Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ford Mondeo Tam Donanım Listesi Ve Fiyatları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Yakup Çağatay said:

Evet econetic satılsa zaten modelin yanında yazardı. Garip şekilde bu econetic sorusu her yerden sorulmaya başladı ama bir çok kişi ne olduğunu bilmiyor bile. Neyse her şey açıkladığımız gibidir.

Sormamın nedeni, almak üzere olduğum araçta motor kaydı 1.6L DV6C Non-Econetic Sub-90 olarak görünüyor, bunun Econetic olanları vardı da bize mi vermediler diye emin olmak istedim. :)

Econetic motorda DPF filitre var, ( partikül filitre ) , bu nedenle en başta emisyon daha düşük, yakıt sarfiyatı da düşük  ( şehiriçi 4,1-4,8 lt )

bunun dışında güç ve tork aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Soner Perk said:

Sormamın nedeni, almak üzere olduğum araçta motor kaydı 1.6L DV6C Non-Econetic Sub-90 olarak görünüyor, bunun Econetic olanları vardı da bize mi vermediler diye emin olmak istedim. :)

Econetic motorda DPF filitre var, ( partikül filitre ) , bu nedenle en başta emisyon daha düşük, yakıt sarfiyatı da düşük  ( şehiriçi 4,1-4,8 lt )

bunun dışında güç ve tork aynı.

DPF tüm dizel motorlarda var. Eu6 normunu karşılayacak bir dizelde DPF olmaması düşünülemez. 

Econetic motorda motor daha ekonomi amaçlı ayarlanmış, jantlar lastikler daha fazla ekonomi için tercih edilmiş vs. Izgara akü alternatör vs her şey ekonomi odaklı tercih edilmiştir. Kısaca düşük tüketim takıntılılar için gibi bir şey. 

Sürüş keyfi tamamen öldürülmüştür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim için mevcut TDCI Focus DPF aracımının performansı fazlasıyla tatmin edici. Bunun kadar birşey olsa yeterli. Zaten tüketim de benim aracımla aynı, 3,8 lt ş.arası olarak yazıyor. Gayet güzel.

Tek ihtiyacım olan şey biraz daha az motor ve yol sesi,. :) biraz daha fazla konfor. :)

4 saat önce, H. Cenk said:

Sürüş keyfi tamamen öldürülmüştür. 

O zaman isabet olmuş getirmemeleri. Zaten gerçek kullanımda çok da fark olacağını sanmıyorum.

Benim emrak ettiğim 1.5 tdci 120 hp ünitenin kullanımda neler getireceği. Tüketim, ses, performans ve bakım maliyetleri dikkate alındığında.

1.6tdci 115 hp motorda arkadaşlar 350 TL'ye periyodik bakım yaptırmış mesela. Çok güzel rakamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Saygın O. said:

O zaman isabet olmuş getirmemeleri. Zaten gerçek kullanımda çok da fark olacağını sanmıyorum.

Benim emrak ettiğim 1.5 tdci 120 hp ünitenin kullanımda neler getireceği. Tüketim, ses, performans ve bakım maliyetleri dikkate alındığında.

1.6tdci 115 hp motorda arkadaşlar 350 TL'ye periyodik bakım yaptırmış mesela. Çok güzel rakamlar.

Bakım maliyeti diye bir şey yok. Farketmez yani o da 3-5 lira bu da 3-5 liradır. Bakım maliyeti diye biz plaza patronlarının bu arabayı bize getirmesi karşılığında ona her sene vergi veriyoruz gibi bir şey. Tamam o patronun insafındayız bak bizim 1,2 benzinli polonun bakımı 560 TL . Maliyet firmaya değişmez ama patronlar bu araba daha pahalı bunu alanlara komaz deyip bakım fiyatını yükseltir ona bir şey diyemem :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 11 Feb 2015 at 14:31, Yakup Çağatay said:

Titanium üzerine alınabilen opsiyonlar

• Ford dinamik led ön farlar
  • Masaj fonksiyonlu deri koltuklar (Elektrikli ayarlanabilir 10 yönlü sürücü koltuğu ile)

• Elektrikli açılır tavan (Sunroof) (4 kapı gövde seçeneği ile) 

• Panoramik cam tavan (5 kapı gövde seçeneği ile)

• Elektrikli açılır panoramik cam tavan (SW gövde seçeneği ile) 

• Tekno Paket  -->  (Şerit takip sistemi & şeritte kalma yardımcısı, Sürücü dikkat takip sistemi, Aktif şehiriçi güvenlik sistemi, Isıtmalı ön cam, Kör nokta uyarı sistemi, Hava yastıklı arka emniyet kemeri)

Bu opsiyonlara ek  2016 modellere

18'' jant eklenmiş fiyatı: 1.900 TL

bir de Konfor paketi eklenmiş fiyatı ise: 2.950 TL

Konfor paketinde ne var diye soracak olursanız, ben bilmiyorum ama :D daha önce duyurusunu yaptığımız bu opsiyon olması yüksek ihtimal çünkü bunun için ek satır eklenmemiş.

