Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Windows 10

Önerilen Mesajlar

Güncel derken? Windows 8.1 kullanıyorum. Bunun yanında windows güncelleştirmelerini de kontrol etmem gerekir mi?

Evet Windows 8.1'in de güncel olması gerekir. Hatta bazı kullanıcıların Windows kaynaklı güncelleme sorunları nedeniyle güncelleme geçmişi ve datalarını temizleyip yükseltme yapabildikleri durumlar da olmuş. Tabi sizde böyle olacak diye bir kural yok, zaten Microsoft sürecin birkaç gün ile birkaç hafta sürebileceğini belirtiyor.

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün akşam w10'a geçtim.. Genel itibariyle güzel ama kaspersky internet security çalışmıyor, uyumlu değil.. nedense asus smart gesture çalışmıyordu, yenisini yükleyince düzeldi. nvidia gforce experience da çalışmıyordu. ama onun sorunu w10 değilmiş. genel olarak çalışmıyormuş.. ekran kartı sürücülerinde sıkıntı yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bugün nihayet elime ulaşan SSD'ye CD'den temiz kurulum yaptım. En fazla 15 dakika falan sürdü kurulum. Windows 8.x'de olduğu gibi Kart okuyucunun driverını kuramadı. Onu da 8.1 driver ile çözdüm aıkıntısız. Nvidia da dahil olmak üzere bütün driverları, yükleyip güncelleştirdi. 6.7 saniyede kullanıma hazır masaüstündeyim  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bugün nihayet elime ulaşan SSD'ye CD'den temiz kurulum yaptım. En fazla 15 dakika falan sürdü kurulum. Windows 8.x'de olduğu gibi Kart okuyucunun driverını kuramadı. Onu da 8.1 driver ile çözdüm aıkıntısız. Nvidia da dahil olmak üzere bütün driverları, yükleyip güncelleştirdi. 6.7 saniyede kullanıma hazır masaüstündeyim  :)

Lisanslama işi nasıl oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün akşam w10'a geçtim.. Genel itibariyle güzel ama kaspersky internet security çalışmıyor, uyumlu değil.. nedense asus smart gesture çalışmıyordu, yenisini yükleyince düzeldi. nvidia gforce experience da çalışmıyordu. ama onun sorunu w10 değilmiş. genel olarak çalışmıyormuş.. ekran kartı sürücülerinde sıkıntı yok..

Müdür geforce experience bendede çalışmıyordu. denetim masasından bölge ayarlarını "Amerika" yapınca çalışıyor.

İnternette okudum denedim oldu... İlginç ama gerçek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lisanslama işi nasıl oluyor.

Eğer kurulum yaptığınız bilgisayarda lisanslı bir windows yüklü ise, bu lisans zaten BİOS'a gömülü. Dolayısıyla etkinleştirmeyi buradan yapıyor. Temiz kurulumda durum biraz daha farklı ama Windows'unuz lisanslı ise yine sorun olmaz. Serial girmeye gerek yok hiçbir şekilde.

WİN7'den yükseltirken tüm programlar silip mi yükseltiyor ?

Yükseltme yapacaksanız, bütün verileriniz korunur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Evin DELL laptopunu güncelliyorum şuan onda sorun çıkmaz muhtemelen.

Bir de toplama bilgisayar vardı win 7'li o uyarı vermiş yeni sürüm var diye babam yüklemiş buna. Pc'yi kapat diyorum, kapanıyor ışıkları vs de sönüyor 4 sn sonra falan tekrar açılıyor :D Niye acaba

Buradaki olayın aynısı da elemanlar laylaylom etmiş

https://wmaraci.com/forum/windows/windows-10-kapanmiyor-257779.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay windows güç seçeneklerinde güç tuşlarının davranışlarını bir inceleyebilir mi? Kapatma tuşunda durum ne. Hibrit kapatma ve hızlı başlangıç opsiyonları ne durumda.  Hibrit kapatma bir anlamda derin uyku. Çok teferruata girmeyeyim. Aklıma ilk gelen hibrit kapatmanın açık olup bilgisayarın bu derin uykuya girememesi sonucu reboot etmeye çalışması.

Donanım da dahil olmak üzere başka nedenler de mümkün.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.