Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Peugeot 308 Alınır mı?

Erdem Ay

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba. 

Son donemde 2015 focus 1.6 pws style 4k aracımda lpg kaynakli yaşadığım sorunlar nedeni ile çok sevdiğim arabamdan biraz soğumuştum. Bugün Istanbul yolu uzerindeki Peugeot bayisine uğradım. Liste fiyatı 100.000 TL uzerinde olan Active 1.6 blue hdi 115 hp manuel araba uzerine 81.900 TL yazmışlar. Ayni donanimin dizel 92 HP olan versiyonuda 78.900 TL. Aracimin sorununu giderdiler gibi suan iyi ama ilerde ne olur mechul fırsatı değerlendirip benimkinin uzerine az bir fark koyarak yeni nesil dizel motora sahip orta donanim bir 308 nasil olur.. bu dusuncenin karmasasini yasıyorum:) MCA focus sonrasi 308 pişmanlık yaratır mı? Her iki araci da bilenler dusuncelerini paylaşırsa çok memnun olurum.. Peugeotlari yakıt konusunda cok cimri iyi bir dizel motora sahip fakat sorunlu çabuk dökülen araçlar olarak biliyorum ama 308 nasıl cok detay bilgim yok.. Yorum paylasanlara simdiden çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Saygın O. yazdı:

Sanıyorum Pug otomatik degil. Sizin için sorun değilse bence tercih edilir.

Otomatik focusu hanım da kullanacak diye almıştık ama şimdi kendi otomatik arabası var şuan. Otomatik zorunluluğum yok artik zaten pws ile de aram iyi değil..

14 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bi test edin arka süspansiyonların sesine dikkat edin eğer bunla yaşarım diyorsanız alın, memnun kalırsınız. Sitemizde birçok kullanıcıdan yorumlar mevcut. (Test ve Yorumlarımız Kate.) 

Yakup bey test sürüşü yaptım ama 5 dk bir surusten ne anlaşılır ki.. yol tutus, direksiyon tepkileri, yol sesi, süspansiyon konforu kafamdaki temel sorular.. torsiyonlu arka süspansiyon elbette focusun tam bağımsız suspansiyon tadını vermez ama ses dışında ne handikaplari var bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracım 2015 focus tdci 95bg manual ama hergün arkadaşımın 2015 model 308 blue hdi otomatik aracıyla işe gidiyoruz 60km toplam günlük yol.

Benim aracım trendx onun aracı allıre mi ne cam tavanlı muştimedia ekranlı hatta klima kontrolleri de o ekranda, adaptif cruise control vb birçok donanımı var.

Bu tabloda hissettiğim tek fark arabası çık seri, yüksek beygir yüksek tork. Aracım 95bg yerine 115bg olsaydı aradaki donanım farkına rağmen focus tercih ederdim.

Tabi ben duygusal düşünüyor, objektif değerlendiremiyor olabilirim halihazırda focus kullandığım ve kullanmaktan keyif aldığım için.

--1 dakika sonra eklendi--

İç mekan kalitesi focusta da çok iyi olmamasına rağmen 308e göre bariz iyi olduğunu düşünüyorum. Ki arada donanım farkı olmasına rağmen :)

--3 dakika sonra eklendi--

Ek olarak 308in yol tutuşu manevralarda gayet iyi, hızlanma, frenleme sırasında güvensizlik hissettirmiyor, otoban kullandığımız için yolun çoğu kısmında 150-170 arası seyahat ediyoruz. Tabi aracın limitlerini denemiyoruz o yüzden limitlerde davranışı nasıl olur bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Benim aracım 2015 focus tdci 95bg manual ama hergün arkadaşımın 2015 model 308 blue hdi otomatik aracıyla işe gidiyoruz 60km toplam günlük yol.

Benim aracım trendx onun aracı allıre mi ne cam tavanlı muştimedia ekranlı hatta klima kontrolleri de o ekranda, adaptif cruise control vb birçok donanımı var.

Bu tabloda hissettiğim tek fark arabası çık seri, yüksek beygir yüksek tork. Aracım 95bg yerine 115bg olsaydı aradaki donanım farkına rağmen focus tercih ederdim.

Tabi ben duygusal düşünüyor, objektif değerlendiremiyor olabilirim halihazırda focus kullandığım ve kullanmaktan keyif aldığım için.

İç mekan kalitesi focusta da çok iyi olmamasına rağmen 308e göre bariz iyi olduğunu düşünüyorum. Ki arada donanım farkı olmasına rağmen :)

Ek olarak 308in yol tutuşu manevralarda gayet iyi, hızlanma, frenleme sırasında güvensizlik hissettirmiyor, otoban kullandığımız için yolun çoğu kısmında 150-170 arası seyahat ediyoruz. Tabi aracın limitlerini denemiyoruz o yüzden limitlerde davranışı nasıl olur bilmiyorum.

Kerem bey cok teşekkürler, aradığım yorumlar. Süspansiyon konforu yol sesi motor sesi kiyaslanirsa nasil?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol sesi ve motor sesi olarak focus ile arasında bariz fark hissetmiyorum ama 308 biraz daha sert süspansiyonlu sanırım, bozuk zeminde daha sert hissettiriyor yolu. Şu an nokian d4 kış lastiği takılı 308e ve yol sesi yok denecek kadar az.

