Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Keskin sirke küpüne zarar, bir yerden kazançalrını sağlayacaklar ;)

Aracınıza güveniyorsanız doğrudan son kullanıcıya satın.

Sonra "ah keşke" olmasın...

Aracımda değişen ve boya var. Ama her hangi bir problemi falan yok. Bu konuda güveniyorum elbette. Sadece canımı sıkan şey aynı araca bir hafta arayla farklı fiyat vermeleri. :( Belki de ah keşke diyeceğim ama pis inat ettim, 28999 TL teklif etseler bile kabul etmeyeceğim. Mersin Ergin A.Ş. canımı sıktı. Hani onlar tok satıcı, ben ise çoook daha fazla tok alıcıyım. Sadece arabamın başına gelen talihsizlikler yüzünden arabamdan soğudum. Mesela bayram öncesi klima dış ünitesi gecenin 2'sinde yerinden sökülüp 1. kattan düşüp askıda kalarak kaputuma çarpma yapıp göçük oluşturunca aracı serviste yaptırdıktan sonra lanet olsun dedim. Artık istemiyorum seni dedim :) Hani masrafsız, sorunsuz binmeye rahat rahat devam edebilirim. Devam eden 2 yıl garanti... Neyse başınızı ağrıtmayayım daha fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 TİT. + smart sedan beyaz için peşin 55.000 altı teklif alamadım ( 2 farklı bayi)

Birde yukarikedine ek olarak x paketlisine peşin 59000.

yani bu sitedeki fiyatlara neden yaklaşamıyorum?

Ankarada veya İstanbulda(anadolu yakası) durumlar nasıl hiç fiyat alan varmı? son çare uçağa atlayıp gelip alacam. :sumo:

Adana otokoçu aramanızı tafsiye ederim şiddetle. Mersinden 1000 TL daha uygun fiyat veriyorlar. Ben Mersin Erginden söylediğim fiyatı Adanadan aldığım fiyatı söyledikten sonra alabildim. Yani yine Adana fiyatını aldım Mersinden ama zor bela. Nazlarını çekmenize değmez.

Murat Uluçınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba değerli Focus ailesi,

Aranıza yeni katılmış her üye gibi ben de forumun fiyat bölümünde ilk iletimi gönderiyorum :)

Ben Focus Titanium Sedan siyah 1.6 TDCi 115 PS aracı almak istiyorum. Bunların üstüne artı olarakta Smart paket ve sun roof düşünüyorum. Otokoç ve Arkas'tan aldığım fiyatlardan sonra forumdaki fiyatları görünce anlaşılan biraz daha pazarlık yapmam gerektiğini anladım. Amacım 60000 TL'nin üstüne çıkmamak. Acaba Aralık'ı beklemeli miyim yoksa 60000 TL civarında teklif alırsam almalı mıyım?

Gerçi burası yeri değil ama bir diğer sorum da sun roof konusunda sıkıntı yaratmaları. Elimizde yok, beklemeniz lazım gibisinden laflar söylüyorlar. Madem elinizde yok sitede neden bir opsiyon olarak gösteriyorsunuz! Acaba forumda sun roof'lu araç alan var mı ve gelmesi için beklemeleri ne kadar sürdü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu olsun, bu olsun dediniz mi ellerinde tesadüfen o özellikte araç varsa pazarlığını yapar alırsınız, ancak stokta özel isteklerinizi karşılayacak nitelikte araç yoksa mecburen sipariş üzerine gelecektir ve o zaman pazarlık şansınız azalır. İstediğiniz donanımlı aracın peşin satış fiyatı 65.000 TL'ye yakın, 60.000'e alınması zor ama imkansız değil. Açıkcası Aralık ayı için de ciddi bir fiyat düşüşü beklemiyorum, çünkü bildiğim kadarı ile eritmeleri gereken ciddi bir stok olmadığı gibi bu seneki kotalar da oldukça düşük tutulmuş vaziyette, ama yanılıyor olabilirim.

Otokoç tüm bayilerdeki ve depodaki araçları görebiliyor, bu araştırmayı yaptılar ve yok dedilerse mecburen sipariş verip bekleyecek, ya da istediğiniz donanım özelliklerinde değil de hazır bulunan aracın donanım özelliklerine razı olacaksınız.

Sipariş üzerine gelme süresi de önceden sipariş edilip üretimden çıkmış araçlarda istediğiniz özellikte bir araç varsa ortalama bir ay, üretilip geleceklerde de üç ay diye düşünmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sun roof'lu araç alan var mı ve gelmesi için beklemeleri ne kadar sürdü?

