Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

1.0 Ecoboost Yağ Seviyesi Ve Motorda Değişmesi Gereken Hortum

Muhammed Keser

Soru

Dün aracımın yağ seviyesi kontrol ettirmek için Manisa Özkanlar servisine uğradım bakıma daha 7 bin km olmasına karşın yağ seviye çubuğunda yağ en alt cizgideydi ekleme yapıldı ve bin km sonra tekrar kontrol ediceklerini söylediler.

Bunun yanında resimdeki hortumun değişmesi gerektiğini söylediler motor sıcaklığıyla zamanla çatlama yapabilir önlem olarak garantiden değiştirildi sizlerin bunun hakkında bir bilgisi varmı.

Değişen hortumu kırmızı çizgiyle işaretledim.

Eski hortum

eHiting.thumb.jpg.9064dc5d563280134496b0

Yeni hortum

Yeni Hortum kauçuk eskisi daha sertti.

0jpmYhw.thumb.jpg.50a3579221f47b268957cb

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim hortum yeni tip olmasına rağmen yenilediler.

...TSB yayınlanınca servisler direkt olarak "Ben Bilmem Merkez Bilir"  :) havasına girerler, ihtiyaç olsa da, olmasa da hatta araç sahibi özellikle -dokunmayın- dese de onu santim sallamaz, değiştiririz (...veya TSB ne yapmamızı söylüyorsa onu yaparız...nokta)  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yarın için randevu verdiler bana da hortum için. Gitmişken yazılım güncellemesi talep etsem yaparlar mı acaba? örneğin sinyal lambalarının uyarı sesleri çok yüksek bununla ilgili güncelleme yapılarak sesin kısıldığını okumuştum. ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yarın için randevu verdiler bana da hortum için. Gitmişken yazılım güncellemesi talep etsem yaparlar mı acaba? örneğin sinyal lambalarının uyarı sesleri çok yüksek bununla ilgili güncelleme yapılarak sesin kısıldığını okumuştum. ne dersiniz?

Göstergelerin güncellemesiyle düzeliyor sesler. Yaparlar yapmaları lasım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu iletiyi servisten yazıyorum. Nihayet söz konusu hortum değiştirildi. yeni hortum eskisine göre çok çok esnek ve yumuşak bir hortum. Yapılması gereken başka bir güncellemenin olmadığını söylediler, gösterge sesleri güncellemeyle kısılıyormuş dedim, yok öyle bişey dediler, zorlamadım bende.

Keşke etis teki görüntüyü alıp gitseydin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu iletiyi servisten yazıyorum. Nihayet söz konusu hortum değiştirildi. yeni hortum eskisine göre çok çok esnek ve yumuşak bir hortum. Yapılması gereken başka bir güncellemenin olmadığını söylediler, gösterge sesleri güncellemeyle kısılıyormuş dedim, yok öyle bişey dediler, zorlamadım bende.

hahha bu servislerin kendine güveni beni öldürecek :) yok öyle birşey ne demek ... ids'le ağzına vuracaksın bir tane! bağlarsın cihaza, orada her bir ekipman için çıkıyor güncelleme bilgileri. şimdi vaktimiz yok dese, sonra gelin yapalım dese başımüstüne. ama güncelleme yok falan diyince cidden kızıyorum ya. doğan abi çok kızdım, beni sakinleştir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında benim prensibim "çalışan aleti kurcalama" dır. Ama belki bi faydası dokunur diye şansımı denedim. Çok hırslı olsaydım güncelleme konusunda ısrarcı olurdum ama onlar da isteksiz ve başlarından savmak isteyince ses etmedim. Burda 1 senem kaldı, Ankaraya dönünce servis konusunda daha güzel anılarım olur diye hayal ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında benim prensibim "çalışan aleti kurcalama" dır. Ama belki bi faydası dokunur diye şansımı denedim. Çok hırslı olsaydım güncelleme konusunda ısrarcı olurdum ama onlar da isteksiz ve başlarından savmak isteyince ses etmedim. Burda 1 senem kaldı, Ankaraya dönünce servis konusunda daha güzel anılarım olur diye hayal ediyorum. 

Gel gel burada servislerle kankayız biz.Yalan değil valla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yarin bende gidecegim bakalim beni ne maceralar bekliyor :) aylardir gelemeyen akü nedense forda attigim mail sonrasinda 2 gunde geldi. Yarin teslim edecegim. 3.kez abs ve gosterge modülünün guncellenmesi gerektigini iletecegim. 3 silindirli araclarda olur normaldir dedikleri rolantideki titresimin normal olmadigini da iletecegim bakalim cevaplar nasil olacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

valla anlamadım adana otokoç ta 2014 aralıkta servise girdim. o kadar bastırdım ama değişim yok dediler. şimdide herkesi arayıp çağırıyorlar galiba ama adana otokoçtan hiç ses yok. UYAN ADANAAA! motorun yanmasını bekliyorlar galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

valla anlamadım adana otokoç ta 2014 aralıkta servise girdim. o kadar bastırdım ama değişim yok dediler. şimdide herkesi arayıp çağırıyorlar galiba ama adana otokoçtan hiç ses yok. UYAN ADANAAA! motorun yanmasını bekliyorlar galiba.

Çağırmalarını beklemeyin. Servisi arayıp randevu alıp gidin. Sonuçta yayınlanmış bir bülten var. Ayrıca iletişim numaranızı hatalı işlemiş olabilirler.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.