Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ford Mondeo Tam Donanım Listesi Ve Fiyatları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

13 dakika önce, Hakan Saraylı said:

@Kaan Yagizer abi 2.0 TDCi satışları nasıl gidiyor ?

gitmiyor ki...

Yani Mondeo satıyoruz, alanlar da gayet memnun ama %99.99'un tercihi benzinli+A/T ... 1,6 TDCI bile değil ... Benzinli 1,5EB+A/T Style O.K, Titanium'da ... ama son kullanıcı yönelimi benzinli'den yana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Kaan Yagizer said:

gitmiyor ki...

Yani Mondeo satıyoruz, alanlar da gayet memnun ama %99.99'un tercihi benzinli+A/T ... 1,6 TDCI bile değil ... Benzinli 1,5EB+A/T Style O.K, Titanium'da ... ama son kullanıcı yönelimi benzinli'den yana. 

Üstad, 1,6 TDCI + M/T yerine 1,5 EB + A/T tercih edilmesinin (hem de %99.99 oranla) nedeni ne olabilir acaba? Yani size gelenler bu konuda sizde bir fikir oluşturuyor mu? Benzine para harcamaktan korkmayanlar mı var, otomatik mi ağır basıyor, yoksa dizel motordan mı çekiniyorlar acaba?

Bu arada Ankara'da gördüğüm tüm resmi, çakarlı mondeolar 2.0 TDCi. Tam makam arabası yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Volkan G. said:

Bu arada Ankara'da gördüğüm tüm resmi, çakarlı mondeolar 2.0 TDCi. Tam makam arabası yani :)

aynen... bende bizim bankadan biliyorum hemen hepsi değişti makam arabalarının... tamamı da 2.0 dizel simsiyah mondeolar led farlı falan böyle. ateş ediyor resmen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Volkan G. said:

Üstad, 1,6 TDCI + M/T yerine 1,5 EB + A/T tercih edilmesinin (hem de %99.99 oranla) nedeni ne olabilir acaba? Yani size gelenler bu konuda sizde bir fikir oluşturuyor mu? Benzine para harcamaktan korkmayanlar mı var, otomatik mi ağır basıyor, yoksa dizel motordan mı çekiniyorlar acaba?

1,5EB A/T 100km'de (normal kullanımda) 10lt civarı (karışık) tüketim yapıyor. Bu rakam fabrika değeri de değil, İstanbul'un kabus tadında E5 trafiğinde ilk elden edinilmiş tecrübe... kanımca düz vites TDCI yerine otomatik EB tercihindeki temel neden de bu. Benzinli makul yakıt tükettiği ve Mondeo o motorlar ile hantal kalmadığı için insanlar (en azından İstanbul'da) benzinli AT'yi alıyor.

Çakarlı! Mondiş'ler DMO'nun özel siparişi ... kuZuları alıp gerekli mercilere dağıtım / tahsis işini de DMO hallediyor.

Ama bu konuda daha detaylı bilgiye sahip değilim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Mert Yürüyen said:

aynen... bende bizim bankadan biliyorum hemen hepsi değişti makam arabalarının... tamamı da 2.0 dizel simsiyah mondeolar led farlı falan böyle. ateş ediyor resmen

Bin, dolaş, bi kırbaç vur yahu :):):)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Kaan Yagizer said:

gitmiyor ki...

Kaan abi bu soyledigin cok ilginc,acaba yanlisliklami yazdin diye dusundum ama duzeltmedin,okadar satis farki var diyosun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Volkan G. said:

2015 bitip 2016 girerken bir arabaya 100bin sayan insanların vites değiştirmek istememesi olabilir mi etken ? 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Burhan Bakar said:

Kaan abi bu soyledigin cok ilginc,acaba yanlisliklami yazdin diye dusundum ama duzeltmedin,okadar satis farki var diyosun?

...var abisi. En azından bizim kestiğimiz Mondeo'nun neredeyse tamamı 1,5EB A/T. İstanbul dışında durum belki farklıdır, bölgesel yönelimler ve tüketim alışkanlıkları hakkında çok ahkam kesmemek lazım tabi... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.