• Titanium'da 10 yöne hareketli + ısıtmalı süet/deri koltuk (opsiyon)

http://www.focusclubtr.com/topic/10941-mondeoya-ufak-dokunuş-türkiye/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Soner Perk said:

Jant konusunda düşünüyorum,

17" ile konfor mu ?

18" ile konfordan biraz da olsa feragat edip daha estetik görünüm mü?

Mondeo'nun konforu çok çok iyi, 18 ile rahatsız olmazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Soner Perk said:

Jant konusunda düşünüyorum,

17" ile konfor mu ?

18" ile konfordan biraz da olsa feragat edip daha estetik görünüm mü?

Aracımın standart jantları 17" bunları kışlık için kullanıyorum, kullandığım lastik ebadı 215/45/17 Pirelli sottozero 3, yazlık olarak kullandığım 18" jant 235/45/18 goodyear F1 Asyymetric2 lerden sonra 17" kışlıkları takınca konfor bariz bir şekilde düştü, 18" 45 yanaklı lastikler 17" 45 yanaklı lastiğe göre daha konforlu idi yani konfor konusunda çekinceniz varsa pek bunu kafaya takmayın derim. Çekinceniz konfordan ziyade yakıt ve çekiş konusunda belki olabilir o da çok az bir fark olur ama görüntü olarak 18" kesinlikle daha güzel duruyor.

Hatta şuna eminim; yanak kalınlığı çok düşmeyeceği için 19" 235/40/19 jant-lastiklerle bile konfordan çok bir şey kaybetmeyecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Hakan Saraylı said:

Aracımın standart jantları 17" bunları kışlık için kullanıyorum, kullandığım lastik ebadı 215/45/17 Pirelli sottozero 3, yazlık olarak kullandığım 18" jant 235/45/18 goodyear F1 Asyymetric2 lerden sonra 17" kışlıkları takınca konfor bariz bir şekilde düştü, 18" 45 yanaklı lastikler 17" 45 yanaklı lastiğe göre daha konforlu idi yani konfor konusunda çekinceniz varsa pek bunu kafaya takmayın derim. Çekinceniz konfordan ziyade yakıt ve çekiş konusunda belki olabilir o da çok az bir fark olur ama görüntü olarak 18" kesinlikle daha güzel duruyor.

Jant çapı değişince dış çapın aynı kalması gerektiğinden yanak ölçüsünün de değişmesi gerek miyor mu?

ayrıca kış lastikleri gerçekten yaz lastiklerine göre daha  fazla ve iri kanallı , farklı hamurdan olduğu için konforu daha düşük olacaktır

yakıt kısmını düşünmedim ama genişlik aynı olunca etkileyecek tek durum ağırlığın artması. Bunun da etkisi cüzi olur. 

Bence en önemlisi konfor farkı. Ancak Yakup bey in dediği gibi mondeo bunu süspanse edecek yapıdaysa fark edilmez bile

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'un internet sitesinden 1,6 dizel ile araç oluşturduğumda resimde görülen ve görünmeyen paketler çıktı var mı içeriği görünmeyenlerle ilgili bilgisi olan?

dizel.JPG

Mehmet Avcı tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Hocam hepsi bilenen şeyler. Yukarda verdiklerim sadece yeni gelenler onlarda burada yok zaten.

Tekno: Tekno paket

TP: Tekno paket

Led: Led far

SR: Sunroof

Altta iki tane daha var tam gözükmüyor bende onları sormuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mehmet Avcı said:

Altta iki tane daha var tam gözükmüyor bende onları sormuştum.

Sağdaki Tek Led far opsiyonu.

Soldaki Tek Sunroof opsiyonu.

Sonuç olarak farklı bir şey ortada ve yine yukarda dediklerimiz günceldir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

malum, opsiyonlar ederinden yüksek. sebebi aynı ÖTV  ye maruz kalması

yinede bu opsiyonlardan elbette firma da kar ediyordur.

Bunlara özendirmek amacı ile bir kaç opsiyonu birden alana indirim yapılabilir mi ?

örneğin;

Opsiyonlardan sadece birini aldın: Liste fiyatı uygulanır

TP+ sun roof aldın : % 15 indirim .. 

Deri koltuk + sun roof ( panoramik cam tavan da olur)  + TP aldın: % 20 indirim

Deri koltuk + sun roof + TP + 18'' jant aldın: % 25 indirim

Led far Titanium da standart olacak diye hatırlıyorum, o nedenle örneklerde  dahil etmedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.