Genel olarak söyleyebileceğim, bana göre 308 ancak yüksek donanım+güçlü motor ve otomatik vites ile mantıklı. Ki o da aracı sıfır alıp garanti birince elden çıkaracaksam. Arkadaşım 308i ikinci el aldığından beri bi hayli garanti dahilinde değişim ve sorun gidrme yapıldı. Amortisör değiltirme, kapı menteşesi değiştirme ve diğer hatırlamadıklarım. Yani garanti bittikten sonra masraflar can sıkabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

‎21‎.‎10‎.‎2017 - 22:58 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

Konuda bahsi geçen araç hariç her araç önerilir ama bir türlü istenilen cevap alınamazya bende bu geleneği devam ettireyim :D 

Bilmiyorum bütçe elverirmi ? Bu nedenle titanium,stayle önermek yerine 1.5 PWS Trend focus öneriyorum. Madem beklentiniz performans uğraşmayın 308 felan, fransız nazik olur kibar olur :) 

Bir Focus'un yerini ancak yeni bir Focus alır :rocks:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.10.2017 - 23:10 tarihinde, Erdem Ay yazdı:

Kerem bey cok teşekkürler, aradığım yorumlar. Süspansiyon konforu yol sesi motor sesi kiyaslanirsa nasil?

Kerem Bey merhabalar...

Eşimin focusunu satıp onun yerine 308 1.2 puretech allure donanımlı otomatik 308 aldım 3 haftadır kullanıyorum. Tıpkı sizin gibi alırken tereddütlerim vardır. Herkes Fransız arabası alma vs gibi bilimsel yada tecrubeye dayanmayan garip yorumlar yapıyorlardı. Ben de zaten eşim kullanacak şehir içinde diye çok önemsemedim. Aldıktan sonra şimdi ben bile kullanmak istiyorum sürekli. Bence gayet güzel bir araç

Bizim araç benzinli ancak inanın yakıt olarak dizeli aratmıyor. 2014 de hatırlarsanız bu motorla 1810 km yapmışlardı Edirneden Ardahana kadar. O kadar olmasa da yakıt bence gayet güzel. 1 depo ile 12- km ortalama süret ile 800 km rahatlıkla gidiyor. Buda tork konvektörlü otomatik benzinli bir araç için bence çok çok iyi bir değer. Eğer 90 ile gitseniz 1000 km leri görmek bence mümkün. 

Vites geçişleri bence gayet iyi. KEsinlikle konforsuz değil. Belki bir DSG yada PWS değil ama sorunsuz bir şanzıman olması bu farkı kompanse eder diye düşünüyorum. 

Yakup Kardeşimin dediği gibi arka süspansiyonlar bağımsız değil bazı kullanıcılar özellikle eski kasalarında bundan duydukları rahatsızlıkları ifade etmişler ancak ben bu kasada bariz bir ses falan duymadım. Ama ilerde ne olur bilmiyorum tabiki. 

Tasarım bence çok hoş. Allure donanımındaki Full LED sistem çok çok başarılı. Özellikle gece sürüşündeki aydınlatması çok iyi. Yağmurda falan da görüş kaybı olmuyor. Gündüz ledleri oldukça güzel bir görünüm katıyor araca. 

Konfor focus ile çok yakın. Yol ve lastik sesi rahatsız edici düzeyde değil. İyi bir lastik seçimi ile çok daha konforlu olabilir. Ben de limitlere çıkmadım ama yol tutuş ve performans konusunda gayet tatminkar. 1.2 motor ve otomatik olmasına rağmen eşimin 1.6 manuel ( 2012 model) focusuna göre çok çok seri. Bagaj kapasitesi yükleme eşiği ve yüksekliğinden dolayı bence iyi. Üst üste yığabiliyorsunuz. Donanım Allurede tatminkar, ek paketlerle premium sınıf donanımı alınabiliyor ( Şerit takip, kör nokta, otomatik park, adaptif cruse vs.

Ben ikinci el aldım o yüzden ikinci eldeki değer kaybını çok önemsemiyorum. Sizin de aldığınız fiyat bence çok makul. Bana sorarsanız o fiyata 2015 -16 düşük km de Allure donanımlı bir sürü araç bulmak mümkün. ;Bence daha mantıklı olabilir. En azından ben öyle düşünüyorum. Siz dizel düşünüyorsunuz sanırım. 1.6 HDI da zaten yıllardır kendini kanıtlamış bir motor. 

Sözün özü ben kesinlikle tavsiye ediyorum.  Şunu da hatırlataytım garantisi bitmemiş bir araç alırsanız 2. yılın son gününe kadar garantiyi uzatabiliyorsunuz. Bu durumda oluşabilecek arıza durumlarında da kafanız rahat etmiş olur. 

Hakkınızda hayırlısı olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey detayli yorumlarınız için çok teşekkürler.

--23 dakika sonra eklendi--
10 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Konuda bahsi geçen araç hariç her araç önerilir ama bir türlü istenilen cevap alınamazya bende bu geleneği devam ettireyim :D 

Bilmiyorum bütçe elverirmi ? Bu nedenle titanium,stayle önermek yerine 1.5 PWS Trend focus öneriyorum. Madem beklentiniz performans uğraşmayın 308 felan, fransız nazik olur kibar olur :) 

Bir Focus'un yerini ancak yeni bir Focus alır :rocks:

Zafer bey. Dediğiniz gibi Focus un yerini bir Focus alir galiba.. Çok içime sinen bir durum degil 308 tercihi. 1.5 pws fiyatı da çok yüksek..heralde lpg falan boyle devam edeceğiz Focus ile..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.