Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fren Balatası Değişimi

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar aracım 35000'e geldi ve balatalarım bitmeye yakın.Fakat balatalar için servislerden en düşük aldığım fiyat 650 tl.Hatta 750 diyen servis bile var.Arkadaşların söylediğine göre balatanın dışarıda değişimi aracı garanti dışı bırakmıyor.Size sormak istediğim Focus 3lerde ne marka balata kullanılıyor ve nerden temin edilir.Sizce dışarıda değiştirmek sağlıklı olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

@Cem Boneval,

Elime aldığım balata diye çıkarttıkları şeyin tamamından bahsediyorum. Vardı galiba Cem abi ya. :D  

Düşündüm de, 1,5 cm bayağı büyük bir ölçü olmuş. Ama kesin 1 cm vardı. Yine balata diye çıkarttıkları şeyin tamamından bahsediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hah bak bu üsttekilerin ortasındaki çizgi var ya, o bittiğinde değişmesi lazım diye biliyorum.

Benim çıkan balatalar ile aldığım balatalar arasındaki o çizgi farkı % 50 civarında falandı.

Yine 1,5 cm yoktur diyorsanız yoktur. İddiam yok. Sanki değişmemesi gerektiğini düşündüğüm için gözüme büyük gelmiş olabilir. Ama kalan balata yüzeyi kalındı.

Amcam vardı yanımda, o balatalar yanmıştır artık, diskleri çizer boşver değiştir deyince, değiştirdim. (Bu söylediği bana hiç mantıklı gelmedi ama, ben yine de değiştirdim.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar, arabayı rampaya park ettikten belli bir süre sonra çalıştırdığımda yol bilgisayarında 'fren yağı seviyesi düşük'  uyarısı alıyorum.sanayideki ustam balatalardan dolayı olduğunu söyledi ama balatalar 4, 5 bin daha gider dedi.Servis balata değişi için 450 felan istiyor. gerek var mı bu parayı vermeye. bu uyarıya rağmen kullanmaya devam edeyim mi? sadece rampada park ettiğimde alıyorum bu uyarıyı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar, arabayı rampaya park ettikten belli bir süre sonra çalıştırdığımda yol bilgisayarında 'fren yağı seviyesi düşük'  uyarısı alıyorum.sanayideki ustam balatalardan dolayı olduğunu söyledi ama balatalar 4, 5 bin daha gider dedi.Servis balata değişi için 450 felan istiyor. gerek var mı bu parayı vermeye. bu uyarıya rağmen kullanmaya devam edeyim mi? sadece rampada park ettiğimde alıyorum bu uyarıyı

Bu forumda daha önce çok konuşulmuş bir konu arama yaparsanız ulaşırsınız.. Fabrikanın hidroliği limitte koymasından kaynaklanıyor, balata değiştirmenize gerek yok servisten rica edin biraz hidrolik eklesinler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet çok konuşuldu...

Hidrolik ekletin.

Her balata bitti diyene de güvenmeyin.

Orijinal parça tedarik ettiğiniz sürece özel serviste yaptırmanızda bir sakınca yok. Yarı fiyatına mal olur.

Arka balatanin ön balatadan önce bitmesi mantikli mi?

Mantıklı değil ama olası. Biraz da bitmekten ne anladığımıza bağlı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arka kampana, ön disk olan araçlarda ön balatalar önce biterdi. 4 teker disklerde yine böyle mi?

Evet, çünkü deselerasyon esnasında arabanın ağırlığı ön aks üzerine yığılır ve fren gücü de buna uygun olarak öne aktarılır.

Disk kampana fark etmez. 

İstisnası var mı?

Var, sürekli yokuş çıkarsanız ve veya arkada ağır yük taşırsanız ağırlık dağılımı eşitlenebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.