Tabiki forumda sunrooflşu araç alan var ve hatta en dolusunu alan bile var..Cem beyin dediği gibi,sizin istediğinize birebir uyan araç yoksa ancak sipari,şle getirirler,o zamanda 1 kuruş bile indirim yapmazlar,yapsalarda yapacağınız pazarlık çingene pazarlığı olur,200-300 indirttirmek için döktüğünüz dile değmez...60 Bin TL.lik araba alacaksınız 200-300 litrayı indirtme peşinde olmazsınız haliyle...Örneğin ben ful donanımlı şeker kırmızı bir focus 3 almak istiyordum..Ankarada ve hatta Türkiyenin hiçbir yerinde Otokoç Ankara haricinde böyle bir araç yoktu o tarihte..Pazarlık yapmak istedim ama maalesef elim çok güçlü değildi..Otokoç Ankara satış müdürü arkadaşım olduğu için yapabilecekleri en iyi indirimi yani aldıkları karı indirdiler ve sonuçta 3 bin tl daha indirip bana sattılar..Pazarlık yapabilme şansımın olduğu daha düşük donanımlarda yada renklerde araçlar vardı ellerinde hatta o araçlarda bayağı indirim daha yaptılar,ama ben şeker kırmızı diye tutturunca o zaman bu fiyattan daha aşağısı olmaz dediler ve bende tamam diyip aldım...İsteklerimizin bedeli olur,o bedel bazen bayağı pahalıdır... Sunrooflu araç bulmanız mümkün ama önemli olan istediğiniz donanım ve renkte olması ise ve bu konuda kararlıysanız (-ki kararlı olmanızı tavsiye ederim,ilerde içinizde ıkte kalabilir,ayrıca sunroof gerçekten çok güzel bir aksesuar) siparişi verin,en fazla 1 ay içinde (bu dönem üretim dönemi olduğu için) Aracınıza kavuşursunuz..Ancak fabrikanın ara verdiği Ocak ayında sipariş vermeniz halinde 2 ay beklersiniz....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayi ne gün veriyorsa o olur, buradan yazmak sadece tahmin ve sizi tatmin etmez..Yani geçmiş örnekler geleceği net aydınlatamaz..

Daha 2 gün önce indirim oldu eski seviyeye indi fiyat.Daha fazla inse inse bin lira iner diyelim abartılı bir rakam beklemeyin :)

Kafanıza yattıysa hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün İzmir Karşıyaka'daki Arkas'a uğradım. Maalesef istediğim gibi sunroof'lu bir sedan Titanium Türkiye'de yokmuş. Hatta istediğim renk olan siyahta yok. Beyaz sedan Titanium Smart paketli bir araç var sadece ellerinde. Onun için de 60500 TL fiyat aldım. Ama iki arada kaldım. İstediğim özellikler için Şubat'ı beklemeli miyim yoksa acele edip almalı mıyım emin değilim. Denildiği gibi Şubat'tan önce yeni araç gelme durumu olmaz mı sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Fırat Karasu,

Eğer daha sonradan keşke alsaydım demezseniz size sunulan fırsat değerlendirilebilir. Ellerindeki araç için pazarlık şansınız daha fazla.

Ancak ben illa istediğim opsiyonlar olsun istiyorum (ki hakkınız, ben istediğim arabayı almayı isterim) derseniz pazarlık şansınız biraz daha az olur.

Siparişinizi verip bekleyin. Öyle şubata falan da kalmaz.

Bana bir, bir buçuk ay falan dediler, 2 mi 3 mü (tam hatırlamıyorum) hafta sorna teslim ettiler. Yani öyle çok beklemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün İzmir Karşıyaka'daki Arkas'a uğradım. Maalesef istediğim gibi sunroof'lu bir sedan Titanium Türkiye'de yokmuş. Hatta istediğim renk olan siyahta yok. Beyaz sedan Titanium Smart paketli bir araç var sadece ellerinde. Onun için de 60500 TL fiyat aldım. Ama iki arada kaldım. İstediğim özellikler için Şubat'ı beklemeli miyim yoksa acele edip almalı mıyım emin değilim. Denildiği gibi Şubat'tan önce yeni araç gelme durumu olmaz mı sizce?

