Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Ben dizelci değilim.. fazladan verilen 4 milyar'ı biri bana verirse düşünürüm diyecem ama öğrenci adamım şimdi bana kimse para vermyecekse dizel alırım :P:D:D :D ehueheuh

Ayrıca anında kim cevap versin şimdi sana...Alanlar alıyor işte kaç kişi tit-x aldı..

Koca Türkiye'de 1 ayda 3-4 adet alan oldu sırf bizim bildiğimiz..demekki alan var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

60.000 ve üstünü şu piyasa şartlarında donanımı ne olursa olsun dizel Focus'a vermek bana pek mantıklı görünmüyor.

Ha araç alırken gönül mantığı yeniyor olabilir, bütçe de müsaitse güle güle kullanın, ama mantık hayır diyor maalesef.

Ben EB'a bile 51.000 TL sayarken hzursuz oldum ama motorun sevdasına ödedim başka...

Değdi mi? Bence evet ama hala çok taze.

veya tit alır (51-52)...oem bi-xenon ve spoiler takarım..Sonra jant..

Kesinlikle ve mutlaka artı yay (bu konuya daha ayrıntılı gireceğim)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt Fiyatları İstanbul'un Fiyatlarıdır

Benzin 4,29 (95 oktan. ) 4,29*55=235.95

Dizel 3,76 3,76*55= 206,8

Aradaki fark : 29 TL.

Araçların fiyatı arasındaki farkla 241 kere deponuzu doldurabilirsiniz Benzinli aracı olan arkadaşlar. :D

Benzinli motorun ortalama yakıt tüketimi 5,9, 100 km de benzinli Focus 25 TL lik yakıt harcamakta

Dizel motorun ortalama yakıt tüketimi 4,2, 100 km de dizel Focus 15 TL lik yakıt harcamakta. Yani arada 100 Km de 10 TL fark var.

Aşağıdaki fiyatları Ford'un sitesinden aldım. Herhangi bir indirimi göz önüne almadan hesapladım. Yukarıdaki fiyatları ise sizlerin söylediklerinize göre hesapladım.

Dizel Titanium, X pak+Park pak+sunroof Focus 3 Sedan fiyatı =70,540 TL

Benzinli Titanium, X pak+Park pak+sunroof Focus 3 Sedan fiyatı =61,120 TL Arada 9,420,00 TL fark var. Ki bu fark artık en az yukarıdaki hesaplamaya göre 90,000 Km de kapanıyor. Dizelin yakıt ekonomisi ile Gülelim mi, ağlayalım mı?

Yanlışsam düzeltin beyler. Moralim yerine gelsin :P

Görmüş olduğum gerçek şu ki, dizelci arkadaşlar sanırım ortada büyük bir kazık var. :D

ÜmitVaysaloğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arka sayfaları görünce golf mü bişey gördüm sankim...Sakın sakın....Golf önümüzdeki sene kasa değiştiriyor...Ayrıca 1.4 TSI 130 bg - 1.4 TSI 150 bg olacak 122 bitecek..Yanlız o Audi motoru aynı motor sadece adı değişti yanlış anlaşılmasın...İki sene sonra da 1.6 TDI 140 bg geliyor...Şu an böyle birşey varsa aklında tevfik abi sakın sakın.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet canım biliyorum hepsini...keşke cengoya göstermeseydim...tüm değşimleri biliyorum...ama 2012 ye yeni birşeyler girebilirmiyim diye...mesela highline sadece esp hillholder yok ama doknumatik kerandan içindeki malzemeye kadar heyşer full ve 52000 tl...sıkldım ya...araba bakarken artık kolçak bile opsiyon...ümit kardeş gibi düşündüğüm için...geçrekten türkiyede artık sürücü tpinin değişmesi lazım...millet dizel motorların dötünü kaldırdı..yoksa böyle korkunç bir fark olabilirmi ya..9000 7000 4000 bune...bende diyorumki dizele vermem içine bindigimde full bir araba alırım az binerim öz binerim...konubu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

GörmÜş olduğum gerçek şu ki, dizelci arkadaşlar sanırım ortada bÜyÜk bir kazık var. :)

Tartışmaya açık birkaç saptama yapacağım:

1. Yılda 30.000 km altında yapanlar için dizel ekonomik açıdan çok elverişli değil, servis ve bakım maliyetlerinin de daha yÜksek olduğunu unutmayalım

2. Dizel motor turbo ve tork nedeniyle alınabilir, ancak EB varlığında bu da biraz önemini kaybediyor.

3. 2.elde satarken de daha pahalı satacağınız için edinme maliyetinden o kadar da rahatsız olmaya gerek yok.

4. mazot - benzin arasındaki fiyat farkı da uzun vadede giderek azalıyor.

Sonuçta yılda 15.000 km yapan biri olarak ayda 150-200 TL fazladan benzinli kullanma lÜksÜm için harcıyorum, şimdilik bunun da hesabını yapmıyorum, emekli maaşına kalınca dÜşÜneceğiz artık ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kesinlikle katılıyorum bende forumda siz gelmeden önce benzer yorumları yapmıştım kendimde dizel araç kullandığım halde...türk tüketicisi işi çok abarttı hiçkimse ederine bakmıyor...yada kmsine...sadece full biraraba yerine normal bir donanım sahip ama dizel alayım diyor...ama büyükşehirlerde gerçekten en önemli şey artık otomatik vites...bugün arife ve izmir başınızı derde sokmak istiyorsanız girin şimdi izmir trafigine..burnunuzdan gelsin alışverişiniz...dün adam ögrenci ogluna scirocco alalım diyor tüp takaız oldu bu iş...dayanamadım...binmeyin yada almayın dedim....eeee ögrenci ama bizim cocuk diyor..adam...tasaruflu olması lazım...tmm git ozaman başka araba al scirocco niye...garibiz biz herşeyimizle..ne F/K önemli ne donanım ne oarabanın ettiği deger...c segmenti otomatik 70000 lerde yie dizel fullerde...bir araba bu kadar pahalı olamaz...4 yıl sonra...kims hatırlamaz 70000 tl.leri..cünkü...ama cok cabuk alıp cok cabuk tükettiğimiz için...sadece yaşamımızı sürdürüyoruz...bilinçsizce....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.11.2011 Liste Fiyat Görünüm

Listeye dikkat, Trend ve Stil benzinli araçlarda (5k*4k) manuel satışları yok...

Acaba güncelleme mi var yoksa artık kalktı mı ? Bekliyoruz....

SW Karoser Hepsine gelmiş durumda..

Titanium'da oynama yok..

screenshot20111111at237.png

screenshot20111111at237.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Otosan öngörülerinden emin olamayınca siparişte gecikti ve de Almanya'da elde kalmış ne varsa topladı.

Şu anda oldukça abuk bir model gamı sunmaktalar, yeni alacaklara Allah sabır versin...

Baksanıza Titanium dışında manüel HB veya Sedan yok. Piyasa açısında mantıklı bir izahı yok.

Olanlar da eşek yükü para...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arada sırada fiyat güncelleme sebebiyle modelleri listeden siliyorlar..

bir kaç gün içinde belli olur yada sorabilen varsa sorsun öyle öğreniriz ancak..

Otosan bir abimiz planlandan fazla Titanium sattık dedi..Bu yüzden de olabilir..Satsınlar Titanium daha iyi.

VE COMFORTLAR listede yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.