Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Karşınızda Yeni 2016 Ford GT - Hafif Karbon Yapısı İle

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

On 12 Jan 2015 at 18:35, Cem Boneval said:

Hele ki ağırlık 1500 kg altında kalırsa 3 saniye civarında 0-100 ve 10 saniye civarında 0-200 çok olası, 300+ km/h hız da öyle.

Kuru ağırlığı, 1310 kg'dan az olacakmış. :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
On 4 Mar 2016 at 01:49, Yakup Çağatay said:

Bugünleri de görecek miydik? :D

https://www.fordgt.com/tr_tr/performance/gt/

Üstelik siteye girince Türkçe konfigüratör de var. Yaptım kendime bir GT :) Likit kırmızı renk, launch control iç mekan, 20 inch karbon jant, parlak bijon seçeneği ile. Şöyle bir şey oldu. Sıra piyango çıkmasına kaldı :D:D

3.thumb.jpg.65f171fe1e5dc99504c5493d777d9f7f.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...biraz taze bilgi.

GT "ön başvuru" ile satılcak.

Başvuru adresi ->  https://www.fordgt.com/tr_tr/performance/gt/

Başvuru sekmesi 13 Nisan 06,01'de (Türkiye Saati) ile açılacak ve 12 Mayıs 05,59'da kapanacak. 

...bu süre boyunca gelecek talepler incelenecek, araç sahipliği deneyimi vb. ek bilgi de ayrıca talep edilebilecek.

Araç kısıtlı sayıda üretileceği için sadece -ona iyi bakacak- kişilerin siparişi alınacak. (bkn. it's maybe your car but still our baby durumu.) ...bu arada yol versiyonunun da 3,5lt V6 Turbo Ecoboost olduğu ve bu makinanın 600+ ps üreteceği kesinleşti.

Yıllık üretim adedi : Max.250

Kaç yıl üretilecek :? ...bilmiyorum ...ama 3 yılda Max.600-650 araç yapmaktan bahsediyorlar (tüm dünya için)

...kimler öncelikli? Tabi ki MkI ve MkII sahipleri... onlar isterse -kuyruğun başına- geçebilecek.

Not: Yol versiyonunun jantları Karbonfiber değil.

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Başvuru sekmesi 13 Nisan 06,01'de (Türkiye Saati) ile açılacak ve 12 Mayıs 05,59'da kapanacak. 

Önce aman kaçırmayayım, not alayım diye düşündüm.

Sonra "kaçırdın sen galiba" dedim kendi kendime...

Sonra çevremde haber vermem gereken arkadaşlar var mı diye düşündüm.

Oldukça geniş ve hali vakti yerinde insanlardan da oluşan bir çevrem olmasına rağmen kalifikasyona uyacak nitelikte kimse gelmedi aklıma.

Bir daha düşündüm.

Gene cık....

Omuzlarım düştü.

Üzgün üzgün oturuyorum şu anda!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Kaan Yagizer said:

...bu arada yol versiyonunun da 3,5lt V6 Turbo Ecoboost olduğu ve bu makinanın 600+ ps üreteceği kesinleşti.

quadruple turbodur herhalde :) 3.5 V6 600 bg nedir. 

Bunun hakkı en az V8di. Niye voodoo yu koymamışlar ki. Hafiflik aşkınadır kesin ;) 

Kapanın elinde kalacak bu da..Türkiyede malum şahıs dışında talep olmaz sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Frd GT LeMans hazırlıkları çerçevesinde ikinci yarışını İngiltere Silverstone'da koştu.

WEC serisindeki 6 saatlik yarışta 66 ve 67 kapı numaralaı ile katılan iki Ford GT araçları incelemeyi ve bitirmeyi hedef alan seyir hızları ile genel klasmanda 20 ve 21. sıraları alırken sınıfında da 4 ve 5. oldu.

wec1.JPG

Yarış öncesinde seyirlik bir treylerde Londra sokaklarında gezdirilmesi de ilginç görüntülere neden oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Karşınızda Yeni 2016 Ford GT - Hafif Karbon Yapısı İle olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.