft-lb'yi (yaklaşık 5,400Nm) destekleyen alüminyum/alaşım (yani daha hafif) performans şaft'ı ile de değişim yapabiliriz ama bence buna (EU'lar için) gerek yok.  

Ama Tayfun bey'in kuZu EU versiyon değil ki!! denebilir (haklı olarak) ... ama kimse "şaft kesmez" ise biz taş mı yiyeceğiz abi? :) ekmeğimizi engelleme bea ... :smiley2k: ... şaft kaç para biliyor musun? muHAHAHAHA!?! 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.