Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

evet şimdi broşür indirdim..focus a 1.0 eb 100 bg bile koymuşlar

bu arada ford türkiye sitesine 1.0 ın dahil olduğu yeni Türkçe broşür eklenmiş, indirebilirsiniz

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman baştan getirmeyeceksin kardeşim...

6 ay satıp sonra tutmadı diye bırakmayacaksın, istikrarlı olacaksın, malının arkasında duracaksın, ya da önceden adam gibi piyasa araştırması yapacaksın ve dediğim gibi baştan getirmeyeceksin.

Almak isteyeni de alanı da mağdur etmeyeceksin.

Prestij önemli bir reklam unsurudur, arkasında durmayı becerebilirsen.

Otosan'ın seçimleri karlılık açısında mantıklı olabilir, ama müşteri memnuniyetini uzun vadeli bir pazarlama stratejisi olarak gözetmedikleri ya da marka aidiyeti geliştirmek için çaba sarf etmedikleri de açık.

Ben böyle algılıyorum.

Bu şartlarda da servis desteği dışında, ki önemli ölçüde benim özel şartlarıma bağlı, Ford'a yönelik ilgim bitmiştir.  

Cem Abi, sana noktası virgülüne kadar aynen katılıyorum, çok güzel ifade etmişsin.Bizler her ne kadar ihtiyaç ve zevklerimiz doğrultusunda araç alıyor isek aynı zamanda nispeten yatırım amacı da güderiz, bu işin karı peşinde değiliz fakat ikinci elde de şok edecek şekilde bakıyorsun ki aracın yok oluvermiş peki müşteri mağduriyeti ne olacak? Anlamadığım diğer şey ise  talep az olabilir sipariş üzerine getirilmesi çok mu zor bir durum veya site üzerinde seçenekler üzerinde bulunulması çok mu maliyetli bir durum ki seçeneklerden bile kaldırıldı?

Nihat Abukan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Abi, sana noktası virgülüne kadar aynen katılıyorum, çok güzel ifade etmişsin.Bizler her ne kadar ihtiyaç ve zevklerimiz doğrultusunda araç alıyor isek aynı zamanda nispeten yatırım amacı da güderiz, bu işin karı peşinde değiliz fakat ikinci elde de şok edecek şekilde bakıyorsun ki aracın yok oluvermiş peki müşteri mağduriyeti ne olacak? Anlamadığım diğer şey ise talep az olabilir sipariş üzerine getirilmesi çok mu zor bir durum veya site üzerinde seçenekler üzerinde bulunulması çok mu maliyetli bir durum ki seçeneklerden bile kaldırıldı?

Yukarıda açıkladım nedenini. Atladınız sanırım. Evet maaliyetli
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup, maliyetli dediğin yüzbinlerce dolar mı?

Birşeyleri bilmesem bende böyle derdim.

O yüzden bunlara fazla giremiyorum bana sormayın otosan yetkilisine sormanız daha iyi olur. Ford europe aşırı zorluyor. Bu sene çok iyi satması gerekiyor otosan. Böyle diyim. Evet yüzbinlerce dolar olabiliyor. Bir hedef düşünün. Tek tek düşünmeyin. Sadece bu mu yapıldı sizce ?

SW karoser'de azaldı bakın bunlar sadece Focus.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birşeyleri bilmesem bende böyle derdim.

O yüzden bunlara fazla giremiyorum bana sormayın otosan yetkilisine sormanız daha iyi olur. Ford europe aşırı zorluyor. Bu sene çok iyi satması gerekiyor otosan. Böyle diyim. Evet yüzbinlerce dolar olabiliyor. Bir hedef düşünün. Tek tek düşünmeyin. Sadece bu mu yapıldı sizce ?

SW karoser'de azaldı bakın bunlar sadece Focus.

Zaten dün gece Otosan'a yazdım ha ne kadar kaale alırlar bilmem ama yazdım, güya geri döneceklermiş bakalım ne zamana...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıda açıkladım nedenini. Atladınız sanırım. Evet maaliyetli

Tabii bence de maliyetli.

Bak:

Seat Leon FR 1.4 TSi 140 PS Liste fiyatı 50.400 

İster teknik özelliklerine bak, ister donanım özelliklerine.

Sonra da dön muadili var mı bir de Ford'a bak!

Bunu Seat yapabiliyor da Otosan/Ford mu yapamıyor!?

Kullanıcı olarak beni şirketin kar hırsı hiç ama hiç ilgilendirmez, cebinde parası olan müşteriysem beni tavlamayı bilecek.

Kar hırsı peşindeyse o zaman baştan maceraya girip desteklemeyeceği modelleri getirmeyecek.

Beni yok sayıyorsa ben de ister istemez o markayı yok sayacağım.

Benim kişisel duruşumdur, kimseyi bağlamaz. 

Sen Otosan'ın zihniyetini paylaşıyor olabilirsin, bunu yaparken kendini kullanıcıdan çok satıcı gibi hissettiğini düşünmeden de edemiyorum.

Bugün EB sahibi olsaydın neler hissederdin bir de açık yüreklilikle onu yazsan diyorum.

Zamanında böyle olacağını öngördüğüm halde aldım bu arabayı, yani satırlarım şaşkın ve kendini mağdur hisseden birinin klavyesinden çıkmıyor.

