Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Windows 10

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Eeee hani sadece lisansı olanlara geliyordu win 10 ? Win8 varken gelmedi ama win7 yüklemiştim geldi.

Win 8 ve Win 7 lerin tamamına geliyor. Eğer windowunuz bir şekilde lisanslanmışsa :smiley2k:, Win 10 etkinleştiriliyor. Bir de artık  yeni bilgisayarlarda kurulum cd'si, windows seri numarası diye bir şey yok. Lisans Bios'a gömülü geldiği için win 8 ile aldığınız bilgisayarda bu lisans zaten mevcut. Yani win 10 aktivasyonu bununla yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Win 8 ve Win 7 lerin tamamına geliyor. Eğer windowunuz bir şekilde lisanslanmışsa :smiley2k:, Win 10 etkinleştiriliyor. Bir de artık  yeni bilgisayarlarda kurulum cd'si, windows seri numarası diye bir şey yok. Lisans Bios'a gömülü geldiği için win 8 ile aldığınız bilgisayarda bu lisans zaten mevcut. Yani win 10 aktivasyonu bununla yapıyor.

İşte lisanssızsa ya win7 ? Çakmaysa yani o zaman gelmiyor yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:P Bill Gates hayır işlerine girdi ya ondan ötürü. Giderken şirketi de götüreyim demiş.

@Doğan Kurban Yükseltme 1 sene sürecek, zaten Win 10 ile alınan her bilgisayara lisans ücreti veriliyor. Dünya batsa onlar batmaz.

Bir de şöyle düşün google androidi ücretsiz veriyor, apple ürünü alırsan ios ya da macos da öyle. Artık devir uygulama devri. Microsoft da bu kulvarda yer arıyor. 2014'te uygulama pazarının cirosu Hollywood'u bile katlamış diye okumuştum. Paralar paralar yani.

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

yukarıdaki mesajımda bahsetmiştim, win 10 a yükseltince eski windows için windows.old klasörü oluşabilir diye. ben bugün laptop u 10 a yükselttim. yerel disk c: de *.old klasörü oluştu. bu klasör eski windows işletim sisteminize ait bilgileri depolar. eğer ki win 10 u beğenmediniz ve eski sürüme dönmek isterseniz bu klasör burada kalmalı. bugün okuduğum sayfada bunun için 1 ay sürenizin olduğu yazıyordu. ben win 10 u beğendim artık geri dönmem derseniz silebilirsiniz bu klasörü..AMA bu klasör sil demekle silinmez. silmekle mesela ben 19 gb yer kazanacağım..

bu klasörü silmek için: bilgisayarım ı açıp, c sürücünüze sağ tıklayıp özelliklere gidin.. aşağıda disk i temizle seçeneği var. bunu seçin, bilgisayar temizlenecek alanın hesabını yapınca size bir pencere açacak, bu pencereninde altında sistem dosyalarını temizle seçeneği var, o na tıklayıp devam edin..

bu işlemler 3-5 dk sürecektir, acele etmeyin..

win_10-2.thumb.jpg.b333ed4ba82aa645803a1win_10.thumb.jpg.56ab14ba809151a76321f9f

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.