Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Windows 10

Önerilen Mesajlar

valla gelince demişti dersin... eskisi aferdesiniz b.k gibiydi. şimdiki süper olmuş en azndan alışık olduğumuz kullanıma geri dönülmüş. lenovoyu çok seviyorum ya, fiyat perfırmansı çok yüksek bir makine. eskiden şirket laptopımı da lenovoydu denetimde sürekli sırtdımda gezdirirdim ara sıra çıldırırtırdı ama genelde çok iyiydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Windows 10 dağıtımı 29 Temmuz'da başladı. Ancak o bildirim simgesi rezervasyon amacıyla dediğiniz gibi 4-5 aydır orada. @H. Cenk abi mevcut windows sürümünün güncelleştirmelerinin tastamam olduğundan emin ol. Bazen güncelleştirme problemleri buna sebep olabiliyor. İnternette çözüm için çok çeşitli yöntemler var. Güncelleştirme geçmişini silmek vs. Ancak ilk olarak Windows Update'ten güncelleştirmeli manuel olarak kontrol edip varsa yüklemekte fayda var.

Bir diğer yol da şuradan kurulum aracını indirmek.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5-6 aydır aynı kutu "hazır olunca bana bildir" diyor. 5-6 ayı atmış olabilirim ama 4 ayı kesin var. 

O kutucuğa tıklayınca bir ekran açılması lazım. Oradan bir şekilde indirmeyi manuel olarak başlatabiliyorsunuz (seçenkelerden windows güncellemeye ulaşılıyor). Ben o şekilde yapmıştım. Çünkü ben de aynı sorun ile karşılaşmıştım, bekleyin diyor güncelleme gelmiyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla gelince demişti dersin... eskisi aferdesiniz b.k gibiydi. şimdiki süper olmuş en azndan alışık olduğumuz kullanıma geri dönülmüş. lenovoyu çok seviyorum ya, fiyat perfırmansı çok yüksek bir makine. eskiden şirket laptopımı da lenovoydu denetimde sürekli sırtdımda gezdirirdim ara sıra çıldırırtırdı ama genelde çok iyiydi

Kesinlikle katılıyorum,Lenovo iyidir candır. 2 sene önce 1300TL ye aldığım laptop GTA 5 gibi bir oyunu high-medium ayarlarda rahat rahat oynatıyor hala. 

Tek sıkıntım bu Windows güncellemeleri,her gelen güncellemede fena derecede aptallaşıyor zamanla düzeliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce update gidip güncellemeleri kontrol edin.varsa yükleyin.

Sağ Aşağıdaki pencereye tıklayınca windows update e git varsa, tıklayın. Update sayfasında 10 u yükle çıkıyor. 

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu akşam uğraştım. 10a yükselttim. 

Öncelikle update zaten otomatikmiş sadece tek güncelleme vardı onu yaptım. Yine yükseltmedi. 

Google da aradım. 

mediacreationtool64.exe diye bir dosya indirdim. Bu da yükseltmeyi yaptı. 

Şu an comodo "risk altında" diyor..sanırım kaldırıp yeniden kurmam gerekecek 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu akşam uğraştım. 10a yükselttim. 

Öncelikle update zaten otomatikmiş sadece tek güncelleme vardı onu yaptım. Yine yükseltmedi. 

Google da aradım. 

mediacreationtool64.exe diye bir dosya indirdim. Bu da yükseltmeyi yaptı. 

Şu an comodo "risk altında" diyor..sanırım kaldırıp yeniden kurmam gerekecek 

Bu gönderdiğim linkteki dosyaydı :) Bu dosya DVD ve USB'ye yazılabilir kurulum dosyaları da hazırlayabiliyor.

Comodo'nun mevcut sürümü Win 10 uyumlu olmayabilir belki de güncelleştirme ile çözülür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

oldu galiba..kaldırdım geri yükledim comodoyu . yanında gelen rezillikleri de reddettim. chromodo diye browser yapmışlar yandex geekbuddy falan

10 daha iyi gibi. en azından başlat var o bile yeter.

sadece her açışta dolby arıyor sonra da yok diyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

pc nizi yükseltmenin veya bir kurulum dvd si veya flash belleği oluşturup sıfırdan kurmanın yolunu yazayım. birçoğumuz yükseltmeyi sevmez sıfırdan kurulumu yapmak isteriz.

*** ama önce yükseltin sonra aşağıdaki yazılımla windows 10 KEY inizi öğrenin. key olmadan daha sonra win 10 u sıfırdan kuramazsınız.

öncelikle şu anda pc sini yükseltenler belki win 10 KEY ini bilmiyordur. bunu öğrenmek için windows ta bir yol öneriyor ama okumadım orayı, en basiti şu yazılımı pc nize kurmak, aşağılarda bir tane internet explorer key var, bir tane win 10 key.. ikisinide not edin. muhtemelen sıfırdan kurulum için win 10 key yeterli olacaktır.  http://www.belarc.com/free_download.html bu yazılım tüm sisteminizi tarayıp key ler dahil herşeyi size gösteriyor.

key i not ettikten sonra microsoft sitesine gidip sisteminize uyumlu windows u home/pro - 32 bit/64 bit - Dil  seçip ya usb belleğe, yada pc ye iso dosyasını indirip, sonradan dvd ye yazacaksınız.

bu işlemi yapmak için bu sayfaya gidip size win 10 nuzu sunacak küçük yazılımı kurmak gerekiyor. kurduktan sonra çalışır ve size yol gösterir.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

tıkla ve sayfanın sonundan sisteminize uygun 32-64 bit tool u indirin..

( @H. Cenk bu sayfadan yükselt veya yeni pc için windows indir seçeneği çıkıyor, yükseltmeyi seçebilirsiniz, hala sorun varsa)

sonra size yükselt veya yeni pc için indirme seçeneği sunuyor, sizler 2. yi seçeceksiniz sonraki adım ya usb bellek takın diyecek, yada pc ye iso dosyasını indirecek. ben iso dosyasını pc ye indirdim ve saklamak üzere bir dvd ye yazdım.. ilerleyen günlerde temiz kurulum yapabilirim..

kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-10-usbsi-veya-dvdsi-olusturma_57310.html

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
14 dakika önce, Serdar Eryürekli said:

Yüklemeye yükledim de, laptop eski olduğu için fazla yavaşladı. Birde geçen gün webcam in çalışmadığını fark ettim. Sanırım 1 ay dan sonra tekar eskiye dönemiyormuşuz. Eee ne yapacam ben peki?

Geri dönüş yap

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Doğan Kurban said:

Bas formatı o zaman

İşin güzel tarafı da o, format için bir tuş var, oda çalışmıyor. Dün bilgisayarı sıfırlamayı denedim, o kadar bekletti sonra da utanmadan ''küçük bir hata oluştu, hiç bir şey değiştirilemedi'' dedi. Küçük hataya bak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Serdar Eryürekli said:

İşin güzel tarafı da o, format için bir tuş var, oda çalışmıyor. Dün bilgisayarı sıfırlamayı denedim, o kadar bekletti sonra da utanmadan ''küçük bir hata oluştu, hiç bir şey değiştirilemedi'' dedi. Küçük hataya bak.

Geçmiş olsun o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.