Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Çünkü 1.6 eb bundan sonra çok çok zor bulacağız. Bayi listelesinden kalkmış

:claps:  :claps:  :claps:

Otosan'a yakışır bir tutum.

Ford ile yollarımızı ayırma vaktidir.

Ford.com.tr daha sağlıklı gerçi. Bayi kendide kaldırmış olabilir konuşmadım çünkü.

Şimdi baktım ford.com.tr adresinden 1.6 EB Titanium x paket 66690 TL (şeker kırmızı) ,+ smart paket ile beraber şu an kullandığım arabadan farklı olarak ufak tefekleri saymazsak sadece Sony var 68770 TL . Titanium EB ise 60880 TL.Tit.X + sunroof + smart paket 70695 TL.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldığınız fiyat normal yüksek değil. Masraf onlara ait tabi isterseniz daha fazla indirim ile plakası sizde çıkarttırabilirsiniz.

Aracınızda ne var ne yok buradan kontrol edebilirsiniz. 

Trend ve Trend x listesi aracınızda olacak olanlardır. Sony alamazsınız.Start stop ise sadece Titanium ile gelmektedir.

Start stopla ilgili küçük bir düzeltme gereği hissettim. Start stop sadece Ecoboost motorla, trend x Style ve Titanium da sunulmakta.

Murat U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence butondan bahsediliyor :D (tecrübe :P )

Kuvvetle muhtemel haklısın. Bende zaman zaman arkadaşlar anahtarsız çalıştırmadan bahsederken, bundan start stop diye bahsettiklerini işitmiştim. Yanlış biliyor olabilirim ama sanırım Reno'nun eski araçlarında da anahtarsız çalıştırma start stop olarak geçiyordu. Buradan kalma bir söylem olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ozan kaç milyon tane araç üretiliyor? Ne denli gerekli olduğu! ortada.. Böyle bir sürü detay var her kafadan bir istek ve mod geliyor..Hangisini yapacaksın ?

bende onu diyorum çoğu kullanıcı için gerekli olmadığından yapmıyorlar, basit bir kol takıyor onun yerine. eh birazda marka politakası ıvır zıvır bazı arabalarda bile varmış artık, bundan 15-20 sene öncesine baksan anca mercedes bmw en fazla audide vardır.

her istenilen tabiki yapılamaz ancak bazı şeyler zamanla gelişip oturuyor, 5-6 sene önce kaç tane arabada fabrika çıkışı park sensörü vardı? artık neredeyse park sensörü standart hale geldi şuan aynı durumda kamera var bundan bi süre sonrada kamera standartlaşıcak...

bazı markalar (sadece türkiye içinmi bilmiyorum tabi) ford mesela ise geriye doğru gidebiliyor cam suyu sensörünün olmaması gibi :) Arkadaşım olmadığını görünce şok geçirdi, her arabada olduğunu düşünüyormuş. taş çatlasın 0.1 dolarlık bir sensör neden kaldırırsın ki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende onu diyorum çoğu kullanıcı için gerekli olmadığından yapmıyorlar, basit bir kol takıyor onun yerine. eh birazda marka politakası ıvır zıvır bazı arabalarda bile varmış artık, bundan 15-20 sene öncesine baksan anca mercedes bmw en fazla audide vardır.

her istenilen tabiki yapılamaz ancak bazı şeyler zamanla gelişip oturuyor, 5-6 sene önce kaç tane arabada fabrika çıkışı park sensörü vardı? artık neredeyse park sensörü standart hale geldi şuan aynı durumda kamera var bundan bi süre sonrada kamera standartlaşıcak...

bazı markalar (sadece türkiye içinmi bilmiyorum tabi) ford mesela ise geriye doğru gidebiliyor cam suyu sensörünün olmaması gibi :) Arkadaşım olmadığını görünce şok geçirdi, her arabada olduğunu düşünüyormuş. taş çatlasın 0.1 dolarlık bir sensör neden kaldırırsın ki...

Amerika dediğimiz DEV pazar da park sensörünün kullanılma oranını biliyormusun Ozan ? 

Ayrıca cam suyu olan F3'ler var hatta F2'ler de var..Donanım listesinde yok o yüzden niye yok diyemiyorsun.Şansına geliyor..Böyle yapacak birşey yok.Buarada bizim kasalarda bayiiler bedava tedarik ediyordu..Aklında olsun. Kiminde sensör var kiminde tesisat var olabiliyor.

Dediğim gibi bende bukadar konuyu dağıtmak istemem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amerika dediğimiz DEV pazar da park sensörünün kullanılma oranını biliyormusun Ozan ? 

fark edermi :D onlar alışmış demir tamponlara önemsemiyordur tabi :D

Pariste mesela sen kaç kişiye park sensörü satabilirsin, adam zaten ittire ittire park ediyor. park sensörü sadece bir örnek. aynı şey hemen hemen tüm donanımlar içinde ABS içinde geçerli, biz puntoyu alırken fiestada ABS opsiyoneldi, şuan absnin opsiyonel olduğu bir araç varmıdır? ABSde bazı insanlar için gereksiz olabilir, babam mesela ben geçenlerde gösterene kadar habersizdi abs nin ne olduğundan nasıl çalıştığından.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fark edermi :D onlar alışmış demir tamponlara önemsemiyordur tabi :D

Pariste mesela sen kaç kişiye park sensörü satabilirsin, adam zaten ittire ittire park ediyor. park sensörü sadece bir örnek. aynı şey hemen hemen tüm donanımlar içinde ABS içinde geçerli, biz puntoyu alırken fiestada ABS opsiyoneldi, şuan absnin opsiyonel olduğu bir araç varmıdır? ABSde bazı insanlar için gereksiz olabilir, babam mesela ben geçenlerde gösterene kadar habersizdi abs nin ne olduğundan nasıl çalıştığından.