Sadece hemen her zaman izlediğim basiretsizliği (ya da senin yaklaşımınla kar hırsını) bu sefer de bu pencereden eleştiriyorum. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabii bence de maliyetli.

Bak:

Seat Leon FR 1.4 TSi 140 PS Liste fiyatı 50.400

İster teknik özelliklerine bak, ister donanım özelliklerine.

Sonra da dön muadili var mı bir de Ford'a bak!

Bunu Seat yapabiliyor da Otosan/Ford mu yapamıyor!?

Kullanıcı olarak beni şirketin kar hırsı hiç ama hiç ilgilendirmez, cebinde parası olan müşteriysem beni tavlamayı bilecek.

Kar hırsı peşindeyse o zaman baştan maceraya girip desteklemeyeceği modelleri getirmeyecek.

Beni yok sayıyorsa ben de ister istemez o markayı yok sayacağım.

Benim kişisel duruşumdur, kimseyi bağlamaz.

Sen Otosan'ın zihniyetini paylaşıyor olabilirsin, bunu yaparken kendini kullanıcıdan çok satıcı gibi hissettiğini düşünmeden de edemiyorum.

Bugün EB sahibi olsaydın neler hissederdin bir de açık yüreklilikle onu yazsan diyorum.

Zamanında böyle olacağını öngördüğüm halde aldım bu arabayı, yani satırlarım şaşkın ve kendini mağdur hisseden birinin klavyesinden çıkmıyor.

Sadece hemen her zaman izlediğim basiretsizliği (ya da senin yaklaşımınla kar hırsını) bu sefer de bu pencereden eleştiriyorum.

Abi sen bana niye kızıyorsun ki ? Anlamadım soru sorulmuş şimdi buraya otosandan biri gelip yanıt mı verecek mi? Hayır

Normal müşteriyi sadece dinleyip tamam haklısınız diyecek benim yazdığım şeyi bile söylemeyecek belki de zaten yorumum budur demiyorum ki . 2 yıldır 1.6 eb en iyi seçenek diyen kaç kişi var benden başka alamayıp?

Sitemizde almadan önce soranlara tavsiye eden de biz değil miyiz ?

Ben sahibi olsam satacağım zamana kadar fazla düşünmezdim.

Belki elimizde ki Focusu satarken ATM Focus olmayacak ? :)

Focus 1.6 tdci kalkınca yerine 1.5 gelecek ? O ne yapacak ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi sen bana niye kızıyorsun ki ?

İlahi sana niye kızayım ki...!?

Ben genel düşüncelerimi biraz da hislerimle yoğurarak yazıyorum ortaya.

Her daim Otosan/Ford'u anladığını gösteren bir tutum içinde göründüğünden cevaplar da mecburen sana yöneliyor.

Çok çok Otosan'dan içeriden bilgi alabiliyorsan belki mekanizma tersine de işler ve düşüncelerimiz oraya da ulaşır diye düşünürüm.

Zaten ben Otosan olsam PR grubuma bu tür forumları da izletirim, marjinal bile kalsak. 

Ayrıca motorun üretimden kalktığı için gelmemesini anlayabilirim, mesela VAG 1.4 TSi 160-170 PS'ler öyle, ama Avrupa'da şakır şakır satan modeli listeden kaldırmak biraz farklı.

Neyse uzatmaya gerek yok, yıllardır Ford kullanan birisi olarak niye mucize bekliyorum (mesela Focus ST gibi) o da bilinmez.

Einstein demiş zaten: Aynı şeyi defalarca yapıp farklı sonuç beklemek olsa olsa deliliktir. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi sen bana niye kızıyorsun ki ? Anlamadım soru sorulmuş şimdi buraya otosandan biri gelip yanıt mı verecek mi? Hayır

Normal müşteriyi sadece dinleyip tamam haklısınız diyecek benim yazdığım şeyi bile söylemeyecek belki de zaten yorumum budur demiyorum ki . 2 yıldır 1.6 eb en iyi seçenek diyen kaç kişi var benden başka alamayıp?

Sitemizde almadan önce soranlara tavsiye eden de biz değil miyiz ?

Ben sahibi olsam satacağım zamana kadar fazla düşünmezdim.

Belki elimizde ki Focusu satarken ATM Focus olmayacak ? :)

Focus 1.6 tdci kalkınca yerine 1.5 gelecek ? O ne yapacak ?

Yakup 2-3 haftadan beri aracım satılık, maalesef ki şu an ben düşünüyorum. :hmm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlahi sana niye kızayım ki...!?

Ben genel düşüncelerimi biraz da hislerimle yoğurarak yazıyorum ortaya.

Her daim Otosan/Ford'u anladığını gösteren bir tutum içinde göründüğünden cevaplar da mecburen sana yöneliyor.

Çok çok Otosan'dan içeriden bilgi alabiliyorsan belki mekanizma tersine de işler ve düşüncelerimiz oraya da ulaşır diye düşünürüm.

Zaten ben Otosan olsam PR grubuma bu tür forumları da izletirim, marjinal bile kalsak.

Ford eu çok hain. Koç iyi sabrediyor :D para işte.

Ben yine de ileteceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.