Otokoçta Rukiye var selamımı söyleyin yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Fırat Karasu,

Eğer daha sonradan keşke alsaydım demezseniz size sunulan fırsat değerlendirilebilir. Ellerindeki araç için pazarlık şansınız daha fazla.

Ancak ben illa istediğim opsiyonlar olsun istiyorum (ki hakkınız, ben istediğim arabayı almayı isterim) derseniz pazarlık şansınız biraz daha az olur.

Siparişinizi verip bekleyin. Öyle şubata falan da kalmaz.

Bana bir, bir buçuk ay falan dediler, 2 mi 3 mü (tam hatırlamıyorum) hafta sorna teslim ettiler. Yani öyle çok beklemezsiniz.

Cevabınız için teşekkürler. Ancak oradaki bayan Ocak'ta fabrikanın tatile gireceğini bu yüzden Şubat'a sarkacağını söyledi.

Bir de 0 araç alımında tecrübesizim. Şimdi yıl sonu geldi. Şipariş alınınca 2013'te teslim edileceğinden fiyat farkının ayrıca ilave edileceğini filan da söyledi. Yanlış bir adım atmaktan da çekiniyorum. Şimdi siparişi verip beklemeli miyim yoksa 2013 gelsin o zaman mı yeni fiyatları görüp vereyim emin değilim.

Birde otokoç'a gidin bence :)

Oradaki bayan sistemden Türkiye çapındaki tüm Ford bayilerini gördüğünü cevabını ona göre verdiğini söyledi. Acaba bir numara mı bu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevabınız için teşekkürler. Ancak oradaki bayan Ocak'ta fabrikanın tatile gireceğini bu yüzden Şubat'a sarkacağını söyledi.

Bir de 0 araç alımında tecrübesizim. Şimdi yıl sonu geldi. Şipariş alınınca 2013'te teslim edileceğinden fiyat farkının ayrıca ilave edileceğini filan da söyledi. Yanlış bir adım atmaktan da çekiniyorum. Şimdi siparişi verip beklemeli miyim yoksa 2013 gelsin o zaman mı yeni fiyatları görüp vereyim emin değilim.

Oradaki bayan sistemden Türkiye çapındaki tüm Ford bayilerini gördüğünü cevabını ona göre verdiğini söyledi. Acaba bir numara mı bu :)

Ben sadece otokoç tüm stokları görebiliyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ancak oradaki bayan Ocak'ta fabrikanın tatile gireceğini bu yüzden Şubat'a sarkacağını söyledi.

İyi de henüz kasımdayız.

Focus ta öyle yok satan bir araba değil. Tabi bu durum ülkemiz için geçerli ama olsun.

Şahsen ben arabamı alırken bayi karşısında oldukça ezilen büzülen bir yapı sergiledim. Sanki öyle olunca daha bir yardımcı olacaklar gibi düşündüm.

Şimdiki aklım olsa tam tersini yapardım.

Arkadaş şunu şunu şunu istiyorum, şu donanımlar olsun vs pazarlığınızı bitirdikten sonra, adamlar size şu zaman teslim edebiliriz falan diyecekler. Siz o zaman en fazla 1 ay, 1,5 ay bekleyebileceğinizi daha fazla bekleyemeyeceğinizi belirtin (tabi çok ciddi bir şekilde) bence bulacaklardır sizin arabanızı.İllaki vardır. Ellerinde yoksa diğer bayilerden bulacaklardır. Tabi tam olarak ne istediğinizi bilemiyorum ama öyle şubata falan kalmaz yani.

Şubat nedir yaa, biz duruşmaları vermiyoruz şubata :D :D

Böyle bir tavır sergilerseniz belki Ocak'a bile kalmaz teslimat, ama benim tavsiyem kalsın Ocak ayına, çünkü iki kez mtv ödemek zorunda kalmazsınız.

Tabi söylediklerim biraz benim düşüncem. Size kesinlikle böyle yapın demiyorum. Ama ben nasip olur, sıfır km başka bir araba alırsam daha ketum davranacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce de yazdım, istenilen özelliklerde bir araç tesadüfen geçilen siparişler sonucu üretilip Türkiye'ye sevk edilmek üzere hazır partide varsa bir aya kalmaz gelir, tabii geçilen siparişlere hakim birisinin bunu bilmesi olası ancak, yoksa bayilerin ekranlarına düşmez bunlar.

Yoksa eğer ve yeni partiden üretilip gelecekse Almanya'daki üretimi iki ay ortalama, önümüzde noel tatili de var, yani kişiye özel sipariş kesin uzar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.