Biraz daha yaklaşık örneklere gel sen gel :D bunlarla olmaz :zha: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz daha yaklaşık örneklere gel sen gel :D bunlarla olmaz :zha:

dedim ya her türlü donanımı bu kapsama sokarım ben :D ilk üretilen arabayı düşün far mar dışında ne vardı? şimdi neler var bence hepsi bu süreçten geçerek bu hale gelmişler.

bu arada bugun dikkatimi çekti W115 gördüm bi tane, o zamanlar bu gazlı amortisörler yokmuş heralde adamlar aynı sistemi yaylarla yapmışlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam birde 2013 model golf'e bakın sonra tartışalım bunu :yeah: Görüşürüz cevabı bekliyorum :)

Olay sadece maaliyet olabilir mi ? Kullanışlılık ve fayda'ya bakmak lazım değil mi yani ? Birde bazı şeyler reklamdır amortisör bak yıllardır varmış kapı koruma kaç yıldır var :D

Neyse ben yorumu yaptım arkadaşlar katılmamak elinizdedir. Benden bukadar. 

Golf te mantıksız iş yapmış o zaman eğer yoksa .Ford un mantıksız işlerinin olduğu gibi mesela focus 2 de alarm ,elektrikli priz soğutmalı torpido var yeni kasada yok ,2009 a kadar olan titanyum ve ghia olan focuslarda elektrikli koltuk var 2010-11 ve 2011 sonrası  x paket hariç modellerde yok bu ne mantıksız iş teknoloji ilerliyor arabada bazı özellikler geriliyor böyle mantıksız iş mi olurmuş teknoloji ilerledikçe araçta yenilik olur eski özellikler alınmaz ..Golfte bu konuda forda benzemeye başlamış demekki  mesela eski golfte comfortline modelde hız sabitleme var yeni golfte hıgline de var yada ekstra  alacaksın bunlar mantıksız işler .Bunu ancak ford mantıklı görür çünkü kendi çıkarına olduğu için ama müşteri için mantıksız işlerdir bunlar hemde zarardır 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Golf te mantıksız iş yapmış o zaman eğer yoksa .Ford un mantıksız işlerinin olduğu gibi mesela focus 2 de alarm ,elektrikli priz soğutmalı torpido var yeni kasada yok ,2009 a kadar olan titanyum ve ghia olan focuslarda elektrikli koltuk var 2010-11 ve 2011 sonrası  x paket hariç modellerde yok bu ne mantıksız iş teknoloji ilerliyor arabada bazı özellikler geriliyor böyle mantıksız iş mi olurmuş teknoloji ilerledikçe araçta yenilik olur eski özellikler alınmaz ..Golfte bu konuda forda benzemeye başlamış demekki  mesela eski golfte comfortline modelde hız sabitleme var yeni golfte hıgline de var yada ekstra  alacaksın bunlar mantıksız işler .Bunu ancak ford mantıklı görür çünkü kendi çıkarına olduğu için ama müşteri için mantıksız işlerdir bunlar hemde zarardır 

@Yakup Çağatay, bu tip çalmalar genel olarak otosan marifetimi yoksa genelmi? KOÇ en son puntodan bagaj lambasını çalmıştı :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neymiş bu oran böyle bir oran mı hesaplamışlar Amerika ne kadar park sensörü kullanıyor diye  ? Bana ne Amerika dan ben kendi ihtiyacıma bakarım ..Ona bakarsan Türkiye de de park sensörü kullanmayan çok az artık aracında olmayanlarda arabasına sonradan taktırıyor.Amerika geri görüş kamerası kullanıyordur belki sensör olayını aşmışlardır  

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay, bu tip çalmalar genel olarak otosan marifetimi yoksa genelmi? KOÇ en son puntodan bagaj lambasını çalmıştı :D

Genelde çalınanlar gözüküyor eklenenler görünmek istenmiyor o yüzden fazla dalmadan bana söylenene geleyim.

Kimisi pazar isteği yönüyle otosan kimi tamamen ford eu.. 

Çağlar abinin dedikleri ne ford'u ne vw'e bağlar nitelikte hepsi öznel şeyler..O yüzden tartışmaya bence gerek yok bir yere varamayız :D (bu konu da)

Siz sanırım yazıları bölüm bölüm okuyup değerlendiriyorsunuz konuya her açıdan bakarak cevap vererek yorulmak istemiyorum gece gece..

Kaput amartisörüne ihtiyaç duyduğunuzu lütfen firmaya iletiniz. 

İyi geceler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya otosan ya ford un marifetidir aracın kılavuzunda bazı özellikler yazıldığına göre Tr deki araçlarda da olmadığına göre otosanın marifetidir diye düşünüyorum ben  sonuçta birileri çalıp çırpıyor ,birileri de bunu doğru bir şey olarak görüyor !!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.