Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

2012 c-max 1.6 (125ps) alarak aranıza yeni katıldım. Krediyi düşük faizli kullanmak istediğinizde firma, anlaşmalı olduğu bankaya katkı payı ödediği için, küçük bir indirim yapabiliyor. Aslında bankadan çekmiş olduğunuz kredinin faizini peşin ödemiş oluyorsunuz.

Bu kredi olayıyla ilgili bir soru sorasım geldi. :) Şimdi benim satış danışmanı aracı liste fiyatı üzerinden 54000 liraya indirmişti zor bela. 1.0 T +smart paket beyaz aracı. Fakat krediyi ford finans üzerinden değil başka bankalar üzerinden kullandırıyor 1,03 faiz oranıyla. Ford finansta malum faizler oldukça düşük. Niye böyle dediğimde, ford finans üzerinden kullandırırsam indirim yapamam böyle daha avantajlı gibi şeyler söylüyor ama o zamanda masrafla beraber 4000 lira ekstra ücret ödemiş oluyorum. Var mı böyle bir olay? Hayır burnuma kötü kokular geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sercan Bey, faizsiz diye bizi kandırıyorlar işte :) Bu arada, tescil, plaka ruhsat işlemleri hariç aracı 50 bine aldım. Daha doğrusu yarın bu şekilde imza atmaya gidiyorum. 15 gün içinde de araç elimde olacak. 1.0 Eco Titanium + Smart paket Beyaz Hb 750 TL de sanırım bu trafik işlemlerine, zorunlu trafik sigortasına gider falan gider. Hayırlı olsun :)

Murat Uluçınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatlar birbirine çok yakın, tereddütte kaldım

İhtiyaca bağlı aslında. 5 yıl kadar Verso kullandık. Oğlum doğduğunda almıştık. Bagaja çocuk arabası girmesi, arka kapının geniş açılıp rahatça koltuğunu yerleştirmek,kemerini rahat bağlamak, hafif yüksek oturma pozisyonu vs çok güzel araçlar. Fakat ihtiyaçlar azaldıkça, büyük araç köşeleri gözükmüyor, şehirde gereksiz, sürüş dinamikleri standart araçlar kadar iyi değil gibi sebeplerle değiştirdik. İkinci el olarak da biraz daha dezavantajlı. Alıcısı daha dar bir kesim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Otokoç'tan aldığım fiyatlar:

Focus Sedan Titanium Smart Paket+Sunroof 61700

C-Max Titanium X 60000

Fiyatlar birbirine çok yakın, tereddütte kaldım :(

Engin güzel özetlemiş, ancak büyük araç olumsuzlukları C-Max'te belirgin değil..

C-Max çok daha ferah bir iç mekana sahip, sürüş dinamiği pek Focus'u aratmaz, ve parasına göre "daha fazla araba" sunuyor bence.

Boyutlara bakarsanız da Sedan Focus'a göre C-Max neredeyse 15 cm daha kısa, dingil mesafesi aynı ve arka diz mesafesi 6 cm daha fazla. ;)

Focus daha dinamik/sportif duruyor, bence başka bir avantajı yok, imaj sorunu kısacası.

Akıl ve mantık C-Max der, gönül ne der siz bileceksiniz...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Otokoç'tan aldığım fiyatlar:

Focus Sedan Titanium Smart Paket+Sunroof 61700

C-Max Titanium X 60000

Fiyatlar birbirine çok yakın, tereddütte kaldım :(

Focus bana pazarlıkla 1000 TL daha inebilirmiş gibi geldi.

Yaşınızın da 25 olduğunu göz önünde bulundurursak bence Focus.Belki 10 sene sonra C-Max.Ama yine de karar sizin tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi ben 42 yaşındayım 1 oğlum var 6 yaşında,bir tanede olması için dua ediyoruz,ama yine de C-Max almam,tarzım ve tipim değil c-max...c-max de kendimi yaşlı hissederim ben :)) 60 yaşında da olsam yaşlı hissederim,ruhum genç çünkü...ehehehehehüüü....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cmax tarz olarak hoş bir araba değil ancak iç mekan konforu bambaşka. Bundan 7 sene önce arabayı değiştirmek için babami gazlayip en son focusta karar kılmıştık. Arabayı almak için otokoca gitmeden hemen önce internetten cmaxi gösterdim beğenmedi focus alalım dedi, otokoca gidipte birde icine binince hemen cmaxe karar verdi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cmax tarz olarak hoş bir araba değil ancak iç mekan konforu bambaşka. Bundan 7 sene önce arabayı değiştirmek için babami gazlayip en son focusta karar kılmıştık. Arabayı almak için otokoca gitmeden hemen önce internetten cmaxi gösterdim beğenmedi focus alalım dedi, otokoca gidipte birde icine binince hemen cmaxe karar verdi :)

Daha fazla araba aynı paraya çekici bir fikir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi ben 42 yaşındayım 1 oğlum var 6 yaşında,bir tanede olması için dua ediyoruz,ama yine de C-Max almam,tarzım ve tipim değil c-max...c-max de kendimi yaşlı hissederim ben :)) 60 yaşında da olsam yaşlı hissederim,ruhum genç çünkü...ehehehehehüüü....

Böyle büyük konuşanları çok gördük bu forumda :P :P :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.