Jump to content

Saygın O.

Member
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

74 Normal

About Saygın O.

 • Age 43
 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Age 43
 • Location:
  İzmir
 • Car:
  '15 Mondeo Titanium Tdci
 • Job:
  Şehir Plancısı
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

893 profile views
 1. Benim daha önceki Focus'ta da benzer lekelenmeden ötürü tavan döşemesini değiştirdiler. Yalnız değişim ön camdan yapıldı.
 2. O zaman genel olarak söyleyeyim, bahsettiğiniz tüketim değerleri bana göre çok yüksek. 5 yıl 2010 tdci Focus kullandım, İzmir'de ortalama tüketimim 6,5lt'yi aşmadı. karışık tüketim de 5-5,5 arası değişir. Şehir içinde güzergah trafik durumu, mesafe falan da önemlidir tabi ama TDCI için değerler bana yüksek geldi.
 3. Bu tüketime ortalama hızınız kaç bilgisayarda? Tüketim değerleri pompa ölçümü mü aracın gösterdiği mi?
 4. Geçmiş olsun, yazılımsal birşey de olabilir aslında. Hemen almaları iyi olmuş.
 5. Bunu nedense Ford koymuyor. Clio'muzun güzel bir özelliği, Mondeo'da yok.
 6. Şehir içi tüketim güzergaha çok bağlıdır. Dur kalk mı, akıcı mı, kaç tane ışık var vs bu çok önemli. Aracımın karışık ortalaması 5.5 lt. Hız ort. 44 filan olması lazım. Tahminim şehir içi 6.5 lt yakıyordur. Eğer profilinizdeki tdci Focus kullanıyorsanız aynı güzergahta, bence +%10 gibi düşünebilirsiniz.
 7. Sanıyorum Pug otomatik degil. Sizin için sorun değilse bence tercih edilir.
 8. Zaten 1,6 kullanıp, üstelik D sınıfında, haddini bildirmek gibi işlere hiç girişmemek lazım. Ama bana, modelin manuelinin kullanıcısı olarak, sık sık vites değiştirmek zorunda kalır, sıkıntılı olur gibi geliyor. Belirteyim 1,6 otomatik araçlar kullandım ama hep C segmenti. --3 dakika sonra eklendi-- Çıksın deneyelim bakalım. Bazen yanılmak da güzel şeydir Ben tabi 1,6 ile kıyaslama yapıyorum, 1,5 motor da biraz daha güçlü. Bu arada Kuga otomatiğin 0-100'ü 1,6tdci Mondeo'dan bile kötü durumdaydı rakamsal olarak
 9. 1.6 otomatik diyoruz devamlı ama ağır kasayı 1.6 motor zaten zar zor taşıyor, bir de otomatik şanzumanla nasıl randıman alınacak bilemiyorum. İşin bir de bu boyutu var. Manuel ile en azından gerektiğinde torku kullanma şansı oluyor, kurtarıyor kendini.
 10. Büyük, konforlu, güvenli aile aracı ise beklentiniz Mondeo doğru seçim. 1,6 tdci bunları çok makul bir tüketim ile sunabiliyor. Bagajı ben ince stepneye çevirerek büyüttüm baya fark oluyor yükseklikte. Derinliği zaten çok iyi.
 11. Geçmiş olsun. Bence hiç uğraşmayın, kasko bugünler için var. Çok basit bit hasar değil. Verin halletsinler.
 12. Büyük, konforlu, sessiz, yumuşak bir aile aracı derseniz Mondeo. Bunlardan biraz fedakarlık edebilirim, benim için önemli olan yüksek olması, taze bir kasa olması derseniz Kuga.
 13. Hayırlı olsun. Kazasız belasız sorunsuz kullanmanızı dilerim.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.